[ arecibo @ 31.12.2003. 07:04 ] @
Kako da deinstaliram IE a da nebude posljedica po system?
ieradicator ne moze jer ne radi pod winXP, brisao sam u registryu ali IE ga i dalje tera, ne odustaje :( , a najbolja opcija mi je Add/remove win components gdje najvise mozes ukloniti IE sa desktopa i start menua hehe smijesno :(

btw. jedno Mozilla pitanje, zasto nema (ili ima) 'automatic scroller' za bookmarks, ono kad imas hiljadu bukmarka i manju rezoluciju pa ti ne stanu svi na ekran, pa nije moguce da su napravili takav propust u mozilli?
[ Reljam @ 31.12.2003. 07:20 ] @
Potpuno uklanjanje IEa ce uvek da ima negativnih efekata na sistem. Ako vec neces da koristis IE kao browser, najlakse je da koristis "Set Program Access and Defaults" opciju i da prebacis da ti default browser bude neki drugi.
[ arecibo @ 31.12.2003. 08:44 ] @
Citat:
"Set Program Access and Defaults" opciju

Gdje je to? :)
Ono sto bih ja htio je da vec ako ga ne mogu ukloniti barem da ga potpuno 'disable-juem' tako da ga niti drugi 'accounti' na XP-u ne mogu aktivirati(iz sigurnosnih razloga). Jeli to moguce, ili neko alternativno rjesenje?
[ Reljam @ 31.12.2003. 08:59 ] @
Ta opcija se dobija kada instaliras XP SP1.
[ Mihailo @ 31.12.2003. 12:38 ] @
Citat:
arecibo:alternativno rjesenje?


Mislim da je najbolje da pritegneš sigurnost IE i tako ga učiniš bezopasnim.
[ arecibo @ 31.12.2003. 13:46 ] @
Citat:
Mislim da je najbolje da pritegneš sigurnost IE i tako ga učiniš bezopasnim.

Pa mogao bi i to, ali mogu IE maknuti i na foru preko DOS-a nije to nikakav problem, vec sam ga doslovno maknuo iz registrya ali nisam bas siguran kakve bi mogle biti posljedice micanja samog programa, ne bi htio da mi se desi jos jedan crash jer me windowsi i ovako izludjuju, po meni ako izbrisem samo ie.exe bez dll-ova i sl. ne bi trebalo nista zastekati zar ne?
Hm.. vidjet cemo ;)

A sto se tice Mozille meni je nesto zastekalo na win pa problemi, inace sve radi ok :)
[ Simke @ 01.01.2004. 00:09 ] @
S obzirom da je IE integrisan u operativni sistem, nije preporucljivo bristai njegove fajlove i registry kljuceve. Ako hoces da se ne vidi, instaliraj service pack 1 za Win XP, tu ces dobiti opciju da ga "sklonis" sa sistema.
[ Ivan Starčević @ 01.01.2004. 17:02 ] @
Ja sam pokusao da izbrisem IE na 98-ci iz registray editora i da mi disk na kome je bio IE nije imao auto play morao bih da formatiram particiju...Tako da ti ne bih bas to preporucio...
[ arecibo @ 02.01.2004. 09:27 ] @
Izbrisao sam IE i sta se desilo; pola appleta je na racunalu bilo nemoguce pokrenuti,i systemski naravno :) cime sam OS gubi smisao pa sam morao da sve nanovo reinstaliram (upgrade), tako da to nikako ne preporucam, a najbolje rjesenje je ono sto je Reljam naveo, skinut SP1 sa ~100MB, pa ko voli nek izvoli ;)
[ genesys @ 02.01.2004. 10:33 ] @
Citat:
arecibo:
Kako da deinstaliram IE a da nebude posljedica po system?
ieradicator ne moze jer ne radi pod winXP, brisao sam u registryu ali IE ga i dalje tera, ne odustaje :( , a najbolja opcija mi je Add/remove win components gdje najvise mozes ukloniti IE sa desktopa i start menua hehe smijesno :(


XPLite ? Pravi ga ista firma kao i ieradicator.
[ kUdtiHaEX @ 03.01.2004. 22:22 ] @
Instalirajte SP1 tj SP4 i preko Program access and Defaults ga 'uklonite' i instalirajte nesto drugo... A naravno, redovno posecujte update i nece biti problema.
[ jonathan @ 03.01.2004. 23:24 ] @
Za win98 je postojao programčić 98Lite koji je upravo tu radnju radio. Mislim da sam video da sada postoji i XPLite.
Beše valjda www.98lite.net (ili .org)... proveri.

Alek