[ 765mb @ 10.12.2009. 10:50 ] @
Imam problem sledece prirode. U zgradi sam postavio nekoliko wi-fi rutera. Prvi ruter je vezan na switch preko postojece mreze (mrezna uticnica, instalacija kroz zid, patch panel, kabl do switcha). Dva rutera su povezana tako da idu prvo na mrezne uticnice, koje vode do patch panela, od tih panela je uradjeno patchovanje na glavni rack/patch panel, pa mreznim kablom na switch. Preostali ruter ide direktno na patch panel i to na konektor koji vodi ka glavnom panelu, a zatim odatle kablom na switch.
Medjutim, switch ima problem samo sa prvi ruterom (koji jedini ne ide preko dva path panela). Ostlai koji komunikaciju sa switcom treba da ostavare preko dva patch panela, sa ruterom se "ne vide". Dostavljam u prilogu poruke i improvizovani semu kako je sve povezano da bi bilo jasnije. Pretpostavljam da je neka fora s path panelima, kabliranje ili modulima u panelima, ali ne znam tacno sta. Jel ima neko ideju?
[ marko37 @ 13.12.2009. 23:37 ] @
Meni ni posle gledanja u crtež nije baš najjasnije, al' verovatno je do umora.
Elem:
1. ne valja kabliranje u smislu da negde imaš prekid
2. ne valja kabliranje jer si negde izukrštao žice
3. ne valja uređaj (i to je mogućnost)

Uzmi lepo neki cable tester pa vidi kako ti pinovi sa jednog kraja završavaju na drugom kraju.