[ Crno Srce @ 15.12.2009. 09:42 ] @
Prosto i jednostavno pitanje na koje iz Telekoma Srbije nisu mogli dati konkretan odgovor.

Situacija je naime,ovakva...

već koristim preko postojeće telefonske linije ADSL telekoma srbije,a pre neki dan sam podneo zahtev za IPTV.

Jedini odgovor koji mi daju operateri u KS-u je da je i dalje u toku "provera mogućnosti" , kada pozovem da se informišem šta se dešava sa tim zahtevom.

Zar nije "olakšavajuća" okolnost to što već postoji ADSL usluga na toj liniji,koja je aktivna i u funkciji?

[ Crno Srce @ 15.12.2009. 11:57 ] @
Citat:
Crno Srce: Prosto i jednostavno pitanje na koje iz Telekoma Srbije nisu mogli dati konkretan odgovor.

Situacija je naime,ovakva...

već koristim preko postojeće telefonske linije ADSL telekoma srbije,a pre neki dan sam podneo zahtev za IPTV.

Jedini odgovor koji mi daju operateri u KS-u je da je i dalje u toku "provera mogućnosti" , kada pozovem da se informišem šta se dešava sa tim zahtevom.

Zar nije "olakšavajuća" okolnost to što već postoji ADSL usluga na toj liniji,koja je aktivna i u funkciji?



Jeste olaksavajuca okolnost to sto vec imas adsl, ali su tu jos ukljuceni i drugi faktori za pruzanje usluge IPTV.

Npr. Ti imas adsl vezu, ali to ne znaci da ti je linija (parica) dovoljno kvalitetna da bi se pustio protok dovoljan za iptv+internet...dalje..takodje u centrali na kojoj se ti nalazis mora da postoji iptv modul (ploca) koja omogucava distribuciju iptv servisa do tebe,i korisnika vezanih na tu centralu.

Dalje, moze i da se desi da polovina korisnika na toj centrali ima mogucnosti za IPTV, a ti ne..zasto..zato sto se na jednu plocu kaci odredjeni broj korisnika, pa moza bas za tebe i jos neke treba da se doda jos jedna ploca... hehe


Dakle ima puno faktora koji uticu na to da li mozes ili ne mozes trenutno da imas iptv.

Nazalost vecina korisnika ne zna da to sto imaju adsl ne znaci automatski da sigurno mogu da imaju i iptv...zato se i rade te tehnicke provere


Eto, nadam se da ti je malo jasnije kako to funkcioniše..pozdrav
[ Crno Srce @ 15.12.2009. 12:40 ] @
@Gost

da,sasvim zadovoljavajući i precizan odgovor.

Hvala ti na pojašnjenju,sad se onda ne moram čudom čuditi ako uopšte i ne uspem ostvariti taj IPTV servis.