[ mantaka @ 07.12.2009. 21:22 ] @
Ukoliko ste sa niže postpaid tarife u VIP-u prešli na višu a onda poželeli da se vratite opet na nižu, to zadovoljstvo koštaće Vas u VIP-u 4000 dinara + PDV + PUMT.

Naime pošto imam kod VIP-a Postpiad 60 hteo sam da pređem mesec do dva na Postpaid 325, sto je besplatno ali nakon pitanja kakva je procedura ako bi nakon mesec, dva ili tri želeo da se vratim na tarifu sa kojom sam sklopio ugovor na 24 meseca, zapošljeni u poslovnici izneli su mi cenu u skladu sa cenovnikom VIP-a o uslugama i rekli da bi me povratak koštao ni manje ni više nego 4000 dinara što sa porezima iznosi 5120 dinara. Nisam mogao da verujem, bukvalno hladan tus!!! Pre bih rekao strasno! Razumem da je neka naknada potrebna za tu vrstu migracije, razumem da mora jednom mesečno ali ljudi to je 5120 dinara, ej???

Šta da nisam pitao, detaljno?Šta ko nezna pa uzme a posle hoće nazad? U redu uzmimo da mu i kazu u poslovnici, ljudi moji da li je to normalno?

5120 dinara je polovina nečije plate hteli to mi da verujemo ili ne, koju treba platiti VIP-u samo da Vas vrati u nižu tarifu?

Ko je ovde lud?
[ Slobodan Milivojevic @ 07.12.2009. 21:31 ] @
Dobro je poznato da ovakve trostove kod Vipa mozete saznati samo na prodajnim mestima.

Ali 5120dinara za sta?! Oni nisu normalni bas. Zamislite neko ima potrebu da se sa postpaid 60 prebaci na 150 mesec dana i onda kad hoce nazad tras! Ne moze? Tj moze al 5120din

Nemam reci!
[ mantaka @ 07.12.2009. 21:46 ] @
Da nebude da stvaramo sad bauk od toga i da jednostrano razmisljamo ali smatram da je ovo jedna od obicnih radnji koju korisnik treba da dobije od mreze besplatno, a ne ovako. Na sta ovo lici? Valjda mreza treba da vas motivise da po potrebi menjate paket, jer nekada vam treba vise a nekada manje! Kod ovakve situacije ko ce normalan povecati pa smanjivati?Nebulozno...
[ Zoran Milovanovic @ 07.12.2009. 22:06 ] @
Zinulo im .... za pare. Idu na to da si neinformiasan. Ne verujem da kada dodjes kod njih i kazes, da zelis da se prebacis na veci paket, odmah prvo spomenu ej, ali kasnije moras da platis 5100 din ako zelis da se vratis. Znaci verovatno cute kao zaliveni. Posteno nema sta.

A kada te jednom vec upecaju da si presao na veci paket, onda ce ti lako reci, ako zelite da se vratite na manji ili osnovni (pod osnovni podrazumevam paket pod kojim si potpisao ugovor - u slucaju da si uzeo i fon) zadovoljstvo kosta, kolko kosta. Naravno stavices prst na celo i razmisliti koliko razlika izmedju pretplata imas da platis za 5100 din, i da li ti se to isplati.

Klasican bezobrazluk. Neka vam je Bog u pomoci svima vama koji ste na Vipu.
[ srkisd @ 07.12.2009. 22:26 ] @
Citat:
Zoran Milovanovic: Zinulo im .... za pare. Idu na to da si neinformiasan. Ne verujem da kada dodjes kod njih i kazes, da zelis da se prebacis na veci paket, odmah prvo spomenu ej, ali kasnije moras da platis 5100 din ako zelis da se vratis. Znaci verovatno cute kao zaliveni. Posteno nema sta.

A kada te jednom vec upecaju da si presao na veci paket, onda ce ti lako reci, ako zelite da se vratite na manji ili osnovni (pod osnovni podrazumevam paket pod kojim si potpisao ugovor - u slucaju da si uzeo i fon) zadovoljstvo kosta, kolko kosta. Naravno stavices prst na celo i razmisliti koliko razlika izmedju pretplata imas da platis za 5100 din, i da li ti se to isplati.

Klasican bezobrazluk. Neka vam je Bog u pomoci svima vama koji ste na Vipu.


Potpuno se slazem sa napisanim, nikada ti nekazu sami sve uslove, sem ako detaljno ne pitas konkretno a za mene je to prevara na neki nacin, sta drugo?ali ovo je stvarno mnogo i stvarno nema smisla :(
[ Zoran Milovanovic @ 07.12.2009. 22:33 ] @
Zaboravio sam da napisem iznad:
A i naravno da si neinformisan jer to nigde ne pise, niko nikada ne pominje. Moras da odes licno u poslovnicu i da ih ispitujes tamo kao na sudu.


Ovo je za mene preko svega. Do sada nikada nikog nisam odvracao od VIP-a, ali od sada definitvno hocu.
[ m257 @ 07.12.2009. 23:01 ] @
Očigledno Vip ovim želi da stimuliše korisnike da se ne vraćaju na niže pakete već da ostanu na višim jer im onda ispadne prosto jeftinije, samim time da više koriste Vipovu mrežu. Pazite, šta i koliko će neki prodavac da ceni nekom kupcu tj. korisniku usluga je već stvar poslovne politike tog prodavca. Ok, nešto može biti neopravdano i bezobrazno visoko ali ako je tržište otvoreno i slobodno onda kako je tako je, uzmi ili ostavi. Ne branim ja ovde Vip, kažem samo to prosto tako.

Međutim, ono što je pravi problem u celoj ovoj priči, kod Vipa i sličnih, je to što po zakonu kupac mora u svakom trenutku da bude informisan o celokupnom proizvodu ili usluzi kako bi odlučio da li da pazari ili ne! A Vip i njemu slični obično prikriju neke stvari ili napišu sitnim slovima pa idu namerno na to da se korisnik upeca jer neće imati 3 minuta strpljenja da pročita ugovor ili da zatraži detaljan cenovnik i objašnjenje od prodavca, koji uzgred ne postoji na njihovom sajtu već se samo može dobiti u poslovnicama i to na lični zahtev! Pa kad na to još dodate nedovoljno obučenog prodavca, koji ni sam često ne zna sve detalje onda dobijemo veliki problem. E tu je pravo obmanjivanje korisnika!! Nebitno je što prelazak na nižu tarifu košta 4000 + harači, ono što je bitno je to da korisnik MORA ODMAH da bude obavešten o svemu, kako bi mogao i da odluči šta mu je činiti!

Tipičan primer svesnog kršenja zakona je što se u cena usluge ne prikazuje sa svim uračunatim porezima i dažbinama, a što mnogi rade, pa i Vip! OK oni možda napišu (obavezno sitnim slovima) da PDV i PUMT nisu uračunati (Vip to piše još bezobraznije, kaže da "porezi nisu uračunati" a ne navodi koji porezi) ali zašto bih ja kao korisnik uopšte morao da znam kolika je poreska stopa? Zašto bih morao da sam računam konačnu cifru? Ja želim odmah da znam koliko će sve to da me košta, ne želim da nosim digitron u džepu!

Ljudi, prst na čelo, ova stvar je daleko šira! Nije problem u firmama što ne ispisuju PDV, problem je u državi i inspekcijama koji to tolerišu!!
[ DR83 @ 07.12.2009. 23:03 ] @
Citat:
mantaka:
Ko je ovde lud?


Onaj ko koristi VIP i jos postpaid na 24 meseca.

NHF.




Citat:
m257:
Tipičan primer svesnog kršenja zakona je što se u cena usluge ne prikazuje sa svim uračunatim porezima i dažbinama, a što mnogi rade, pa i Vip! OK oni možda stave da PDV i PUMT nisu uračunati (Vip to piše još bezobraznije, kaže da "porezi nisu uračunati" a ne navodi koji porezi) ali zašto bih ja kao korisnik uopšte morao da znam kolika je poreska stopa? Zašto bih morao da sam računam konačnu cifru? Ja želim odmah da znam koliko će sve to da me košta, ne želim da nosim digitron u džepu!


Naravno da nece da pise cena sa porezima jer ce tako ista biti uvecana za 28%. Jos jedan trgovacki trik, prilicno glup ali mozda nekad kod nekog i upali.

Citat:
m257:
Ljudi, prst na čelo, ova stvar je daleko šira! Nije problem u firmama što ne ispisuju PDV, problem je u državi i inspekcijama koji to tolerišu!!

Pa mi drzavu u nemamo.
[ m257 @ 07.12.2009. 23:16 ] @
Citat:
DR83:Naravno da nece da pise cena sa porezima jer ce tako ista biti uvecana za 28%. Jos jedan trgovacki trik, prilicno glup ali mozda nekad kod nekog i upali.


Pazi, nije poenta u trgovačkom triku (trgovački trik je kad napišeš da nešto košta 3999 dinara, podrazumeva se da je porez uračinat), poenta je u svesnom kršenju zakona i tolerisanju toga od državnih institucija! Zakon jasno kaže da svaka cena krajnjem korisniku mora da bude iskazana sa svim uračunatim porezima!!

Zamisli da sutra odeš u Maxi i da ti sve, od žvaka, preko čipsa i majoneza do krmenadli bude prikazano bez PDVa! :) I ti ideš ko blesav i računaš, a pri tome kao običan građanin nemaš pojma (i ne moraš da imaš pojma) koja se poreska stopa na koji proizvod pimenjuje!! Država je iz nekog razloga veoma veoma blaga prema kršenju Zakona o reklamiranju kada su u pitanju mobilni operatori (ali i još neke privredne grane).
[ MaxM @ 08.12.2009. 00:38 ] @
Opet ja poslat od strane vipa da stitim interese firme za koju radim kako kazu drugi

Zvao sam korisnicki servis da proverim ovo sto pisete ovde i da li je istina, jer i ja imam potrebu za povecanjem tarife na 325 na privatnom telefonu. Odgovor koji sam dobio od operatera je taj da kada se sklopi ugovor bez telefona, moze se besplatno setati iz tarife u tarifu svaki mesec. Ali ako se uzme telefon, naravno uzima se i ugovorna obaveza. U tom slucaju se promena tarife na manju naplacuje, ali ako se promeni tarifa na vecu, a kasnije se odlucis da se vratis na tvoju maticnu tarifu, ne placa se nista, tako da Zorane i Slobodane ne pisite gluposti ovde kada ni sami niste infomisani.

Drugo, kako vam samo pada na pamet da uzmete telefon uz tu i tu tarifu za dinar i sutra vam dune da spustite tarifu, jer ste je uzeli samo zbog telefona?
Stvarno je komedija sto citam ovde i ne mogu da verujem . Mantaka zasto nisi pitao kada si uzimao telefon i zasto si uzeo tarifu koja ti ne odgvara? Zbog telefona od 1 dinar? Ja sam se zadrzao 50 min u Krusevcu dok sam sklapao ugovor sa njima i sve ih pitao sta i kako, pa cak i za uslove promene tarifa.
[ Zoran Milovanovic @ 08.12.2009. 02:21 ] @
MaxM je l ti ne umes da citas? Ili treba neko da ti prevede?

Citat:
mantakaUkoliko ste sa niže postpaid tarife u VIP-u prešli na višu a onda poželeli da se vratite opet na nižu, to zadovoljstvo koštaće Vas u VIP-u 4000 dinara + PDV + PUMT.

Naime pošto imam kod VIP-a Postpiad 60 hteo sam da pređem mesec do dva na Postpaid 325, sto je besplatno ali nakon pitanja kakva je procedura ako bi nakon mesec, dva ili tri želeo da se vratim na tarifu sa kojom sam sklopio ugovor na 24 meseca, zapošljeni u poslovnici izneli su mi cenu u skladu sa cenovnikom VIP-a o uslugama i rekli da bi me povratak koštao ni manje ni više nego 4000 dinara što sa porezima iznosi 5120 dinara. Nisam mogao da verujem, bukvalno hladan tus!!! Pre bih rekao strasno! Razumem da je neka naknada potrebna za tu vrstu migracije, razumem da mora jednom mesečno ali ljudi to je 5120 dinara, ej???

Šta da nisam pitao, detaljno?Šta ko nezna pa uzme a posle hoće nazad? U redu uzmimo da mu i kazu u poslovnici, ljudi moji da li je to normalno?

5120 dinara je polovina nečije plate hteli to mi da verujemo ili ne, koju treba platiti VIP-u samo da Vas vrati u nižu tarifu?

Ko je ovde lud?


'Ajde sada polako, rec po rec, ako treba slovo po slovo.

Citat:
MaxM:
Drugo, kako vam samo pada na pamet da uzmete telefon uz tu i tu tarifu za dinar i sutra vam dune da spustite tarifu, jer ste je uzeli samo zbog telefona? :D :D
Stvarno je komedija sto citam ovde i ne mogu da verujem . Mantaka zasto nisi pitao kada si uzimao telefon i zasto si uzeo tarifu koja ti ne odgvara? Zbog telefona od 1 dinar? :D Ja sam se zadrzao 50 min u Krusevcu dok sam sklapao ugovor sa njima i sve ih pitao sta i kako, pa cak i za uslove promene tarifa.


Ovo sto ti pises je neki sasvim drugi scenario. Ja stvarno ne razumem koji je tvoj problem da pokusas da razumes ono sto drugi pisu?
[ MaxM @ 08.12.2009. 12:49 ] @
A koji deo ti nisi razumeo u mom postu? Ako uzmes telefon u tarifi, primer 60 i prebacis se na 325, besplatno se vracas na maticnu tarifu. Pusti ti sta drugi kazu ovde i okreni 060/1234 pa onda mozemo da pricamo.....
[ Zoran Milovanovic @ 08.12.2009. 13:00 ] @
Slusaj, nisam ja izmislio ovu pricu. Covek je dosao i podelio njegovo iskustvo sa nama. To sto oni na 060/1234 kazu drugacije je problem u samoj kompaniji koja ocigledno nema konkretnih stavova o tome. Zasto nemaju cenovnik svih svojih usluga lepo istaknut ako je sve posteno. Zasto nije javno i transparentno je ipak vise prica za neku drugu temu, ali se definitnivno to pitanje provlaci ovde.

Kako je i Slobodan rekao:

Citat:
Dobro je poznato da ovakve trostove kod Vipa mozete saznati samo na prodajnim mestima.


Definitivno iz ovoga zakljucujem da oni na 060/1234 ne daju sve informacije ili jos gore daju pogresne.


Ako ti licno ne verujes korisniku mantaka, koji je kako on sam kaze VIPov korisnik je tvoj licni problem. Ovde se diskutuje na osnovu onoga sto je pomenuti korisnik preneo. A ja zaista nemam razloga da mu ne verujem.


[Ovu poruku je menjao espresso dana 08.12.2009. u 17:10 GMT+1]
[ Jbyn4e @ 08.12.2009. 13:33 ] @
Aha, znaci ko ne koristi VIP, nema pravo da prica o VIP-u? To zato sto ste neke vazne osobe ili sta?
Procitaj pravilnik, tacke 4 i 12, molim te.

Nego.. jesi ti MaxM proverio sa vise operatera da li je to sto pricas tacno? Posto je covek BIO u poslovnici i rekli su mu da PO CENOVNIKU VIP-a mora da plati 4000 din POVRATAK na tarifu. A ti pricas o sasvim drugim situacijama - klasicna zamena tema koju rade svi nasi politicari kad ih pitas nesto :)

[ hexter @ 08.12.2009. 13:40 ] @
Citat:
Jbyn4e: Aha, znaci ko ne koristi VIP, nema pravo da prica o VIP-u? To zato sto ste neke vazne osobe ili sta?
Procitaj pravilnik, tacke 4 i 12, molim te.

Nego.. jesi ti MaxM proverio sa vise operatera da li je to sto pricas tacno? Posto je covek BIO u poslovnici i rekli su mu da PO CENOVNIKU VIP-a mora da plati 4000 din POVRATAK na tarifu. A ti pricas o sasvim drugim situacijama - klasicna zamena tema koju rade svi nasi politicari kad ih pitas nesto :)


Pa u PRVOM postu je napisano da je sklopljna ugovorna obaveza. Samim tim raskid ugovorne obaveze košta.
Tj. sklopljen je ugovor na 24 meseca Postpaid60, pa se pređe na Postpaid325. Naravno da se prva ugovorna obaveza raskida a zasniva nova, na sledeći ugovor (Postpaid325). Ukoliko se tako radi, operateru se isplati pa ne naplaćuje raskid. Prethodni ugovor ne važi, u opticaju je novi. E prebacivanje sa ugovorne obaveze Postpaid325 na nižu košta 4000 din + porezi. Verovatno bi raskid bez nove obaveze koštao još i više.

Ako si na pospaidu bez ugovorne obaveze možeš da menjaš tarife gore dole po nahođenju.


BTW ne koristim ViP i to zato što se JAKO DOBRO raspitujem za sve detalje i sva sitna slovca. Daleko su od toga da počnem da koristim njihove usluge, ali nije fer niti ispravno kritikovati po bilo kome bez razloga bez razumevanja šta se dešava i šta je čija obaveza.

[ Zoran Milovanovic @ 08.12.2009. 13:59 ] @
Citat:
hexter: Pa u PRVOM postu je napisano da je sklopljna ugovorna obaveza. Samim tim raskid ugovorne obaveze košta.
Tj. sklopljen je ugovor na 24 meseca Postpaid60, pa se pređe na Postpaid325. Naravno da se prva ugovorna obaveza raskida a zasniva nova, na sledeći ugovor (Postpaid325). Ukoliko se tako radi, operateru se isplati pa ne naplaćuje raskid. Prethodni ugovor ne važi, u opticaju je novi. E prebacivanje sa ugovorne obaveze Postpaid325 na nižu košta 4000 din + porezi. Verovatno bi raskid bez nove obaveze koštao još i više.

Ako si na pospaidu bez ugovorne obaveze možeš da menjaš tarife gore dole po nahođenju.



Hvala sto si nam svima razjasnio kako se to radi, tj kakva su zackoljice u pitanju.

Sada je sve jasno (nama). Ostaje jos samo da MaxM pocne da veruje i nama kojima ne koristimo VIP. Posto si i ti hexter rekao da ne koristis VIP, s toga za njega si automatski izneo ne validnu informaciju.
[ MaxM @ 08.12.2009. 14:26 ] @
Izgleda da treba da crtam ovde. Hajde malo logicki razmislite i pustite sta ko pise ovde. Da li je vam logicno da platite povratak na maticnu tarifu??????? Korisnicki servise merodavan za sve, a ne neko ko napise ovde nesto sto i sam nije razumeo jer 100% nije slusao sta mu se prica, pa prenosi dezinformacije ovde.

SAda cu poslati mail u vip, pa cu da vam prenesem odgovor....
[ Slobodan Milivojevic @ 08.12.2009. 14:54 ] @
Da razjasnimo. mantaka kaze da je sklopio ugovor uz postpaid 60 i uzeo telefon po ceni koja vazi uz taj paket. Dakle telefon je platio VISE nego sto bi ga platio uz 325. Sada on hoce da poveca jedan mesec na 325 - vise nego sto se obavezao, a da se kasnije VRATI na UGOVORENI paket.

Oni mu za to traze 4000 dinara! Zamisli ja sam recimo uzeo od internet provajera na koriscenje sve sto mi je potrebno za wireless i obavezao se da cu godinu dana da placam 1990din. Sada im placam 2780 dinara mesecno i zamislite da oni meni traze recimo 10.000 dinara da se vratim na paket od 1990din na koji sam i sklopio ugovor?

Ili zamislite da sklopim ugovor sa Telenorom na paket Prenesi 150 (640din sa dazbinama), da predjem na Prenesi 325 dva meseca i da mi pri povratku traze 5120din?!

Da li je to normalno? Da li ste tako nesto videli kod bilo koga, sem kod Vipa. Razumem da je covek sklopio ugovor i platio manje telefon uz 325 u startu, pa da sad trazi smanjene na manji paket od UGOVORENOG, ali covek samo trazi da se vrati na svoj UGOVORENI paket, a oni mu za to draze 5120din! Da, sasvim je normalno, kad bi bili u zemlji cuda.

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 08.12.2009. u 16:14 GMT+1]
[ voja_pfc @ 08.12.2009. 14:59 ] @
I meni ovo deluje totalno suludo, tako da pre verujem da je doslo do nesporazuma, druga je stvar kad imas ugovor za tarifu sa koje hoces da ides dole.
Kada stigne odgovor od vipa objavi ga ovde, ali ako je to istina to je onda vrhunac bezobrazluka, ne verujem ni da bi vip otisao tako nisko, iako je vec dosta nisko otisao.
[ mantaka @ 08.12.2009. 15:06 ] @
Citat:
MaxM: Opet ja poslat od strane vipa da stitim interese firme za koju radim kako kazu drugi :D :D :D

Zvao sam korisnicki servis da proverim ovo sto pisete ovde i da li je istina, jer i ja imam potrebu za povecanjem tarife na 325 na privatnom telefonu. Odgovor koji sam dobio od operatera je taj da kada se sklopi ugovor bez telefona, moze se besplatno setati iz tarife u tarifu svaki mesec. Ali ako se uzme telefon, naravno uzima se i ugovorna obaveza. U tom slucaju se promena tarife na manju naplacuje, ali ako se promeni tarifa na vecu, a kasnije se odlucis da se vratis na tvoju maticnu tarifu, ne placa se nista, tako da Zorane i Slobodane ne pisite gluposti ovde kada ni sami niste infomisani. :D

Drugo, kako vam samo pada na pamet da uzmete telefon uz tu i tu tarifu za dinar i sutra vam dune da spustite tarifu, jer ste je uzeli samo zbog telefona? :D :D
Stvarno je komedija sto citam ovde i ne mogu da verujem . Mantaka zasto nisi pitao kada si uzimao telefon i zasto si uzeo tarifu koja ti ne odgvara? Zbog telefona od 1 dinar? :D Ja sam se zadrzao 50 min u Krusevcu dok sam sklapao ugovor sa njima i sve ih pitao sta i kako, pa cak i za uslove promene tarifa.


Ja stvarno nerazumem sta je vas problem?Ja sam uzeo telefon u postpaid tarifi 60 kod VIP-a, to je cinjenica. Niko meni nije tada rekao da se promene tarifa naplacuju a bili su duzni da mi kazu, i verovatno skrenu paznju na to, da vecu tarifu od postojece mogu uzeti ali da ako pozelim vremenom da je smanjim da to kosta tolkiko i toliko. Sta je tu problem? Koristio sam I MTS postpaid i Telenor postpad pa ovoga nije bilo.Ovo je dranje korisnika. Gde postoji ta vasa opcija setanje po tarifama naplacuje?Gde se to naplacuje 5120 dinara?Gde to ima gospodine?I posle branite ovde VIP izvodeci nebulozne zakljucke kao da smo mi gomila prvacica pa neznamo gde je Lajkovac?Dajte molim vas vise....preterali ste.Kakve veze ima sto sam uzeo telefon?Razumem da ne moze na tarifu ispod sklopljene ugovorom ali preko te i do te treba da bude besplatno, nezavisno dali ste uzeli telefon ili ne.Ovako, posto ste uzeli telefon, vi ste sada pod kulukom i mogu vam raditi sta hoce jer morate cutati a ako niste uzeli telefon hladno raskinete ugovor, e to se zove pljacka na fin nacin!!!
[ mantaka @ 08.12.2009. 15:17 ] @
Citat:
MaxM: A koji deo ti nisi razumeo u mom postu? Ako uzmes telefon u tarifi, primer 60 i prebacis se na 325, besplatno se vracas na maticnu tarifu. Pusti ti sta drugi kazu ovde i okreni 060/1234 pa onda mozemo da pricamo.....


Gospodine MaxM nemojte dovoditi ljude u zabludu ovde i bezveze nam oduzimati vreme na bespotrebne raspravke jer nam to nije cilj. Dakle, uzeo sam Postpaid 60 uz telefon i ugovor od 24 meseca. Obzirom da je Postpaid 60 najniza tarifa sa kojo sam hteo da pocnem bilo mi je potrebno vise i hteo sam da uzmem 325 ali sam pitao za mogucnost i uslove povratka na maticnu tarifu. E tu je problem, uslov za povratak ako uzmem vecu!To je vrsta dranja na suptilan nacin.VIP umesto da mi odobri besplatan prelazak a kasnije i povratak i time me motivise da opet uzmem nesto vise oni mi traze 5120 dinara za tako nesto, pa gde to ima.
Sto je najgore , prilikom sklapanja ugovora to vam nekazu, konkretno mislim na to da vas upoznaju da ako uzmete telefon bez 5120 dinara necete moci u visu pa opet u nizu tarifu, e to je kvarno.
[ MaxM @ 08.12.2009. 15:58 ] @
060/1234............. Nemam reci...
[ mantaka @ 08.12.2009. 16:05 ] @
Citat:
MaxM: 060/1234............. Nemam reci...


Zasto? O cemu se radi? Treba nam tacna informacija o navedenom jer sam ovu koju sam napisao dobio od radnice u poslovnici u Smederevu kao VIP postpaid korisnik?
[ m257 @ 08.12.2009. 16:43 ] @
Najbolje sam pozovi 0601234 i pitaj operatera.

Ne bi me uopšte iznenadilo kada bi dobio potpuno drugačiju informaciju od one u poslovnici! E to je pravi problem o čemu ovde treba da govorimo - loše informisanje korisnika od strane operatora!
[ mantaka @ 08.12.2009. 16:51 ] @
Citat:
hexter: Pa u PRVOM postu je napisano da je sklopljna ugovorna obaveza. Samim tim raskid ugovorne obaveze košta.
Tj. sklopljen je ugovor na 24 meseca Postpaid60, pa se pređe na Postpaid325. Naravno da se prva ugovorna obaveza raskida a zasniva nova, na sledeći ugovor (Postpaid325). Ukoliko se tako radi, operateru se isplati pa ne naplaćuje raskid. Prethodni ugovor ne važi, u opticaju je novi. E prebacivanje sa ugovorne obaveze Postpaid325 na nižu košta 4000 din + porezi. Verovatno bi raskid bez nove obaveze koštao još i više.

Ako si na pospaidu bez ugovorne obaveze možeš da menjaš tarife gore dole po nahođenju.


BTW ne koristim ViP i to zato što se JAKO DOBRO raspitujem za sve detalje i sva sitna slovca. Daleko su od toga da počnem da koristim njihove usluge, ali nije fer niti ispravno kritikovati po bilo kome bez razloga bez razumevanja šta se dešava i šta je čija obaveza.


Covece ne radi se ovde uopste o raskidu ugovora i sklapanju drugog!!! Mesate stvari u ovom postu, radi se samo o promeni tarifnog paketa u istom ugovoru, kad kazem isti ugovor , mislim da ostaje isti broj ugovora, isti datum, isti uslovi, jedino oni to u VIP-u barem koliko sam video u formularu klasifikuju kao promena podataka, ali ne i ugovora, sklopljeni ugovor ostaje kao i prvog dana. promena ugovora znaci i raskid i drugi broj.
NE dolazi do RASKIDA ugovorne obaveze vec samo promene tarifnog paketa.
Neki korisnici ovde pisu, ne slusajte tamo neke sto pricaju svasta?!

Ovo je ozbiljan forum i nemogu se pisati stvari po svom nahodjenju vec iskljucivo informacije dobijene zvanicnim putem a ovo sto sam pokrenuo i pisao dobio sam u poslovnici VIP-a ne od rekla kazala.
[ MaxM @ 08.12.2009. 17:05 ] @
E bre ljudi, ne sirite dezinformacije. Mantaka pozovite korisnicki servis i pitajte ih, pa onda mozemo da pricamo. Pustite Vi sta su Vam rekli u poslovnici. Meni su u mts rekli da ce mi preostali racuni stici na kucnu adresu, pa mi je stiglo preko suda.

Poslednji put pisem o ovome.Ako ste potpisnik ugovora na 60 tarifu, kasnije predjete na 350, zelite da se vratite na 60, Nista se ne placa. Informacija iz korisnickog servisa. Po meni je najlogicnije da se ne placa....

ali, 0601234
[ mantaka @ 08.12.2009. 18:51 ] @
Citat:
MaxM: E bre ljudi, ne sirite dezinformacije. Mantaka pozovite korisnicki servis i pitajte ih, pa onda mozemo da pricamo. Pustite Vi sta su Vam rekli u poslovnici. Meni su u mts rekli da ce mi preostali racuni stici na kucnu adresu, pa mi je stiglo preko suda.

Poslednji put pisem o ovome.Ako ste potpisnik ugovora na 60 tarifu, kasnije predjete na 350, zelite da se vratite na 60, Nista se ne placa. Informacija iz korisnickog servisa. Po meni je najlogicnije da se ne placa....

ali, 0601234


Slazem se da treba pozvati korisnicki servis, ali dali ste sigurni da poslovnica VIP-a u Smederevu nije validno mesto za dobijanje prave informacije o uslugama VIP mreze? Ja mislim da jeste ali cu im sutra preneti vasa misljenja i reci da izgleda nisu validni i da dzabe primaju otprilike po vama platu....
[ m257 @ 08.12.2009. 19:14 ] @
A što te to čudi? :) Ja ti već nekoliko puta rekoh da uopšte nije redak slučaj da ti u poslovnici kažu jedno, u korisničkom centru drugo, a da u stvarnosti ispadne nešto sasvim treće! I to ne važi samo za Vip već za sve operatore! To je ogroman problem, informisanje korisnika je jako jako loše!

Mantaka, a što odmah večeras lepo ne pozoveš 0601234 i pitao operatera, rekao mu šta su ti rekli u Smederevu i raščistio stvar, pa posle to sve preneo ovde nama! :) Ja bi ih vrlo rado odmah pozvao i pitao ali nisma Vip-ov korisnik i morao bih da platim za taj poziv (kad zoveš sa Vipa on je besplatan, za one koji ne znaju), a to ne želim.
[ mantaka @ 08.12.2009. 20:17 ] @
Radi potpunog i objektivno-nepristrasnog informisanja pozvao sam i Korisnicki centar VIP-a, gde mi se javio operater po imenu Toma koji mi je vrlo predusetljivo objasnio sledece:

Info koji sam dobio u poslovnici VIP-a u Smederevu nije u potpunosti tacan a evo i zasto. Prema recima operatera iz CC-a imate pravo na samo jednu promenu tarife bez placanja naknade, mislim na prelazak na vecu i povratak na maticnu, znaci samo jednom besplatno, dok se svaki sledeci put svaka promena , odnosno povratak sa vece na manju naplacuje u mom slucaju 5120 dinara.

Prvo, nisam dobio trazenu informaciju u poslovnici kako je to trebalo i samim tim nisam uzeo vecu tarifu koja mi je trebala,a konkretno sam pitao, sto je minus u organizaciji i prenosenju informacija u samom VIP-u drugo nemogu da razumem da oni nisu uvezani u isti sistem i da imaju iste informacije, to je jedna firma ne dve koje saradjuju...

Operater sa kojim sam razgovarao preneo mi je da ce izvrsiti korekcije i preneti obavestenje nadleznima u VIP-u da bi poslovnice imale tacne i azurne podatke.
[ MaxM @ 08.12.2009. 21:05 ] @
A onda je mrmut zavio cokoladicu u folijicu..........

Zar je trebalo ovoliko postova da se napise da bi vi meni poverovali u ovo sto Vam govorim. Ni u jednom trenutku niste ukljucili logiku i krenuli ste sa napadima na mene i u ono sto pisem. Sledeci put za vase dobro, slusajte sta Vam se govori na prodajnom mestu, jer se i ja bavim poslom koji zahteva delimican rad sa ljudima i isti me ne slusaju sta im govorim, dok im objasnjavam kako treba raasporediti sijalice u prostoriji, nego me zovu sutra da pitaju isto pitanje.
[ avala100 @ 08.12.2009. 21:14 ] @
Citat:
mantaka: Prema recima operatera iz CC-a imate pravo na samo jednu promenu tarife bez placanja naknade, mislim na prelazak na vecu i povratak na maticnu, znaci samo jednom besplatno, dok se svaki sledeci put svaka promena , odnosno povratak sa vece na manju naplacuje u mom slucaju 5120 dinara.


UZAS.
Jednu promenu godisnje ili zauvek?
Hvala mantaki na info, ja cu vec obavestiti sve svoje prijatelje, da se slucajno neko ne prevari i ne stavi potpis na ista sto na sebi ima oznaku VIP.

Inace, imam jednog druga, jedini VIP u mom imeniku, ali on je zadovoljan, ubedili su ga je dobro prosao, te strastveno (moj drug skoro hoce da se bije kad neko kritikuje vip) brani svoju mrezu, kao ovaj neki clan ovde.

Nakon duzeg razmisljanja, poceo sam da sumnjam da VIP ugradjuje neke posebne modulatore u te telefone koje im daje uz pakete, a koji definitivno deluju na sinapse, stimulisu endorfin i razvijaju trajnu ljubav. Ako neko zeli da raskine tu protivprirodnu vezu, mora debelo da plati i treba da bude kaznjen (ja bih uveo i fizicko kaznjavanje pretplatnika, zasto da ne, npr. da na svakih 1.000 dinara sleduje i deset VIP pljeski po guzi).
Ima ovde i potvrda mojih sumnji: http://www.elitesecurity.org/t343574-Jacina-Vip-ovih-predajnika

Taj Vip mu dodje ko neka sekta, ne mozes da izadjes iz tog bratstva pola godine, ne mozes da smanjis pare koje im dajes, ne mozes da promenis vlasnistvo nad brojem, a ako slucajno ne platis na vreme... Sistem koji je dizajniran na kaznjavanju korisnika...

Spooky...

[ Zoran Milovanovic @ 08.12.2009. 21:27 ] @
Citat:
MaxM: A onda je mrmut zavio cokoladicu u folijicu..........

Zar je trebalo ovoliko postova da se napise da bi vi meni poverovali u ovo sto Vam govorim. Ni u jednom trenutku niste ukljucili logiku i krenuli ste sa napadima na mene i u ono sto pisem. Sledeci put za vase dobro, slusajte sta Vam se govori na prodajnom mestu, jer se i ja bavim poslom koji zahteva delimican rad sa ljudima i isti me ne slusaju sta im govorim, dok im objasnjavam kako treba raasporediti sijalice u prostoriji, nego me zovu sutra da pitaju isto pitanje.



A sta nam ti to govoris? Da se ne naplacuje? Kao sto vidis nisi u pravu ipak se naplacuje. Sada sto se dobijaju razlicite informacije kod CC i na prodajnim mestima, to je prica za sebe. VIP rulz...

Citat:
Sledeci put za vase dobro, slusajte sta Vam se govori na prodajnom mestu,


Covece ti nista ne razumes? On i jeste na prodajnom mestu dobio pogresnu informaciju! Zatim si ti takodje dobio pogresni informaciju u korisnickom servisu! A na kraju se ispostavilo da je neka sasvim treca informacija tacna.

Da se nije javio Tomo, ko zna koliko bi jos vode Dunavom proteklo dok se utvrdi ko, sta, koliko, kada, gde, zasto, kako, kome i cemu.

I mi smo sada ovde bez logike, ti si nama pricao ovo sto je preneo mantaka? Koga bre ti pokusavas da farbas? Sebe? Pa jedino sebe i mozes...

sve u svemu v.I.p RULZ!

Over & Out.

Obrati paznju na recnik

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 08.12.2009. u 22:59 GMT+1]
[ avala100 @ 08.12.2009. 21:31 ] @
Citat:
MaxM: A onda je mrmut zavio cokoladicu u folijicu..........

Zar je trebalo ovoliko postova da se napise da bi vi meni poverovali u ovo sto Vam govorim. Ni u jednom trenutku niste ukljucili logiku i krenuli ste sa napadima na mene i u ono sto pisem. Sledeci put za vase dobro, slusajte sta Vam se govori na prodajnom mestu, jer se i ja bavim poslom koji zahteva delimican rad sa ljudima i isti me ne slusaju sta im govorim, dok im objasnjavam kako treba raasporediti sijalice u prostoriji, nego me zovu sutra da pitaju isto pitanje.

Definitivno deluju predajnici.
Ipak se placa.
[ voja_pfc @ 08.12.2009. 21:53 ] @
Hvala Vip-u sto mi je upravo sveo izbor na sadasnji mts ili telenor prilikom potpisivanja novog ugovora za par nedelja kad istekne stari.
Najverovatnije cu na telenor, a bezim sa mts zbog loseg prijema u stanu.
Razmisljao sam o vip-u, ali posle ovoga (a i prethodnih akcija povecanja pretplate na postpaid-u) definitivno mi ne pada na pamet.
[ c3p1 @ 08.12.2009. 22:35 ] @
Napravio sam najvecu gresku u svome zivotu, kada sam potpisao ugovor sa Vip-om uz telefon na 2 godine (postpaid 150).
Prvi problemi su se javili posle 2 meseca kada sam zakasnio da platim racun i onda mi oni naplatili uz sledeci racun ukljucenje odlaznih poziva sto je kostalo 300 dinara vise(svaka cast za tarifu).
Nemoj te da vam se desi da koristite Vip postpaid u romingu jel ce da vas oderu kao mene uz racun od 6430 dinara(CG 2 min odlaznih poziva i max 20 sms, listing nisam ni smeo da vadim odakle znam da li ce da mi traze i za to pare) , pa se desava kad je nevreme da se izgubi mreza.
Pa**eri koji rade u Vip centrima ne znaju ni adresu dolaska racuna da promene nego stave neku levu (Krajem Oktobra sam promenio adresu, niti mi stizu kuci niti na novoj adresi, a da ne prima neko mozda umesto mene ). Posle 2 dana ti jave da si iskoristio sve besplatne minute i poruke a do tada kod te j..e.
Sve u svemu Vip je dobar kao hleb od pre 10 dana, ne mogu da docekam dan kada ce da mi istekne ugovor i da se prebacim na neku drugu mrezu.

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 09.12.2009. u 01:25 GMT+1]
[ zemun88 @ 08.12.2009. 23:12 ] @
Normalno je da ako se na primer uzme tarifa od 150 minuta/poruka na 24 meseca sa telefonom da ne moze da se uzme manji paket. Ali da vi sa tarife 60 predjete na 150, i kad zelite da se vratite na staro onda naplate toliko onda je to cist lopovluk. U Telenoru je to besplatno i moze odmah preko portala moj telenor da se vrati stara tarifa, jedino ako ugovorom nije definisano nesto drugo

A ne spominju u reklamama da ko hoce da uzme telefon mora da predje sa starih postpejd paketa, na nove. I to je cist bezobrazluk

VIP je krs od mreze
[ DR83 @ 08.12.2009. 23:31 ] @
Hm, a da ja sad nazovem opet VIP Korisnicki i isto to pitam da vidim sta ce da mi kazu?!

Ups, ja nisam VIP korisnik te ne smem da se javljam u ovoj temi.

lol^3.

[ MaxM @ 08.12.2009. 23:38 ] @
Alo zemunac, ne pratis na casu. besplatno je vracanje na maticnu tarifu u vipu
[ newtesla @ 08.12.2009. 23:50 ] @
Da, ali samo jednom, i to u životu, izgleda ;)

...ne čačkaj zemunce, nikad na znaš gde ih sve ima...
[ calexx @ 09.12.2009. 01:52 ] @
A ne, da bi se neko vratio na matičnu tarifu mora bar jednom pre toga da sa nje pređe na neku drugu a samim tim je potrošio svoju životnu priliku da besplatno promeni paket. ;)
[ MP3MP3 @ 09.12.2009. 10:09 ] @
Bolesno je što se u opšte plaća.
A tek što je preko 4000 din. Vrlo drsko i neprofesionalno.
[ calexx @ 09.12.2009. 11:10 ] @
Sve je to relativno. ADSL provajderi rade kako koji, nekima je promena na brže besplatna (logično) a naplaćuju promenu na sporije (pomalo logično). Neki dozvoljavaju jednu promenu mesečno a neki samo na brže. Što se mobilnih provajdera tiče ... kako rade ostali? Da li Telenor i MTS uopšte dozvoljavaju promene i koje? Verovatno može na brži paket ali da li posle može da se vrati? Naravno, mislim na vreme dok traje ugovor.
[ Zoran Milovanovic @ 09.12.2009. 11:23 ] @
Bez problema i ne naplacuju te troskove. Sem sto kod mtsa cekas kraj meseca za promenu profila (tek od narednog meseca ti je aktivan novi profil), dok kod telenora mozes kada pozelis.

Kasniji prelazak sa vise tarife na nizu kosta 0 + porezi = 0. To mozes da radis neogranicen broj puta. Dok ti se ne dosadi sto bi se reklo :)
[ MaxM @ 09.12.2009. 11:26 ] @
Sada sam pokusao da pozovem Telenor korisnicki servis da dobijem od njih info o promeni tarifa, ali cekao sam 13 minuta i jos uvek su zauzeti.--slepci, idioti.
[ calexx @ 09.12.2009. 11:49 ] @
Dobro je što se nisu javili, zamisli da jesu i kažu da je promena besplatna. ;>
[ calexx @ 09.12.2009. 11:55 ] @
Citat:
Zoran Milovanovic: Bez problema i ne naplacuju te troskove. Sem sto kod mtsa cekas kraj meseca za promenu profila (tek od narednog meseca ti je aktivan novi profil), dok kod telenora mozes kada pozelis.
Napisao sam da se odnosi na vreme dok traje ugovor. Znači za vreme trajanja ugovora pređeš na višu tarifu ... može li posle da se vrati na inicijalnu ili još manju? Posle ugovora nije bitno, to valjda i mora da bude slobodan izbor.
[ Zoran Milovanovic @ 09.12.2009. 12:03 ] @
Na to sam i odgovarao. Mozes besplatno da se vratis na maticnu tarifu. Znaci prelazak na visu, a zatim vracanje na osnovnu [onu sa kojom si zakljucio ugovor] je besplatno i mozes da radis to neogranicen broj puta. Uvek je besplatno.
[ Slobodan Milivojevic @ 09.12.2009. 13:44 ] @
Jedino ogranicenje i kod telenora i kod mt:sa je sto ne moze 2 puta u istom mesecu da se menja tarifa.
[ Ozye @ 09.12.2009. 14:18 ] @
Bilo bih lepo kada bih svi smanjili navijačke strasti prema operaterima. Za mene su oni slični, sve se radi na sistem dogovor ili kopija, i mogu ali neću. Kod Vip-a se ne plaća prelazak sa manje tarife na veću , a ni sa veće tarife na manju. Provereno 100%. Izuzeci su neki koji su
zaklučili postpaid ugovor na 24 meseca, uz neki bolji telefon za male pare, uz veliku mesečnu pretplatu, i sada bih da se vrate na manju tarifu, ali kada im se ponude dodatni uslovi u smislu da treba da daju novčanu nadnoknadu, to ne odgovara, pa isfrustrirani zbog toga šire neke dezinformacije. Umesto toga, bolje da se informišu o dodatnim uslovima pre nego što bilo gde stave svoj potpis. Molim da se mojim postom niko ne oseti prozvanim. Pozdrav.
[ mokelet @ 09.12.2009. 15:49 ] @
Citat:
Ozye: neki koji su zaklučili postpaid ugovor na 24 meseca, uz neki bolji telefon za male pare, uz veliku mesečnu pretplatu, i sada bih da se vrate na manju tarifu, ali kada im se ponude dodatni uslovi u smislu da treba da daju novčanu nadnoknadu, to ne odgovara, pa isfrustrirani zbog toga šire neke dezinformacije.

Mislim da ovde nije pitanje o naplaćivanju promene tarifnog paketa ukoliko je neko pod ugovornom obavezom, već i inače. Ili grešim?
[ zALFex @ 09.12.2009. 17:01 ] @
Jako je ruzno sto vip nema na svom sajtu detaljan cenovnik osnovnih i dodatnih usluga!
MaxM, promena tafire na telenoru je uvek besplatna, s tim sto kada imas ugovornu obavezu ne mozes da predjes na nizu tarifu od one u ugovoru (gledajuci iznos pretplate) osim ukoliko uplatis razliku u ceni telefona!
[ Nothingman @ 09.12.2009. 18:26 ] @
Citat:
Ozye: Kod Vip-a se ne plaća prelazak sa manje tarife na veću , a ni sa veće tarife na manju. Provereno 100%. Izuzeci su neki koji su
zaklučili postpaid ugovor na 24 meseca, uz neki bolji telefon za male pare, uz veliku mesečnu pretplatu, i sada bih da se vrate na manju tarifu, ali kada im se ponude dodatni uslovi u smislu da treba da daju novčanu nadnoknadu, to ne odgovara, pa isfrustrirani zbog toga šire neke dezinformacije. Umesto toga, bolje da se informišu o dodatnim uslovima pre nego što bilo gde stave svoj potpis. Molim da se mojim postom niko ne oseti prozvanim. Pozdrav.


Ti si moj idol. A da lepo prochitash celu temu (nije velika) pre nego sto nesto napishesh?

p.s. Ovde je najveci problem sto ljudi ne veruju jedni drugima, tako da bi jedino audio snimak razgovora sa operaterom VIP-a doprineo daljoj diskusiji :)
[ osmania @ 09.12.2009. 18:45 ] @
ne znam sta da vam kazem

ali ovde u AUstriji prelazak sa nize na visu tarifu automacki ti produze ugovor na 24 mjeseca a sad u zadnje vrijeme furaju 36 mjeseci kao imas pola pretplate. 36 mjeseci pitanje vremena kad ce kod vas doci VIP = A1 u Austriji,,, ali prelazak na vecu tarifu je besplatno ali produzi ti ugovor. ako ti je ostalo jos 10 mjeseci do kraja i hoces da promijenis tarifu dodaju ti jos 24 na 10 a ne 24 ukljucujuci 10. Sto znaci onda 34 mjeseca ti produze ugovor :))))

Eh prelazak sa vece na manju tarifu je kod sviju ne samo jednog operatera 70 eura...

hoces da prekines ugovor: 70 eura + pretplate sve do kraja isteka ugovora placanja...


al ja znam da mi svi potpisivamo ugovore bez da pogledamo sta pise u ugovoru...

pozz


[ Ozye @ 09.12.2009. 19:09 ] @
Nothingman, o tome da li sam ja pročitao celu temu, nemoj mnogo da brineš. Sigurno da jesam, kad me već pitaš, a za tebe nebih rekao. Svašta piše, i nemam ništa protiv ničijeg mišljenja. Da li je validno ovo što piše u nazivu teme, lako se može proveriti da li je to dezinformacija. Ja sam proverio i nemam nameru da se prepucavam ovde. "Povratak na nižu postpaid tarifu u VIP-u kosta 4000 dinara+PDV+PUMT?" - to nije tačno.
[ Nothingman @ 09.12.2009. 20:39 ] @
Pa prochitaj par postova iznad sta su rekli coveku u call centru. Besplatno je samo prvi put da pri ugovoru (uz koji si dobio telefon) predjes na jachi paket i vratish se na osnovni (onaj za koji si potpisao ugovor). Svaki sledeci put se naplacuje.
Je l' to za tebe normalno?
[ DR83 @ 09.12.2009. 20:45 ] @
Citat:
Nothingman:

p.s. Ovde je najveci problem sto ljudi ne veruju jedni drugima, tako da bi jedino audio snimak razgovora sa operaterom VIP-a doprineo daljoj diskusiji


Rekose da je to nelegalno.
[ mantaka @ 09.12.2009. 20:50 ] @
Citat:
Ozye: Bilo bih lepo kada bih svi smanjili navijačke strasti prema operaterima. Za mene su oni slični, sve se radi na sistem dogovor ili kopija, i mogu ali neću. Kod Vip-a se ne plaća prelazak sa manje tarife na veću , a ni sa veće tarife na manju. Provereno 100%. Izuzeci su neki koji su
zaklučili postpaid ugovor na 24 meseca, uz neki bolji telefon za male pare, uz veliku mesečnu pretplatu, i sada bih da se vrate na manju tarifu, ali kada im se ponude dodatni uslovi u smislu da treba da daju novčanu nadnoknadu, to ne odgovara, pa isfrustrirani zbog toga šire neke dezinformacije. Umesto toga, bolje da se informišu o dodatnim uslovima pre nego što bilo gde stave svoj potpis. Molim da se mojim postom niko ne oseti prozvanim. Pozdrav.


Gospodine, uopste niste u toku, nemojte pisati samo da bi nesto napisali, nego procitajte o cemu se radi, ja nebih da se vratim na manju tarifu jer sam se jelte prevario, nisam uzeo telefon za male pare pa mi sad neodgovara i uopste nisam isfrustriran zbog svega! ako ste citali i pratili pazljivo to ste mogli i videti, sve drugo je drugo!!
Nikako nisam ostrasceni korisnik niti jednog operatera, daleko od toga, ovaj forum i ne sluzi za ostrascene, bilo koje fele, vec za razmenu iskustava i misljenja.

Dakle niste u pravu kada tvrdite da se ovde iznose dezinformacije jer ono sto nam mozda u poslovnici ne kazu potpuno ili delimicno, to proverimo vise puta u Korisnickom centru.

Vi ste gore u postu upravo dali dezinformaciju, i to pod naznakom 100 %, da se prelasci sa tarifa na tarife ne naplacuju, odnosno u ovom slucaju na manju tarifu, i da su izuzeci, neki tamo koji uzimaju telefone na ugovor pa su sad frustrirani korisnici.

Provereno ponovo u poslovnici, vise puta provereno u Korisnickom servisu VIP-a :

Korisnici koji nemaju ugovornu obavezu i nisu uzeli telefon mogu menjati tarife jednom mesecno bez naknade, ono o cemu sam ja pisao i o cemu smo diskutovali je sledece, korisnici koji su pod bilo kojom ugovornom obavezom i uzetim telefonom mogu menjati tarifni profil sa manjeg na veci i vratiti se na maticni, odnosno onaj prvi na koji ste sklopili ugovor, SAMO jednom besplatno, svaki sledeci put to ce Vam biti naplaceno, recimo u mom slucaju sa porezima 5120 dinara.

Primer:

Sklopio sam ugovor na postpaid 60 i uzeo telefon Samsung E2210, nakon dva meseca ukaze mi se potreba za vecim paketom i ja zatrazim migraciju na Postpaid 325. Nisam se ja pokajao niti isfrustrirao kako neobavesteni gospodin gore kaze, vec sam trazio veci tarifni paket, sta tu ima cudno? U poslovnici mi kazu moze nema problema, na moje pitanje sta kada budem zeleo da se vratim na nizu , odnosno tarifu sa kojom sam i sklopio ugovor kazu mi to ce vas kostati 4000 dinara plus porezi. I to je to.

Nakon postavljanja ove teme ovde, nakon vise puta kontaktiranja CC-a VIP-a dobio sam informaciju da mogu samo jednom besplatno a svaki sledeci put se to naplacuje.
Problem je sledece prirode, nekazu Vam odmah sta ako?Iako sam se detaljno raspitao nisu bili sigurni i u prvi mah su mi dali delimicno tacnu informaciju!Neko ovde rece ma sto pitas u poslovnici, validan je CC VIP-a, a sta je onda poslovnica?

Da zakljucimo, to su stvari koje korisnici trebaju i moraju da znaju, i to nije sve, jer prelazak sa Postpaida 150 na Postpaid 150 kosta 2 hiljade i nesto dinara, u mom slucaju sa Postpaida 325 na Postpaid 60 5 hiljada i nesto dinara a prelazak sa Postpaida 1800 na Postpaid 60 kosta 7 hiljada i nesto dinara, o cemu je ESPRESSO vec ovde pisao u jednom postu ranije detaljno, pod nazivom cenovnik VIP-a.

Nije mi namera da jednostrano proteziram ili skrnavim nicije usluge ali to korisnici i oni koji zele zasnovati ugovor sa VIP mrezom moraju detaljno znati.

[ MaxM @ 09.12.2009. 21:03 ] @
mantaka slozices se samnom da si mozda trebao da postavis takvo pitanje kada si sklapao ugovor (mozda i jesi), pa si trebao sve do detalja da ih pitas. Ne verujem da ce se prodavci setiti bas sve da kazu, nemam pojma. Nadam se da mi i ovaj post necete uzeti za zlo, pitanje je zasto bi neko non stop menjao tarife, ili vise od dva puta? Naravno da neko ima potrebe za to, ali opet ne verujem da je to neki veliki broj. Evo ja sam dve godine na 150, neki put preteram za 200 din ,neki put za 1000, ali ne zelim da povecavam ili smanjujem. Opet kazem, svako ima svoje potrebe, ali zna se ko pise uslove. . Ni meni se to ne svidja, iako nemam potrebu da menjam tarife. Samo nisam siguran da li to vazi i za korisnike koji su uzeli ugovor bez telefona.
[ mantaka @ 09.12.2009. 21:22 ] @
Citat:
MaxM: mantaka slozices se samnom da si mozda trebao da postavis takvo pitanje kada si sklapao ugovor (mozda i jesi), pa si trebao sve do detalja da ih pitas. Ne verujem da ce se prodavci setiti bas sve da kazu, nemam pojma. Nadam se da mi i ovaj post necete uzeti za zlo, pitanje je zasto bi neko non stop menjao tarife, ili vise od dva puta? Naravno da neko ima potrebe za to, ali opet ne verujem da je to neki veliki broj. Evo ja sam dve godine na 150, neki put preteram za 200 din ,neki put za 1000, ali ne zelim da povecavam ili smanjujem. Opet kazem, svako ima svoje potrebe, ali zna se ko pise uslove. :). Ni meni se to ne svidja, iako nemam potrebu da menjam tarife. Samo nisam siguran da li to vazi i za korisnike koji su uzeli ugovor bez telefona.



Ne MaxM, nema ni grama zamerke, pa zasto? :), kada sam sklapao ugovor meni je bilo dovoljno to sto je bilo na Postpaid 60 i nisam pitao nista drugo sem uslova za taj paket, ali naknadno mi je trebalo vise, ispostavilo se da mi treba i potrazio sam veci paket. Takodje mislim da se paket ne menja bas toliko cesto ali je poenta bila u tome da svi budu upoznati sa time koliko to kosta i na ovaj nacin sam zeleo da skrenem ipak paznju kao obican korisnik i iznesem svoje licno misljenje koje vi nemorate slediti, da je takva naplata nepotrebna, da i ako je mora biti da je stvarno preskupa i da kao takva demotivise korisnike i pored visokih cena usluga.

Meni a smatram i svima vama nije cilj blacenja bilo kog operatera pa ni VIP-a, vec pravovremeno i potpuno informisanje korisnika o uslugama kao i borba na ovaj nacin da te usluge budu koliko toliko prihvatljive za nas korisnike. Ziveli !!!
[ newtesla @ 10.12.2009. 00:55 ] @
@ozye:

Svako ko u karijeri na ES-u napravi samo 7 postova, a od toga 6 na VIP temama, a 1 (jedan!) na Telenor temi, i to opet u svrhu odbrane ugleda VIP-a, za mene slovi samo i isključivo za VIP-ovog tajnog agenta!... to da li si zaposlen kod njih, ili ne, nije bitno - ako nisi, tim gore po tebe, jer ih braniš za Dž.

@MaxM:
Kad reče negde iznad da si čekao operatera Telenora 13 minuta da se javi... da nisi pomešao, pa mislio na Telekom? Kod Telekoma je 13 minuta normalno, taman dok ti ona narkomanska muzika opere mozak...
[ MaxM @ 10.12.2009. 09:26 ] @
A mt:s je tu sampion, pre neki dan ih zvao sa neke 064 kartica da se raspitam za internet i bilans: 43 minuta i namerno nisam hteo da prekinem vezu. On je onako svirao sa upaljenim spikerfonom, bas je napravio lepu atmosferu u kuci za tih 43 min. A za Telenor sam se sokirao, jer nism verovao da kod jedne ozbiljne firme mora da se ceka 13 minuta, tj ja sam toliko cekao i nisam mogao vise.
[ Zoran Milovanovic @ 10.12.2009. 11:14 ] @
newtesla, u poslednje vreme se ceka i kod telenora. 2x sam bio u blizini kada je pozivan CC i vreme cekanja je oko 10-15min. Ne znam sta je prouzrokovalo ovo, ali definitivno nisu vise kao nekada. Verujem da ako ti nije hitno, a ne volis da cekas mozes da okrenes nekada preko noci. Dobices operatera za manje od 3 min. (ovo nije provereno - ovo je samo moja pretpostavka).

O tome da li su slepci ili ne, idioti ili kako vec imamo clana koji sudi ;)
[ net021 @ 10.12.2009. 18:50 ] @
citajuci ovo nije me mrzelo da nazovem malo cc da ih priumitam za jos neke stvari koje nista ovde naveli.
Raspitao sam se pre potpisivanju ugovora o svemu i svacemu tako da me nista nije moglo iznenaditi ali nesto sam propustio pa sam sada pitao.
Potpisao sam ugovor na 24 meseca na postpaid150 bez telefona ali sa popustom na svaki racun od 25%.
Menjanje tarife je izvodljivo ali na sledeci nacin
U prvih 6 meseci NE MOZE SE POVECATI TARIFA a posle toga se moze povecavati i smanjivati bez drugih nadoknada. Tako da ako je neko slucajno potpisao ugovor na neki manji paket a treba mi znatno vise minuta prosto receno n****o je....
[ zvezdasbg @ 11.12.2009. 00:28 ] @
Taman sam pomislio da ne moze biti vece zajebancije od one moje kada mi nisu rekli da i bez aparata te vezuju na minimum 6 meseci, kad ono becki konujusari nadmasili sebe. Pet soma da predjes sa vise na manju tarifu. Hahahahahaha ali oni su moji idoli. Zato lepo ja bacio karticu u kantu (posto kulturishka ne daju da se raskine ugovor) i resen problem. A svaki racun koji dobijem, cu ubaciti u novi koverat i poslati im nazad. Sa sve socnim srpskim psovkama. Da becke frajle nesto nauce.
[ MaxM @ 11.12.2009. 02:05 ] @
, odavno se nisam nasmejao ovakvom postu.......

[ Jbyn4e @ 11.12.2009. 10:05 ] @
Citat:
Bez problema i ne naplacuju te troskove. Sem sto kod mtsa cekas kraj meseca za promenu profila (tek od narednog meseca ti je aktivan novi profil), dok kod telenora mozes kada pozelis.

Kasniji prelazak sa vise tarife na nizu kosta 0 + porezi = 0. To mozes da radis neogranicen broj puta. Dok ti se ne dosadi sto bi se reklo :)

Ne bih ja rekao da se kod mts-a ne naplacuje promena tarife...
http://www.mts.telekom.rs/index.php/postpaid.html
Citat:
Prva promena postpaid tarifnog profila je besplatna, a svaka sledeća se naplaćuje 43,80 dinara (bez PDV-a i bez poreza na upotrebu mobilnog telefona).
[ supica @ 11.12.2009. 10:34 ] @
@net021

Mislim da nešto nisi dobro razumeo.

Kada uzmeš samo karticu, uz ugovor na 24meseca sa popustom od 25%, promena tarife na nižu moguća je posle tri izmirena računa i ne naplaćuje se.

Promena tarife na višu je moguća već posle prvog izmirenog računa i ne naplaćuje se.



[ net021 @ 11.12.2009. 10:52 ] @
voleo bih da si u pravu ali na ugovoru pise kao sto sam rekao
http://s1021.photobucket.com/a...view&current=Image0199.jpg
ali sam jos jednom proverio zivkanjem cc...
[ Zoran Milovanovic @ 11.12.2009. 11:16 ] @
Citat:
Jbyn4e:Ne bih ja rekao da se kod mts-a ne naplacuje promena tarife... 


Tacno, u pravu si. To sam smetnuo sa uma, jer nisam ni mislio na to sitno tarifiranje. Sto je kod njih standardna tarifa za promenu profila posle prvog puta. (prepaid / postpaid - nezavisno da li si pod ugovorom ili ne)

Kada sam odgovarao mislio sam na naplacivanje ko zna cega kako to naplacuje vip. mt:s tih 50 dinara (ili koliko vec) naplacuje nezavisno od toga da li prelazis sa vece na manju ili obrnuto. Dok kod vipa te kaznjavaju sa 4000 ili vise (pogledaj slucaj prelaska sa postapid 1800 na postapaid 60, preko 7000 dinara!!!).

U svakom slucaju 50 dinara prema (minimum) 5000 je kao i da se ne placa ;)
[ mantaka @ 13.12.2009. 11:43 ] @
Razumljivo je da se placa neka naknada za promenu tarifnog profila, takodje netreba biti nesmotren i traziti promene tarifnog profila manje od jednom mesecno, ali ovakav vid naplate i cena su stvarno previse. Mislim da ne idu u prilog VIP-u, vec da demotivisu korisnike da ponekad i po potrebi menjaju potrosnju i navike u koristenju mobilnog telefona, ovako....

Evo primera kako to radi T-mobile u Hrvatskoj, nesto slicno ali nema tolike naknade za prelazak sa vise na nizu tarifu, takodje postoje uslovi, sistem kad moze a kada ne :

http://www.t-mobile.hr/2/20-10-15-00-00.asp


[ nnn @ 28.12.2009. 12:01 ] @
Sta vama ljudima nije jasno? Ako ste podpisali ugovor gde ste se obavezali da ce te 24 meseca placati korsititi xx tarifu i za to dobili neki popust( bilo u vidu telefona ili popusta na racun) normalno je da vam naplacuju prelazak na nizu tarifu.
Ovde ljudi samo traze nacin da pljulju vip. Ako neko uzme samo postpaid bez ugovorne obaveze, moze jednom mesecno da se salta gore dole. i moze da raskine racun kad hoce. Ja sam imao prvo godinu dana postpais bez ugovora, pa sam prosle godine raskinuo i uzeo novi broj, sa telefonom.
[ espresso @ 28.12.2009. 13:00 ] @
Pročitaj bar prvu poruku, ispoštuj onoga ko je postavio temu. U pitanju je povratak na tarifu na koju je i potpisan ugovor a ne prelazak na neku nižu tarifu.
A ugovor ne može da se raskine kad ko hoće. Potrebno je da prođe čitavih šest meseci da bi korisnik mogao da raskine ugovor pa sve i da nije uzeo telefon.
[ avala100 @ 28.12.2009. 14:06 ] @
Citat:
nnn: Sta vama ljudima nije jasno? Ako ste podpisali ugovor gde ste se obavezali da ce te 24 meseca placati korsititi xx tarifu i za to dobili neki popust( bilo u vidu telefona ili popusta na racun) normalno je da vam naplacuju prelazak na nizu tarifu.
Ovde ljudi samo traze nacin da pljulju vip. Ako neko uzme samo postpaid bez ugovorne obaveze, moze jednom mesecno da se salta gore dole. i moze da raskine racun kad hoce. Ja sam imao prvo godinu dana postpais bez ugovora, pa sam prosle godine raskinuo i uzeo novi broj, sa telefonom.
.

"Nama ljudima" mnogo toga nije jasno...
Prvo kaze se POTPISALI, a ne PODPISALI (osnovna skola, jednacenje suglasnika po zvucnosti).
Ovde ljudi samo traze nacin da saznaju na koji nacin ih je VIP prevario, i , obicno ga nalaze.
Ne bi bilo zgoreg da procitas o cemu se prica pa onda progovoris...
[ mantaka @ 28.12.2009. 15:01 ] @
Tema je poceta sa jasnim neslaganjem ili ako hocete pitanjem da li treba ili ne, odnosno postpaid ugovor je sklopljen u VIP-u na najnizu postpaid tarifu uz uzeti telefon, zeleo sam da predjem na vecu tarifu a da se nakon nekog vremena vratim na ugovorenu. Znaci sa manje ili ugovorene tarife, prelazak na vecu na neki vremenski period a onda povratak na ugovorenu postpaid tarifu. Moja zamerka je bila i misljenje da ne treba nadoknada za prelazak na manju tarifu da bude tolika kolika je , odnosno toliki iznos koji je za nase uslove nepodnosljiv. Mislim da tu i VIP gubi i po meni je to pogresna politika, jer pogledajte recimo primer koliko bi ljudi koji su sklopili postpaid ugovor na manje, vremenom presli i na vece jer im se potrebe promene, ovako, pored ovakve naplate tesko da kome padne na pamet prelazak na manju ili vecu tarifu.
Nemojte o tome da li je uzet telefon ili ne u postpaidu na ugovor, kakve to veze ima sa promenom tarife na vecu i vracanje na maticnu odnosno onu na koju je zakljucen ugovor?Nikakve. VIP samo moze da dobije i nista vise a korisnici da mogu imati siri izbor kada im zatreba vise saobracaja.
Prema tome VIP menadzment ako ovo cita neka uzme u obzir i snizi cene prelazaka sa tarife na tarifu. Jasno sam ovde naznacio u kojim slucajevima i kako.

Ziveli
[ zvezdasbg @ 29.12.2009. 00:58 ] @
Gde god je Mobilkom prisutan (Hrvatska, Slovenija, Makedonija) pokazuje svoj lopovluk. Sto rece jedan Hrvat kad smo mi ludaci svrsavali na dolazak treceg operatera, polako ne lozite se, VIP je sve, samo ne jeftin i posten.
[ scylerx @ 31.12.2009. 00:14 ] @
Hoćeš reći da je u Bulgariji manje nepošten i manje kraducka
[ zvezdasbg @ 31.12.2009. 02:43 ] @
Da da zaboravio sam da dodam i bugarski MTEL. I to je u sastavu te austrijske sekte
[ barcode @ 05.01.2010. 22:28 ] @
Da li neko kome je zaista naplacen povratak na nizu tarifu moze da skenira racun? Zahvaljujem.

Mali edit: Neko rece da je MTS fer? Savetujem da pogledate: http://www.b92.net/info/vesti/..._category=12&nav_id=402247
[ zvezdasbg @ 06.01.2010. 11:30 ] @
U svakom slucaju je majka Mara po postenju u odnosu na kriminalni VIP. To sto ce da naplacuju pozive ka call centru nije nikakva tragedija, s obzirom da ti sada treba pola sata na javljanje operatera.
[ mantaka @ 06.01.2010. 13:06 ] @
Citat:
barcode: Da li neko kome je zaista naplacen povratak na nizu tarifu moze da skenira racun? Zahvaljujem.

Mali edit: Neko rece da je MTS fer? Savetujem da pogledate: http://www.b92.net/info/vesti/..._category=12&nav_id=402247


Ja sam predao zahtev za povratak sa postpaid 325 na maticni postpaid 60, na koji sam i sklopio ugovor, prvi prelazak je besplatan a svaki sledeci ako bi povecavao tarifu i zeleo da smanjujem kostao bi me 4000 dinara plus pripadajuci porezi. Po objasnjenju iz poslovnice i ono koje sam vise puta dobijao od agenata VIP CC-a, samo prvi i taj jedini put prelazak sa vise na nizu ili sa nize na visu je besplatan a svaki drugi se naplacuje po gore navedenoj ceni.
Treba da se naplati, ja se slazem sa tim, i treba da bude tokom jednog obracunskog perioda ali ljudi moji trebali to da bude 4000 dinara plus porezi?Sta je to?Na sta to lici?
tu cak ni politiku VIP-a ne shvatam, jer mislim da su i oni tu na gubitku jer neko sto bi i presao na visu posle neke manje , izbegnuce to zbog troskova.
[ zvezdasbg @ 08.01.2010. 10:16 ] @
4000 dindzi...pa vi budite njihovi korisnici. :D
[ MaxM @ 09.01.2010. 16:43 ] @
hmmm.. danas sam okrenuo korisnicki centar vipa da se raspitam o promeni tarife. Hteo sam devojci da promenim tarifu na vecu i raspitao se detaljno opet sta i kako. Operater mi je rekao da mogu da se vratim na maticnu bez nadoknade, pa opet na vecu i opet na maticnu bez placanja. Onda sam u ispricao sta sam cuo i da se placa drugo vracanje na maticnu tarifu. Rekao mi je da od pre neki dan ne naplacuje vracanje na maticnu tarifu, ma koliko puta isli na vecu i vracali se, znaci sve sto je u okviru maticne i vece tarife.... Mozda citaju ES
[ dr.da @ 09.01.2010. 21:03 ] @
Bilo je i vreme da naprave pametan potez,jel to sto su ranije radili bila je cista glupost.
Proverio sam i ja,sada mozes da se setas medju pakete i na gore i na dole,tj. svaki mesec dana
da menjas tarifu shodno tvojim potrebama i to besplatno.
Ali da naglasimo ako se spustas ispod onog na koji si potpisao ugovornu obavezu naplacuju se penali,
a tako je i kod MTS i TELENORA.
Mozda su i citali ovaj forum pa su skontali da grese u toj naplati.-)
Sad bi mogli napokon da zatvorimo ovu temu posto je sve receno,sad imamo validnu inforamciju i sto je najbolje pogodna za
nas korisnike.
pozz
[ mantaka @ 09.01.2010. 22:04 ] @
Ako je tako onda ovo jeste dobar potez VIP-a jer je tako i kod ostala dva operatera, drago mi je ako je ovo nase pisanje imalo uticalo na donosenje takve odluke. Ovo je svakako dobra stvar za korisnike ali i za VIP jer ce ljudi slobodnije i bez posebnih ogranicenja birati drugu tarifu po potrebi jednom mesecno.Obzirom da smo iscrpeli tematiku, predlog za modove...lock.

Svako dobro svima :)
[ zvezdasbg @ 10.01.2010. 01:46 ] @
Cek cek polako. Prvo da neko to oseti u praksi. X puta su jednu pricali imali u kol centru, pa kad dodje racun bude nesto sasvim drugacije. Licno im ne verujem.
[ MaxM @ 10.01.2010. 08:41 ] @
zvezdas, nema sta da se oseca, meni uvek sto su rekli u ''KOL'' centru, uvek je tako i bilo. Na kraju, okreni ih i sam, a ne da prosipas tu gluposti po forumu, za koje nemas argumente.
[ Slobodan Milivojevic @ 10.01.2010. 10:48 ] @
Lepo je ako je ova tema bar naterala Vip da razmisli o ovakvim stvarima.
[ zvezdasbg @ 10.01.2010. 12:06 ] @
Max za razliku od tebe ja pisem iskljucivo o onome sto sam osetio na svojoj kozi.
Primer 1
Ja: Kada ce mi biti raskinut ugovor, ako sam zahtev podneo 18 novembra
Kol centar: 18 februara
Primer 2, pozvao ja sutradan
Ja: Postoji li mogucnost da se ugovor raskine pre ta tri meseca
Kol centar: Postoji, bice raskinut 21 februara?!
Primer 3
Ja: A sta ako prestanem da placam racune
Kol centar: Bez obzira ugovor se raskida 21 februara
Pozovem posle tri sata ponovo
Ja: Sta ce biti ako prestanem da placam racune
Kol centar: Ugovor se nece raskinuti do daljnjeg

Vise nego jasno.
Odgovori zavise od meteoroloskih uslova, raspolozenja operatera i kako uvek vole da naglase "poslovne politike ove uspesne austrijske firme"
[ barcode @ 10.01.2010. 23:20 ] @
Hoce li neko onda u temi "VIP postpaid cenovnik" obrisati netacne podatke o ceni promene tarife?
[ espresso @ 12.01.2010. 11:40 ] @
Misliš na ovu temu? http://www.elitesecurity.org/t...Vip-postpejd-aktuelan-cenovnik
Cene za promenu tarife nemaju veze sa promenom tarife iz ove teme. To su cene za prelazak na nižu tarifu od one koja je u ugovoru.
[ avala100 @ 12.01.2010. 12:16 ] @
Kakav hit od operatera.
Slobodno menjajte... (tarife)

Mozda nam bude i fiksni operater, ko zna, danas se otvaraju ponude...
Bolje da ih ne ljutimo, ima ovi nji'ovi glasnogovornici na forumu da nas biju (pored toga sto vredjaju)

OFF:
Danas mi se desila neuobicajena stvar. Iz telefona mi je izvucena kartica, vec drugi dan, i stoji na ekranu OFFLINE i ono X. (kanim se danima da update-ujem softver)
Medjutim, pre neki sat mi stize poruka od VIP-a: Ceka multimedijalna poruka, predmet Dobrodosli u VIP, velicina 11kb, istice 14. 1. 2009., klasa Licna poruka.
U fonu su setinzi za telenor i vip. E sad, da li je moguce bez kartice pristupiti nekoj mrezi (sem 112), da li telefon "pamti" negde nesto, ili je VIP po nekim parametrima upamtio da je tom telefonu ostala neisporucena poruka? Sve mi je to malo spooky. Zna li neko nesto? N serija telefona.
[ barcode @ 12.01.2010. 16:18 ] @
Citat:
espresso: Misliš na ovu temu? http://www.elitesecurity.org/t...Vip-postpejd-aktuelan-cenovnik
Cene za promenu tarife nemaju veze sa promenom tarife iz ove teme. To su cene za prelazak na nižu tarifu od one koja je u ugovoru.


Da na tu temu mislim. OK, ako su to te cene, nesto mi nije jasno. Na sta se odnosi taj iznos, na koji period?

[ espresso @ 13.01.2010. 23:23 ] @
To je ako si pod ugovornom obavezom i hoćeš da pređeš na prvu nižu tarifu. Naravno, tih cena nema na sajtu nego je Davor morao da ih čupa od njih što je i pisao u temi Vip mobile - Kompletan (tajni) cenovnik usluga. A ovo je taj cenovnik: https://static.elitesecurity.o.../2021059/Cenovnik%20usluga.pdf

Ali ne mogu da znam da li su neke cene promenile od tada jer, jelte, taj cenovnik je tajni. A verujem da postoje stvari kojih čak nema ni u tom cenovniku već smišljaju cene u letu. Postoji stavka "Promena tarife na višu" (0 dinara) ali ne postoji podatak o ceni promene tarife na nižu. Ja sad mogu da nagađam ili da prelistavam forume tražeći ispovesti nasamarenih korisnika.
[ trader6 @ 15.01.2010. 09:55 ] @
Pa ne bi da branim VIP, ali cilj je da se ako si pod ugovorom onemoguci prelazak na nizu tarifu.
[ espresso @ 15.01.2010. 10:54 ] @
Naravno, to nije sporno. Sporno je skrivanje cena dodatnih usluga.
[ MaxM @ 15.01.2010. 15:04 ] @
Kako mislis skrivanje? Kada hoces da promenis tarifu, raspitas se o uslovima i saznas. Preko korisnickog centra, u radnji kod operatera.
[ pitikovski @ 15.01.2010. 22:55 ] @
Ili raskines ugovor i vise ne gledas fensi VIP reklame

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 16.01.2010. u 02:16 GMT+1]
[ djyova @ 15.03.2010. 03:06 ] @
A sto bi neko uopste raskinuo ugovor ako mu sve radi bolje nego kod konkurencije, a uz to jos i dobija telefone jeftinije nego kod konkurencije?
[ zvezdasbg @ 15.03.2010. 14:03 ] @
A sta to radi bolje? Operater koji ni posle vise od tri godine komercijalnog poslovanja nije u mogucnosti da svojim korisnicima obezbedi stabilnu mrezu, nego sklapa neki "nacionalni roming" sa konkurencijom definitivno se ne moze smatrati ozbiljnim provajderom. Kad vec ne mogu kvalitetom, oni uz nenormalnu koncentraciju reklama koje opsedaju sve elektronske i stampane medije gledaju da navuku sto vise korisnika. E kad taj korisnik nasedne na njihove sarene laze, onda je vec kasno....dve godine "mobilnog braka" pa kakav god on bio...
[ MaxM @ 15.03.2010. 17:33 ] @
A to tvrdi zvezdasbg. citiram ''zvezdasbg'', koji baj de vej ne koristi vip i koji pise i pljujie doticnog operatera, a veze blage sa zivotom nema, a kamo li sa operaterima. Prvo Vip nije jos ni 3 godine na srpskom trzistu, a pokrio je Srbiju sa 60% baznih stanica. Koliko je to uradio mt:s ili telenor za taj period?
Teorija zvezdasabg:

Vip nudi za 990 din 325 min/1000 min 325 SMS/MMS 325 mb : '' to je s*anje i otimacinja, lazovi, to niko nece da koristi.

Telenor nudi za 1000 din 325 min, 325 sms '' oni su profesionalci, svaka im cast, extra im je ponuda. Full

To su argumenti doticnog zvezdasabg, koji svakim svojim postom dokazuje da je zvezdas/

Zao mi je sto ovako pisem, ali zvezdasbg je preterao sa njegovim pljuvanjem na sve strane, a da za to nema argumente, aman bas nikakve.



[Ovu poruku je menjao espresso dana 15.03.2010. u 19:23 GMT+1]
[ miki069 @ 15.03.2010. 21:18 ] @
I jel se naplaćuje ili ne naplaćuje prelazak na nižu tarifu?

To je bila tema a ne da li je bolji Telenor ili VIP?
Jasno da je Telenor bolja mreža, ali i skuplja.
Bolja je i od MTS-a, ali i skuplja.

[ MaxM @ 15.03.2010. 21:55 ] @
Pricalo se o tome u predhodnim postovima, ne naplacuje se ukoliko nisi pod ugovornom obavezom. Ako si pod ugovornom obavezom, placa se samo promena sa maticne na nizu tarifu, sa vece na maticnu se ne naplacuje.
[ miki069 @ 15.03.2010. 22:48 ] @
Kod MTS-a se u pripaid-u prva promena ne plaća.
Posle toga se svaka plaća.
[ MaxM @ 15.03.2010. 23:08 ] @
Ovde se pricalo o postpaidu