[ Leolili @ 10.12.2009. 20:17 ] @
Pokusavam da napravim neki slide show tj, u premijeru da naredjam slicice i da exportujem kao video. Ja sam radila u premijeru ali pre 100 godina cak sam montirala pravi filmic ali se nista ne secam kako sam radila. Problem je sledeci sve kapiram kako se radi samo sto taj video koji napravim bude uzasno loseg kvaliteta... pikselast. Znaci probala sam da snimam slicice u svakom mogucem formatu koji podrzava photoshop i illustrator i gotovo da nema razlike. Mozda je caka u onom izboru na pocetku PAL.... to se ne razumem ama bas nista. Moze li neko da mi objasni koji format treba da izaberem na pocetku i kog formata i rezolucije da mi budu fotke da bi bile ok... To mi hitno treba jer moram da napravim neku prezentaciju svojih radova a ne odgovara mi Power Point. PLZ!
[ siliigor @ 23.12.2009. 22:19 ] @
Izbor pocetnog preseta zavisi od toga za sta pravish taj filmic.Tj. na cemu cesh ga emitowati.Ako se radi o tv formatu a i bilo cemu slicnom( mislim da nije neka HD rezolucija) slobodno izaberi DV PAL 720x576 48khz. Lepo importujesh slichke i naredjash ih na timline, uradish neke prelaze ako je potrebno, pa izaberesh In i Out sa lenjirom koji se nalazi pri vrhu timeline-a i das mu export. E sad zavisi u sta hocesh da exportujesh.Ako je Premijer CS 2 mislim da imash opciju export to dvd.To ti je extra jer oma ga sprzi na dvd u tom formatu i bice dobrog kwaliteta.A ako hocesh mozesh i da idesh export movie, pa idesh u opcijama DV AVI. Tako cesh dobiti AVI dobrog kvaliteta koji posle mozesh da konvertujesh u shta hocesh sa nekim drugim programima ako vec znash kako.