[ Katarina... @ 11.12.2009. 17:14 ] @
Zdravo, pocetnik sam sto se flasha tice pa vas molim da mi prostim jezikom i objasnjavate :)

skinula sam neki templejt koji sam jedva uspesno prepravila (baner je u flashu inace je html) , ali sada ne znam kako da linkujem navigaciju, jer je pocetna, about, contact, sve to na jednom layeru, samo razliciti framovi.

i ja kliknem na taj frame i actions i ukucam jednu od komandi koje sam nasla ali onda taj link vazi za celi navigaciju..

ako znate resenje pomagajte mi :)
[ Katarina... @ 12.12.2009. 16:16 ] @
zar niko ne ume da mi objasni??? :(
[ akasha org. @ 12.12.2009. 17:30 ] @
Pretpostavljam da je u pitanju getURL funkcija u Flashu?

Na primer:
Code:

getURL("sadrzaj2.html", "_blank");


Mozes umesto _blank (novi tab ili prozor) da koristis i _self (isti tab/prozor), _parent i _top.

Ako je to u pitanju - pogledaj Flash help za ovu funkciju - http://help.adobe.com/en_US/AS...elp.html?content=00000564.html

Ako nije to u pitanju, onda meni nisi bila dovoljno jasna :)
[ Katarina... @ 12.12.2009. 22:39 ] @
u redu je taj kod, ali ja imam navigaciju i cela se nalazi na Layer1 i kako pokrecem timeline tako mi se prikazuje dugme po dugme i ne znam kako svako posebno da linkujem, tj svaki frame posebno. ja linkujem jedan tipa galeriju, kad ono svi linkovani na istu stranu i to npr kontakt otvori tri puta odjednom tu stranu.. i neke nebuloze.. kazem vam pocetnik sam, ali nista mi nema logike. lepo sam linkovala neki tekst, ali on je bio zaseban..
[ akasha org. @ 12.12.2009. 23:44 ] @
Hajd okaci .fla Bice brze.

Pogledam, izmenimo i komentarisemo..
[ Katarina... @ 13.12.2009. 01:56 ] @
evo fajla sa navigacijom..
znaci trebam da je linkujem objasnite mi kako :)

http://www.2shared.com/file/99...7c20c7/New_WinRAR_archive.html

[Ovu poruku je menjao Katarina... dana 13.12.2009. u 03:16 GMT+1]
[ akasha org. @ 13.12.2009. 11:34 ] @
Meni i dalje nije jasno sta treba da se linkuje i sta tacno ne radi :(

Kada pokrenem swf dobijem meni. KAda kliknem na bilo koju stavku menija, ostane obelezena (izabrana), sto je znak da taj deo radi. E sad, sta hoces da se u ovom templejtu desi kada kliknes, mozes srediti u kodu koji imas za svako dugme:

Code:

on (release) {
    if (_root.link<>num) {
        _parent["bt"+_root.link].gotoAndPlay("s2");
        _parent["bta"+_root.link].gotoAndPlay("s2");
        _root.link = num;
                // + dodas proizvoljnu akciju
    }
}


E sad, sta hoces za proizvoljnu akciju pojma nemam.
Ne znam ni kakva je struktura ostatka, jer koliko vidim ovo je samo meni. Za pocetak, da li je ostatak sajta Flash ili HTML?

Kao pocetniku predlazem ti da probas nesto sama da kreiras, cisto da shvatis kako neke stvari funkcionisu, pre nego se upustis u preradjivanje templejta.
I iskusni su cesto prinudjeni da zasebno kreiraju i testiraju deo sklopa, da vide kako funkcionise i otkriju gde nastaje problem...
[ Katarina... @ 13.12.2009. 13:43 ] @
hocu da svako 'dugme' linkujem na razlicitu stranu naravno.

mozes li mi tacno napisati kako bi kod isao u mom slucaju, da naprimer hocu da 'pocetna' bude google.rs, galerija recimo yahoo.com ..itd

jesi li uspeo to da uradis i da linkovi rade u navigaciji?
[ akasha org. @ 13.12.2009. 15:42 ] @
Pronadjes kod koji sam ti pustio u poslednjem postu.

Liniju koda
Code:

// + dodas proizvoljnu akciju 


zamenis sa

Code:

getURL ("www.google.rs", "_self");


To ce omoguciti da klikom na to dugme otvoritis stranu u istom prozoru/tabu. Kod mene radi :)
[ Katarina... @ 13.12.2009. 15:57 ] @
aj postavi to sto si izmenio pliz da vidim! meni izbacuje error Mouse events are permitted only for button instances :( ne linkujem onda ono sto treba!
[ akasha org. @ 13.12.2009. 18:24 ] @
Evo.

Sa lokala nece hteti, zato sto Flash player po difoltu ne dozvoljava komunikaciju sa netom. Ali to je to.
Linkovao sam pocetnu na neki sajt.
[ Katarina... @ 13.12.2009. 18:45 ] @
hvala ti puno skroz sam na pogresan nacin radila

hvala hvala hvalaaa )

ima nade za mene!
[ Katarina... @ 16.12.2009. 17:51 ] @
Moze jos jedno malecno , malo lakse pitanje? :)

kako da mi kad kliknem recimo Galerija ne ucitava ponovo flash, vec samo da otvori dole tu stranu?
[ akasha org. @ 16.12.2009. 19:15 ] @
varijanta 1 - dva razlicita html frejma - jedan za meni, drugi za sadrzaj
varijanta 2 - da kazes flesu da se sadrzaj ne ucitava po prvi put i da se prikaze od tacke gde je meni prikazan, bez pocetne tranzicije. Naravno cela strana ce se ponovo ucitavati, ali flash sadrzaj je vec u kesu brauzera i mozda ce samo "trepnuti" prilikom ucitavanja druge strane.

ako se opredelis za drugu varijantu, okaci html koji sadrzi flash.