[ carnex @ 11.12.2009. 12:15 ] @
Dakle komp mi secka ali najludje. Zvuk mi radi savrseno ali sve ostali secka. I to ne secka kao da nema snage nego svaki neki period se zamrzne na delic sekunde do negde 2 sekunde. Ti periodi variraju od neke 2 do 15ak sekundi. Isto je bilo da renderujem slike, gledam video, igram igre, raspakujem/pakujem arhive... napominjem zvuk (integrisana Realtek zvucna) radi savrseno.
E sada, to vreme zamrznutosti nestor radi SYSTEM process sto se jasno moze videti u task manageru. On konstantno zauzima neko procesorsko vreme od 1 pa do cak 25% i sto vise zauzima to su stucanja gora.
Takodje stucanje i zauzetost procesora SYSTEM procesom varira u toku jedne iste sesije za kompom od toatlnog gusenja do savrseno glatkog rada i nazad.
Komp ciscen i rasklapan/sklapan vise puta. Nekada daje rezltate, nekada ne (zadnji put je radio oko 2 meseca bez kocenja pa je opet poceo). Takodje detaljno preciscen, preinstaliran par puta (sada gaji windows 7 rtm ultimate aktiviran).
U toku svih tih peripetija na kraju se pojavio jos jedan LUD sindrom. Jedini nacin da dignem OS je da drzim instalacioni disk u optickom drajvu. Imam dva HDDa (jedan SATA a drug ATA) i sa oba je isto. Prijavi... e sada nema sanse da se setim sta. nesto BOOT nesto not found... naravno reinstaliran par puta na oba drajva, i kada su stajali sami u kompu i zajedno.
Dakle oci iskocim iz koze...
Eh, da. Temperature su OK. CPU ne prelazi 52 (35 na idle) stepena nikada dok se graficka ipak greje do 85 (72 na idle) stepeni.
Nista nije OC sem graficke koja je fabricki OC

Cpu Intel C2D 6320
Ploca Abit Fatal1ty FP-IN9 SLI
Graficka - MSI 7900GS 512 OC
Memorija - 2GB Kingston Value DDR2...
HDD: WD 160gb + 320GB... ne secam se modela
DVD: Pioneer 116D
Napajanje: LC power 6550 GS Green Giant (onaj sa 14" fanom)

P.S. u kompu je djorano dosta stvar da se testira. kada bi se zamenila graficka radio je normalno, mada kada sam vratio svoju posle toga OPET je radio normalno i to cela dva meseca...
[ Binary Mind @ 12.12.2009. 13:04 ] @
Jesi li testirao RAM za ispravnost?
[ carnex @ 12.12.2009. 13:54 ] @
Valjda jesam, Ne secam se vise. Mogao bih opet

Posle 8 sati neprekidnog testiranja memorije nema gresaka...

[Ovu poruku je menjao carnex dana 13.12.2009. u 00:20 GMT+1]
[ Binary Mind @ 12.12.2009. 23:56 ] @
Proveri da se neki od hardova ili optike nije vratio u PIO rezim rada umesto DMA. Testiraj oba harda i optiku za ispravnost. Za optiku ces trebati da nadjes rezevni primerak. Proveri data i power kablove (kompletno sve). Jesi li probao sa drugim napajanjem (pozajmi od nekog radi testa ako nemas).
[ carnex @ 14.12.2009. 09:26 ] @
Naravno da sam probao sa drugim napajanjem (druga 2 tacnije. Jos jedan LC Power 6550 GS Green Giant kao i ThermalTake ToughPower 700W) ali to nije znacilo nista jer bez par mesecitestiranja ne mogu da tvrdim nista jer eto opet je komp proradio kako treba i vec 3 dana tako i fercera... a NISTA sada nisam dirao. E, da. I svi kablovi, koji su mogli biti zamenjeni, su zamenjeni novim bez razlike u perforamnsama.
A sto se PIO moda tice overio sam mada ovo nisu efekti takvih gluposti. Imao sam i te probleme nekada davno i uopste ne lice na ove simptome...
E, da. Da ne zaboravim. Sada ne samo da radi glatko vec 3 dana nego se i dize normalno... Razmisljam da ga prodam nekom cirkusu za sporednu atrakciju :P
[ Binary Mind @ 14.12.2009. 12:58 ] @
Ako si isproveravao sve kartice (graficku i druge), memoriju, storage, napajanje vreme je da se igras sa plocom i procesorom. Pod broj 1 flashuj BIOS na ploci. Ako ne pomogne stavi drugi rezervni procesor. Ako i ovo ne pomogne stavi drugu LGA775 plocu i nastavi sa testiranjem. Tako se radi po servisima. Kvar negde postoji ali treba naci koja komponenta je krivac. Vrlo je moguce da brlja ploca. Pozeljno je da sve testiranje radis van kucista na zivo.
[ carnex @ 14.12.2009. 15:31 ] @
Hvala na savetima ali problem je u tome sto ne mogu da utvrdim nista kada mi masina nekada radi kako treba nekada ne. Sada radi (uostalim nekom cudnom koincidencijom kada mi je jedna mala u sobi UVEK radi kako treba. Ne zezam se. Na kraju cu je smuvam samo zbog kompa iako je to ortakova devojka :D) a vec sutra mozda ne bude radio. Isto kada sam stavljao delove od dva ortaka sve je radilo ali onda kada sam vratio sve svoje opet je sve radilo neka dva meseca...