[ uabanke @ 14.12.2009. 19:11 ] @
Video sam na jednom sajtu interesantnu sliku u pozadini koja je na monitorima 22" i na 15.4" bila prikazana 100%. Mislim da je rezolucija bila 1920x1080. Ja sam pokušao da kod mene u css ubacim jednu sliku tih dimenzija ali uvek dobijem samo deo slike na manjem monitoru, onoliko je prikazano kolika je veličine monitora.
Ovo je link do tog sajta Giraffe.
Bio bih zahvalan ako neko može da mi odgovori.
[ klingonWarrior @ 14.12.2009. 21:38 ] @
Na ovom sajtu se pozadina sastoji od dvije slike. Znaci ovo lisce lijevo je jedna slika sa transparentnom pozadinom i pozicionirana je lijevo. Lice koje se nalazi na desnoj strani je druga slika. Kada mijenjas velicinu prozora, ili u tvom slucaju kada gledas stranicu na razlicitim monitorima, smanjuje se prostor izmedju te dvije slike (tj. preklapaju se). Tako da se cini da i dalje vidis cijelu sliku, iako sredina 'nestaje'. Ovo bi bilo kao tehnika 'sliding doors' koja se koristi npr. za pravljenje elasticnih css dugmica.
[ uabanke @ 15.12.2009. 07:28 ] @
OK, radi.
[ marko89pilot @ 15.12.2009. 20:32 ] @
POZDRAV,

ja pravim sada sajt nesto za fakultet i napravio sam kako tako s obzirom da sam pocetnik u tome ne u bukvalno smislu ali jesam....kako je meni sad najlaske i najjednostavnije da napravim neku optimizaciju rezolucije, pravio sam na svom laptopu koji ima 1680x1050 i sve ok dok nisam otvorio na 1024x768 onda sam tek vidio sta sam dobio, skontao sam da moze u firefox da stisne ctrl i skrolom smanjim stranu pa to na nesto lici ali nije to rjesenje??????

MOZE POMOC.......???????????

HVALA
[ klingonWarrior @ 16.12.2009. 12:03 ] @
Eh, ocito si napravio 'preveliku' stranicu.

Inace za fiksnu sirinu uzmem tako da stranica bude siroka 960px, sto je optimalna sirina za rezoluciju 1024x768, centriram dizajn da na vecim ekranima taj prazni prostor izgleda OK.

Da smanjis dimenzije stranice i elemenata? Jest da je veliki posao, ali mi trenutno ne pada na pamet nista drugo :(
[ marko89pilot @ 18.12.2009. 18:12 ] @
Hvala puno na odgovoru?
Nije nikakav problem kad mi nista drugo ne preostaje....smanjicu stranu i elemente kako si rekao....ako budem sta zapeo kontaktiracu te....POZZ