[ sipo14 @ 08.12.2009. 22:25 ] @
Pozdrav svima!

Zanima me osiguravanje i očvršćenje aktivnih mrežnih uređaja... pa ako bi mi mogli preporučiti neke linkove, knjige, pdf.. nov sam u tome području,

Hvala!
[ B3R1 @ 10.12.2009. 09:38 ] @
Ne razumem sta je tacno pitanje. Mehanicki detalji (montaza opreme u rek i sl.) ili nesto drugo?

Svaki uredjaj ima dokumentaciju u kojoj su precizno opisane dimenzije ormana (60x60, 60x80, 60x100 itd.), nacin montaze (sta je prednja, a sta zadnja strana), pravci strujanja vazduha u ormanu, mere zastite na radu prilikom montaze (koliko ljudi, je potrebno, kako treba da drze uredjaj, da li je potreban lift/viljuskar ili ne i sl.).
[ nkrgovic @ 10.12.2009. 10:07 ] @
Je'l ti zapravo trazis security hardening ? :D Bilo bi dobro da kazes sta koristis od opreme, za neki konkretan savet....
[ B3R1 @ 11.12.2009. 14:02 ] @
Citat:
nkrgovic: Je'l ti zapravo trazis security hardening ? :D Bilo bi dobro da kazes sta koristis od opreme, za neki konkretan savet....
:)))))) Podseti me na jedan dogadjaj od pre 10-tak godina, kada me je covek pitao za savet vezan za "prospajace". Jedva sam ukapirao da hoce switch.
[ marko37 @ 13.12.2009. 23:33 ] @
Citat:
B3R1: :)))))) Podseti me na jedan dogadjaj od pre 10-tak godina, kada me je covek pitao za savet vezan za "prospajace". Jedva sam ukapirao da hoce switch.

A komutator nije tražio?
[ sipo14 @ 14.12.2009. 19:21 ] @
našao sam o čemu se radi... knjiga koja to opisuje je Security Sage's Guide to Hardening the Network, opisuje moguče prijetnje za uređaje i kako se zaštiti od manipulacija i upada
[ Danko_C @ 08.01.2010. 00:15 ] @
U okviru ISCW ispita za Cisco CCNP sertifikat imas celu jednu oblast
vezanu za Device Hardening (ojacavanje mreznih uredjaja)...valjda si mislio na to!

Evo nekih tema:
* Configure One-Step Lockdown features
* Describe, configure and verify AAA for Cisco routers
* Configure infrastructure protection Access Control Lists (ACLs)
* Verify and configure SSH
* SNMP
* SYSLOG
* and NTP

Mnogo toga ima na www.cisco.com

Pozz!!!