[ zulebg @ 13.12.2009. 23:23 ] @
Pozdrav,

jedno pitanje, gde mogu da registrujem tj transferujem svoj domen ciji sam vlasnik, a da njegove kasnije izmene tj administriranje mogu da vrsim sam tj. licno. Znaci treba mi seller, a ne reseller domain registrant.

Koji bi mi preporucili, ako ima domaci, a koji strani ?
Sortirano po ceni recimo, i da se placa Kreditnom posto sam u EU, a moze i domaci ako nema kreditnom, nego virmanski u din. (cale ce da uplati u poshti ).

Hocu da menjam tj da mogu da menjam licno, po svom nahodjenju KONKRETNO Admin contact, Tech contact, Registrar contact info itd. a ne samo nameservere i email podesavanja.

Znaci full domain control, sva polja koja su u Whois upitu izlistana za dati domen, a ne samo poneka.


unapred hvala
[ Stefan Jocic @ 13.12.2009. 23:32 ] @
Citat:
Hocu da menjam tj da mogu da menjam licno, po svom nahodjenju KONKRETNO Admin contact, Tech contact, Registrar contact info


Tu mogućnost imaš i kod GoDaddy.
[ zulebg @ 14.12.2009. 00:01 ] @
kako sam razumeo, godaddy je takodje reseller ?

to znaci da bi i oni izmene mog whois-a slali glavnom registrantu ?

ili su oni ipak "glavni" registrant, tj poslednji u nizu ?

[ srpsko gradjevinarstvo @ 14.12.2009. 00:10 ] @
Godady.com

dynadot.com

Kada otvoriš nalog sam si svoj gazda. Sve možeš da menjaš.
[ zulebg @ 14.12.2009. 00:17 ] @
evo me na moniker.com i fabulous.com

jel isto vazi i za njih ?

[ Stefan Jocic @ 14.12.2009. 00:31 ] @
Glavni igrači su (poređani po Market Share-u): GoDaddy, eNom, Tucows, Network Solutions i Dotster. Kod njih imaš full kontrolu nad domenom.
[ srpsko gradjevinarstvo @ 14.12.2009. 12:57 ] @
eNom imam negativna iskustva, i ne samo ja nego i drugi. Ok su ovako, ali kada seliš domen, muka je da se trasferuje teška. Evo Željko mi je pomagao oko mog domena, i patili smo se tri dana. Otključan sve korektno a neće. Posle mi kaže čovek koji se bavi profesionalno domenima, da je isto tako imao teske probleme, pa onda je na dva tri dana otključavao, pa zaključavao, dok nije isčupao domene sa Enoma.

Ja lično koristim Godady i Dynadot.

Tucows ima svog predstavnika u Srbiji, a to je CRI. A sa njima je sve korektno.
[ o2seo.com @ 16.12.2009. 12:49 ] @
Namecheap nije los. dot com domen je 8.88 $, .info prva godina oko 2$.