[ banchi @ 08.12.2009. 22:45 ] @
Juce je izasla Beta Chrome za Mac, medjutim isto kao i ranija razvojna verzija ni ova nova nema menadzer favorita ili obelezivaca.
Da li je moguce da jedna tako jednostavna(?) stvarcica ne moze da se implementira u Chromu. Ima li neko iskustva sa ovim ili da je nesto nacuo zasto je to tako?
Nisam nesto napaljen na Chromu ali prosto koristim sve browsere radi kontrole prikaza web stranica i zaista mi je cudno to ponasanje razvojnog tima.
[ MMX @ 09.12.2009. 10:01 ] @
A šta podrazumevaš pod menadžerom omiljenih stranica?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 09.12.2009. 10:39 ] @
Valjda favorites :)
Mene su obeleživači zbunili. To su valjda bukmarci.
[ MMX @ 09.12.2009. 11:53 ] @
Pa bookmarkse imaju već implementirane.
[ Darko Selakovic @ 09.12.2009. 12:12 ] @
Ne postoji mogućnost organizacije (manage, organize) favorita (bookmark, favorites), pročitah negde da su to rešavali tako što favorite exportuju u FireFox (HTML export) tamo srede u "Organize Bookmark" pa import-uju nazad u Chrome.

[Ovu poruku je menjao Darko Selakovic dana 09.12.2009. u 13:26 GMT+1]
[ banchi @ 09.12.2009. 14:44 ] @
Favorites, bookmarks, obelezivaci...mislio sam da je to bar jasno. Instaliran mi je Chrome na srpskom pa se bookmarks prevodi kao obelezivaci.
Menadzer je deo u kome treba da organizujem ono sto sam markirao, valjda je i to jasno...ali te opcije nema u ovoj beti.
Ako kliknete na dugme podesavanje (onaj mehanicarski kljuc) postoji "menadzer obelezivaca" ali je zasencen, tj nije aktivan i ne moze se koristiti.
Elem cudno mi je to da takvu funkciju nisu uspeli ubaciti u ovoj fazi. Inace regularno sam importovao bookmarkse sa Mozille.
[ MMX @ 09.12.2009. 18:13 ] @
Pa ne koristimo svi srpske prevode u aplikacijama, pa ne znamo šta znače ti "čudni" izrazi. :-) Elem, provalio sam kako se startuje Bookmark manager u Chrome-u. Postoje dva načina:

1) View -> Always show bookmarks bar

Ispod adresne linije, pojaviće se Bookmarks bar u kome možeš da dodaješ nove foldere, linkove u okviru foldera (ili u root), brišeš foldere, brišeš linkove...

2) Bookmark -> Bookmark this page

Tu odabereš dugme edit. Otvoriće se Bookmark manager u kome možeš da dodaješ nove foldere, premeštaš linkove...

Nadam se da si na ovo mislio?
[ banchi @ 14.12.2009. 20:14 ] @
^ Al' se neki prave Englezi pa ne razumeju srpski...salim se!

Nadjoh na webu da "organize, manage, bookmarks" opcija nije ugradjena ni u ovu betu. E sad stvarno ne znam zasto je to tako komplikovano da nije...pojma nemam?!
Inace Bookmark bar mi je ukljucen i na njemu je sve sto sam uvezao sa FF...to je OK.
Ali kad dodajem novi...ponudi mi opciju gde da ga smestim, ali nema kompletne funkcije, recimo da ih premestam i sl.
No, dobro...nije nikakva frka, samo mi je cudno da toga nema.
[ MMX @ 15.12.2009. 13:52 ] @
Dobro, ovo je ipak prvi relase. Kapiram da ce to uskoro ispraviti.
[ euripyd @ 03.01.2010. 11:39 ] @
Ne razumem sta nalazite u tom Chromu, pored toliko dobrih klijenata
[ Dachaz @ 06.01.2010. 15:01 ] @
Latest Chromium for Mac build has the missing feature, a bookmark manager.
[ jrancic @ 16.01.2010. 19:20 ] @
Evo, ovo mi je prvi post na vasem forumu, a ova tema mi se se svidela da odgovorim na nju.. :)

Meni se chrome nije ni na PC-u nije svidjao, a ni sad na Mac-u, ne znam meni Firefox radi bolje, bolji mi je i od Chroma i od Safarija, ali je to neko cisto moje misljenje.. :)