[ ADRENALIN @ 08.12.2009. 18:48 ] @
Poceo sam skoro da koristim Proteus i mnogo mi se svidja. Problem su mi losa pretraga njegovih komponenata i to sto ne mogu da nadjem dodatne. Ima li neko biblioteke ili neki sajt gsde mogu da ih skinem. Takodje me zanima da sam pravim svoje biblioteke ali koliko sam primetio SDK ne moze da se dobije na normanan (jednostavan nacin). Ima li neko sdk i primer neke biblioteke.
[ Sepa011 @ 09.12.2009. 23:10 ] @
Mozda ti neko i nesto posalje, al kad obecas da neces resavati drugima zadatke
[ bogdan.kecman @ 12.12.2009. 22:19 ] @
SDK dobijes kada kupis proteus paket .. za ares je lako praviti dodatne biblioteke no za isis ako hoces simulaciju to je vec malo teze .. mozes da nadjes odredjeni (vrlo mali) broj elemenata na ruskim sajtovima (doduse to su uglavnom dodatni elementi za 6.3 i ti elementi se vec nalaze u 7.4) ...

sto se tice "fixovanog" proteusa, ja sam od njega prilicno odustao posto mi nijedan fix nije radio (malo malo pa se isis samo ugasi bez razloga) ..
[ ADRENALIN @ 14.12.2009. 02:10 ] @
Hvala Bogdane, izgleda da ipak to nece biti isplativo. Radicu sa onim sto ima. Mislio sam da negde moze da se nadje taj sdk ovako.
[ bogdan.kecman @ 14.12.2009. 12:24 ] @
nema na sta da se zahvaljujes ... nista ti nisam pomogao osim sto sam ti rekao da ako pljunes puno para dobices to ... siguran sam da SDK postoji negde fixovan, samo ga ja nigde nisam video ... a nisam siguran da politika foruma dozvoljava pricu o fixovanim programima ... I ja bi voleo da vidim taj SDK, ako nista bar da ga probam :D ..
[ ADRENALIN @ 15.12.2009. 21:17 ] @
Uverziji 6.3 postoji SDK!!! Nasao sam neki primer ali za sada ga proteus ne prepoznaje. Ne znam da li postoji neka fora za instalaciju biblioteka ili se samo stavi u folder library.

http://www.edaboard.com/ftopic45625.html ovde ima primer COMVDD DLL SOURCES.zip
Na 7.4 verziji postoji jos jedan fajl za svaki .lib fajl, verovatno nece biti kompatibilne stare biblioteke.
[ mnn @ 18.12.2009. 19:26 ] @
Postoji portable Proteus 7.4 koji radi bez problema oko instalacije i fiksovanja ili onoga famoznog gaĊĦenja .Bilo bi zgodno kad bi bio kompatibilan sa Altiumom kao sa MpLab-om.
[ Milisavko @ 05.10.2012. 16:56 ] @
Koristim Proteus "v7.7 SP2 with model and lib-files from v7.8."
Kopmonenta LM3900 postoji u biblioteci, ali kada pokusam da
pokrenem simulaciju prijavljuje gresku "No model specified for U1".
LM3900 se nalazi u TEXOAC.lib i kada pokusam da ga prebacim u
USERDVC ispisuje sledece:

You have attempted to copy or move items between libraries with
different version numbers, which is not supported. The source library
is version 3.00 whilst the destination library is version 4.00.
You should either use any DOS-based library convertor supplied to
convert the older library or select and replace the item in the
"ISIS Professional" package, tag it, and then perform the appropriate
"Make..." command to re-create it in the library.

Kontam da TEXOAC.lib treba nekako pretvoriti u verziju 4.00 ali ne razumem kako. Ima li neko neku ideju?
Hvala!