[ HiperX @ 16.12.2009. 01:08 ] @
Da li bi neko hteo da pravi igrice! Da se napravi razvojni tim Srbije! Ako je neko zainteresovan moze me kontaktirati na pm! Treba mi ljudi koji znaju i koji hoce da znaju kako se radi u nekom 3D programu za modelovanje, animacuju itd itd, i treba mi ko hoce da nauci i ko zna da programira! Ali to tek kasnije za engine!

Mozda ovo malo zvuci smesno ali verujte mi da moze da se odradi!

[Ovu poruku je menjao HiperX dana 16.12.2009. u 02:29 GMT+1]
[ Pedja_Pedja @ 16.12.2009. 16:42 ] @
Evo hoću ja!!!

Pošto se svakih mesec/dva pokrene tema, koja bi se opštim imenom mogla nazvati "Ajmo da pravimo igru...", ja nudim sledeće:

- Prostor
- Neophodan hardware
- Neophodan software
- Puno tapšanja po ramenu

a tražim da to što nudim popune, najmanje:

Programer - komada: 1
Iskustvo u osnovama programiranja (bilo koji jezik), poznavanje Torque 2D/3D endžina bi bilo fenomenalno, samostalno urađeni demoi i modeli bi graničili sa Bingom.
Ilustrator - komada: 1
Da izbacuje skice kao fotokopir, da crta ono što mu se u pero diktira, da osim olovke koristi i tablet, poznavanje bilo kog programa za crtanje u kome on zna da radi "vektorski i rasterski".
Animator/Modelar - komada: 1
Neko ko bi onome što ilustruje ilustrator udahno Z osu. Rhino, 3D Max, Lightwave (), bilo šta u čemu zna da iz ilustracije razvije model i zalepi teksturu. Ako zna da postavi svetlo i senku, pokrene koske, prošeta model... - ženiću ga!!!

Na sve to bi dobro došao i jedan HTML/PHP/MySQL guru, muzičar (koji ne pije a poznaje softver za editovanje), motivator (ne zna ništa da radi ali bez njega se ne može), "englez" (koji čita, piše, a može i da govori engleski ko da nije iz Srbije ili Rusije)...i još par ljudi za nešto...???

A da, imam i ja par ljudi, koji su napisali dokumentacije za razvoj i imaju još bar dve spremne da se stave na papir.

Nego, da li bi neko hteo da pravi igrice!?

[ HiperX @ 16.12.2009. 22:16 ] @
Bravo care to trba! Mozes da mi das tvoj msn ili nesto da te kontaktiram?
[ dobrota @ 16.12.2009. 23:27 ] @
Ja stvarno hocu da radim!! Pokusao sam i pre nekoliko puta nesto da organizujem preko neta ali se ljudi uglavnom ohlade od toga. Znam C++ i SDL... Raspolozen da ucim novo... I da, muzicar sam takodje...
[ Pedja_Pedja @ 17.12.2009. 00:09 ] @
Citat:
Mozes da mi das tvoj msn ili nesto da te kontaktiram?

Citat:
Ja stvarno hocu da radim!!


Poslao sam vam kontakt na Privatnu poruku
[ Man-Wolf @ 20.12.2009. 15:09 ] @
Evo ja se prijavljujem za muzicara ... Jeste da nisam nesto muzikalan i nemam sluha, al volim brate da zapevam, pa to ti je ... :-D (al' moram malo da popijem pre nego sto zapevam, nadam se da mi to necete uzeti za zlo ? :-D)
[ HiperX @ 20.12.2009. 16:56 ] @
Necemo! Pa jeste moras malo da okvasis grlo da ne zariba!
[ Man-Wolf @ 20.12.2009. 20:10 ] @
Upravo :-D

Elem, da ne idemo u Offtopic, zelim vam puno srece naravno :-) I da okacite neki DEMO sto pre ;) Srecno !
[ Shadowed @ 20.12.2009. 23:05 ] @
Citat:
Pedja_Pedja:
Pošto se svakih mesec/dva pokrene tema, koja bi se opštim imenom mogla nazvati "Ajmo da pravimo igru...", ja nudim sledeće:

- Prostor
- Neophodan hardware
- Neophodan software
- Puno tapšanja po ramenu


Nudis li i platu?
[ Pedja_Pedja @ 21.12.2009. 07:26 ] @
Citat:
Puno tapšanja po ramenu


Ljubav je bitna, a kad ima ljubavi i pare same dođu...
[ Shadowed @ 21.12.2009. 09:28 ] @
Aha, oke. Onda mozda nekom drugom prilikom :)
[ Pedja_Pedja @ 21.12.2009. 15:45 ] @
Šalim se naravno, nemoj da si na kraj srca...pošto prvo svi pitaju za platu pa tek onda za posao...takvi smo mi Srbi.
Zavisi od toga šta i kako znaš da radiš, pošalji mi kontakt na PM pa možemo da pričamo.

Tapšanje po ramenu se podrazumeva
[ tosa @ 21.12.2009. 16:15 ] @
Citat:
Pedja_Pedja: Šalim se naravno, nemoj da si na kraj srca...pošto prvo svi pitaju za platu pa tek onda za posao...takvi smo mi Srbi.

Takvi su svi ljudi čija egistencija zavisi od plate, nije ograničeno samo na Srbe.
Mene lično veoma nerviraju poslodavci koji su spremni o poslu da pričaju danima a razgovor o plati sledi tek na kraju.
Od entuzijazma se ne živi niti entuzijazam završava posao, profesionalizam je nešto drugo.
[ Shadowed @ 21.12.2009. 17:09 ] @
Ma, meni bilo interesantno, posto si ti navodio a nisi pomenuo, a nisam znao tacno o cemu se radi, posao ili neko udruzivanje tipa tih koja se svako malo pominju na forumu. Mada, sudeci po sajtu iz tvog profila, pre bih rekao ovo prvo :)
U svakom slucaju, dobices PM uskoro :)
[ hr0nic_sd @ 20.01.2010. 17:06 ] @
pozz svima, evo i ja bi da se prikljucim timu.Poceo sam da radim u unreal development kitu i za sad ne ide lose. Neke od radova mozete da pogledate na mom sajtu. Ako ste zainteresovani, slobodno kontaktirajte :)
[ Atlantic777 @ 21.01.2010. 21:03 ] @
I mene živo zanimaju događanja unutar novopečenog tima, a voljan sam i da pomognem. C++ i SDL koristim već poduže i na relativno visokom nivou (mada mi je cilj da pređem na low level - hardware i OS). Edukaciju sam usmerio ka OpenGL i planiram malo da se igram sa Ogre endžinom. Nekada davno sam radio u Blenderu, pa sam stigao do „ubacivanja koski“, znam vrlo dobro šta je rigging, samo nikada nisam ozbiljno radio, mada mi je i to jedan od ciljeva koji planiram da ispunim u roku par meseci. Samo modelovanje ne volim da radim, više sam za animaciju, ali sad šta je tu je.

Tako da, voljan sam da pomognem kad god budem mogao, a neka ovo bude spisak stvari koje sada mogu da radim i šta mogu da odradim uz pomoć e-book, interneta i uz nešto malo vremena...

- C++, objektno orijentisano programiranje, fizički i matematički modeli i simulacije
- Fizika, pravljenje enginea ili neki gotov (ponavljam, Ogre mi je vrlo simpatičan)
- 2D i 3D grafika (prvenstveno OpenGL), realtime render
- Animacija, rigging, eventualno high poly modelovanje, mada ipak neka...

Par uslova, bez DX-a, samo legalni alati i po mogućnosti da radi i pod Linuxom.

Jedini problem je što već radim na par privatnih projekata za sebe i treba da se priključim u još jedan, a počinju takmičenja i imam još nekih obaveza, tako da ne mogu da garantujem stalno prisustvo.

U svakom slučaju, voleo bih da znam šta se dešava.

Srećno!
[ BiljanaR @ 27.01.2010. 10:55 ] @
Da li vi momci proveravate vaše privatne poruke?
[ HiperX @ 27.01.2010. 11:02 ] @
Kao npr. ko??
[ hr0nic_sd @ 27.01.2010. 18:21 ] @
mi smo uspeli nekako da se skupimo, i vec smo poceli malo da radimo http://nasaigra.weebly.com/index.html :)
[ Miroslav Malesevic @ 09.02.2010. 12:08 ] @
Cini mi se kao previse ambiciozan projekat. Pocetnicka ambicija je dobro poznati Internet fenomen - dodje klinac sa velikom MMO idejom i trazi programera da je ostvari. Ili nadje se mali tim ljudi preko Interneta sa prevelikom ambicijom za njihovo kolektivno iskustvo. Rezultat je skoro uvek isti - ne urade nista.

Moj predlog je da se, ako se zaista radi o ambicioznom projektu (velicina igre je ravna velicini jedne mid-budget ili big-budget igre), smanji ta ambicija i nadje adekvatan kolektivni motiv za takav manje ambiciozan projekat.

Zasto ima vise ljudi kod nas koji ne shvataju problem pocetnicke ambicije ce mi zauvek ostati misterija.
Takodje mi nije jasno zasto se toliko potencira 'programiranje' kod igara, ali dobro to sad nije tema.

Moja dva dinara. (:
[ milancam @ 04.03.2010. 22:05 ] @
Jel' tema jos uvek aktuelna :-) ?
[ serbocop @ 04.03.2010. 23:40 ] @
Ova tema je UVEK aktuelna ,sta vise ,"ona" zivi sa nama i u nama ! :D
[ Srđan Pavlović @ 04.03.2010. 23:52 ] @
Nemoj tako, pise da se prvi manji demo ocekuje krajem marta.

Doduse, ne pise koje godine, ali ono.

http://nasaigra.weebly.com/download.html
[ serbocop @ 05.03.2010. 01:44 ] @
Zelim im svu srecu i nadam se da ce istrajati do kraja (...ah "do kraja"...) ali ruku na srce ,mislim da je ovo preambiciozno ,pretesko i suvise komplikovano za "AJ DA PRAVIMO IGRICU" projekat.Ne bih da obeshrabrim ekipu i voleo bih da se "GADNO VARAM" ,pa da me -koliko do kraja Marta ,demantuju :D U svakom slucaju dobro je da se NESTO DESAVA (posto imam utisak da ovaj ogranak foruma lagano "umire").Mozda opet gresim - mozda niko ne stize da "baci" poneki POST od silnogA posla na aktuelnim projektima ,mozda su neki i odustali od ove zeBancije ,mozda se neki nisu jos vratili sa poslednjeg "casual connect-a" :D ...a mozda ce od "kraja Marta" sve biti drugacije ! :D
[ hr0nic_sd @ 23.03.2010. 19:10 ] @
ehe evo da se javim, vidim komentarisete nas sajt i rad, a nisam ja pokrenuo ovu temu, pa sam zaboravio da obilazim.....otvoricu posebnu temu na forumu za ovo, evo dokle se stiglo za tacno dva meseca rada

http://www.youtube.com/watch?v=0DZpnl1LQbI

znaci ipak se nesto radi...

...i da, zao mi je sto na nasim forumima kad su u pitanju ovakve teme, ljudi odmah komentarisu kako je nesto tesko ili nemoguce da se uradi, pa nagadju da li ce nesto da bude od toga ili nece, umesto da iznesu neke konkretne odgovore ili komentare, da daju neke savete ako vec imaju iskustva, a ne da razmisljaju koje godine cemo da izbacimo demo i da li cemo nesto uraditi :/

[Ovu poruku je menjao hr0nic_sd dana 23.03.2010. u 20:43 GMT+1]
[ serbocop @ 24.03.2010. 23:44 ] @
Nema razloga za nervozu.Mislim da svi koji su napisali nesto u smislu da je TESKO ili SKORO NEMOGUCE ili DA SU AMBICIJE (u pocetku) VELIKE ,pa posle od toga nema nista -nisu imali nameru da Vam otezaju stvari.Naprotiv ,svako je to napisao iz iskustva.Tema je "Da li bi neko hteo da pravi igrice" tako da treba ,sve koji nameravaju da krenu kao i vi, upozoriti sta se najcesce dogodi i sta je najcesci problem kod takvih "akcija".
Cim smislite radni naziv i zanr (bar okvirno) ,Vi otvorite temu na forumu ,pa da pomazemo sa konkretnim savetima.Ovo do sada je SVE BOLJE i BOLJE (u audio-vizuelnom smislu).Vreme je da krenete sa osmisljavanjem price-scenarija ,a pre svega da definisete ZANR i ,u tim okvirima, sagledate stvari.
[ hr0nic_sd @ 26.03.2010. 12:27 ] @
ok, nisam nervozan, samo komentarisem i ja :) hvala u svakom slucaju, bice postavljena tema pa cemo tamo da vodimo rasprave o ovome:)
[ serbocop @ 31.03.2010. 00:33 ] @
Aj "otvaraj" Neulasumium :D