[ Monoteizam @ 07.12.2009. 15:57 ] @
Svako dobro!

Jutros mi je dosla SMS poruka sledece sadrzine sa broja 3001

Obavestenje za 063******* Chat partner vas pokusava kontaktirati.Imate 3 NOVE PORUKE.Za pregled posaljite CHAT na 3001.Za prekid STOP na 3001.35din/SMS

O cemu se radi?kako funcionise?Jel placam ako primam poruke?Koja je razlika izmedju obicnih SMS poruka i ovih CHAT SMS poruka?Koliko placam za sbaku SMS chat poruku?...

Ja se nalazim u roamingu.

Trazio sam na sajtu Telenora,Googla,ovde na sajtu,ali nista nisam mogao da nadjem.

Ja se nalazim u roamingu.

Unapred zahvalan,svako dobro i sve najbolje!



[ Joker @ 07.12.2009. 16:38 ] @
Jos jedan servis za otimanje para preko sms-a.

Cena SMS na kratki kod iznosi; 19+porezi dinara - 1031 ,25+porezi dinara 1044, 35+porezi dinara - 3001 i 80+porezi dinara - 4565 (u zavisnosti o tarifi kratkog koda) po SMS-u. Konačan broj (količina) poslatih SMS poruka zavisiće od Sadržaja koji želite koristiti. O ceni svakog pojedinog Sadržaja bi će te unapred obavešteni putem medija (npr. teletext, oglasi, web stranica itd). Naplata se vrši direktno putem Vašeg telefonskog računa ukoliko ste u pretplatničkom odnosu sa operaterom telefonske mobilne mreže, odnosno ukoliko ste pre-paid korisnik opterečenjem Vašeg pre-paid računa. Vi garantujete da ste vlasnik odnosno da imate dopuštenje vlasnika mobilnog računa, te ovlašćujete Nositelja Servisa da naplaćuje iznos u skladu sa opštim uslovima.

Veoma interesantan način obaveštavanja preko medija

Code:
http://www.datesms.info/uslovi.php
[ MP3MP3 @ 07.12.2009. 19:52 ] @
Ma ovo je neki servis za nalazenje "muvanje" i slicno :-)
Ne bih rekao da ima mnogo veze kao sto quick chat 505 ima sa mts-om.
[ Monoteizam @ 09.12.2009. 09:24 ] @
Evo nakon sto sam poslao poruku dobio sma sledeci odgovor


Nasli smo ti partnera.Poslaji mu poruku na 3001.Chat neka pocne.Za vise informacija poslaji INFO a za izlaz STOP na 3001.

Onda je dosla jos jedna poruka

Da li si ti partner ili partnerka i kako se zoves ako nije tajna?


Znacio dobio sam samo jednu od 3 poruke o kojima su me obavestili u prvoj poruci?!

Mislio sam da su neki moji prijatelji zato sam se bio uclanio....ali od toga izgleda nista...
[ Jbyn4e @ 09.12.2009. 09:59 ] @
Da, tvoji prijatelji bi te bas "zvali" preko tog servisa... sta fali obicnom pozivu/sms-u? Odakle ti ideja da bi te neki tvoj prijatelj kontaktirao na taj nacin. Da li tako klikces i na sve sto pise u e-mail-ovima koje dobijas?

P.S. Obavesti nas koliko kosta to "zadovoljstvo" saznavanja koji "prijatelj" pokusava da chat-uje sa tobom...
[ Monoteizam @ 09.12.2009. 18:11 ] @
Imam ja svakavih prijatelja...Otkud znam...Ne kliknem na sve meilove...ima ih svakavih...

To zadovoljstvo me je kostalo oko 75 din.Obicna SMS poruka u romingu je oko 40 din i ova chat SMS jos 35 din znaci oko 75 dinara!
[ Jbyn4e @ 09.12.2009. 22:54 ] @
Ne zaboravi : plus porezi...