[ trojka @ 14.12.2009. 13:13 ] @
Drugari ako je bila ovakva tema recite mi. Ja sam procitao desetak tema na koje sam naisao ali nisam nasao odgovor na moje pitanje.
Trebalo bi da napravim odredjeni portal. Odlučio sam se za Joomla-u da ne bih kretao od nule. Ali kada sam izabrao šablon koji mi se dopada, našao sam se u problemu. Naime joomla dodaje svoje tabele u bazu sa prefiksom "jos". Da li ja mogu preko joomle da menjam strukturu tih tabela (da oduzimam posebna polja, da dodajem nova polja)? Da li sam zakovan sa tim tabelama ili postoji neki način na koji ja to mogu da preradjujem u joomli? Naravno tu je i ručna izmena u phpmyadminu i giljanje po kilometrima koda, koji je ispisan automatski, ali ja ipak ne čitam karte da razlučim gde je to ona smestila.
Na primer u tabeli jos_user imam samo par polja koje korisnik treba da dobije pri registraciji, meni treba bar još desetak,kako u bazi tako i na formi. Kako takve izmene najlakše da uradim?
Hvala unapred
P.S. Izvinite ako sam malo konfuzan
[ Stefan Jocic @ 14.12.2009. 14:04 ] @
Prefiks tabele sam unosiš prilikom instalacije Joomla CMS, znači to jos_ , možeš da promeniš.
[ trojka @ 14.12.2009. 14:36 ] @
Znam za to, to nije problem.
Da uprostim malo. Da li postoji način da se administratorskoj strani dodaju nova polja za ažuriranje i promenu postojeće baze (dodavanje novih polja, brisanje postojećih polja isto tako i za rad sa tabelama)? Da li mogu da postojeću bazu prilagodim mojim potrebama i kako?
[ o2seo.com @ 16.12.2009. 12:03 ] @
Sve je moguce ako znas, ali zasto bi od vec gotovog resenja pravio custom. Ako hoces custom i imas znanje kreni od nule.