[ V-l-a-d-o @ 11.12.2009. 00:00 ] @
Naime trebao bih da imam mobilno rijesenje sa kojim bih mogao pokriti wi-fi signalnom sportske dvorane, stadione isl.

Trenutno imam ovakvu situaciju koja radi savrseno u manjim prostorima tipa konferencijske sale:

- Laptop na kojem je baza
- Linksys WAP200 AP
- vise pocket pc-a koji se preko wi-fi kace na bazu na laptopu

vrlo jednostavno ali imam par 'zackoljica' ukoliko ovo zelim replicirati na veci prostor sa vise ppc-a. PPC se kaci kroz predefinisani ap (recimo da se iz nekog razloga ne smije mjenjati SSID/BSID) na bazu na laptopu. Domet ovo linksysa je nekih 100njak m.

Da li bih mogao po potrebi u zavisnosti od velicine prostora samo dodavati ove AP-ove u reapting mode tako da oni prenose sa mastera SSID/BSID?

Generalno pored ovako malog dometa razmisljao sam o nekim routerbordu pa me zanima ima li neko ideju kako bi mogao ovo rijesiti i sa kojom opremom.

Na pocekt pc-ima je windows CE i poprilicno su osakaceni od bilo kakve dalje konfiguracije a aplikacija koja radi na njima zahtjeva vrlo brz odziv od servera(laptopa). Zasto naglasavam da nisu konfigurabilni je i zbog ogranicenog broja ovih uredjaja i ukoliko jedan zaglavi iz nekog razloga zbog dinamicne svrhe istog mora se odmah zamjeniti sa drugim.

Ono sto bi mi bilo idealno je da imam neko osnovno rijesenje koje bi svuda koristio pa po potrebi od velicine prostora nadogradjivao nekim reaptirima, ap-ovima isl ...
Naravno sto veci range pokrivenosti sa ovim base rijesenjem (jace kartice, antene itd) bi bio pozeljan i moram napomenuti da ovi ppc nemaju uvijek opticku vidljivost sa AP-om i provlacenje puno kablova mi nije rijesenje

Biti cu zahvalan na bilo kakvom savijetu