[ Crazy Mix @ 31.12.2003. 13:42 ] @
Kako da uradim pikselizovani logo na sajtu (valjda je pikselizovan, ne vidi se), i onda on lagano da se izostri... video sam to na par mesta, npr. na www.zvrk.co.yu
reklama za "pcpress". Obratite paznju...
[ Aristotel @ 31.12.2003. 19:46 ] @
Koliko ja vidim ovde se nikako ne radi o 'pixelizaciji' (daleko je ovo od 'pixelizacije'), i nije mi bas jasno po cemu je ovaj tekst specifican u odnosu na bilo koji drugi i kako si dosao do zakljucka da je 'pixelizovan' !?

Ukoliko zelis da postignes tu neku 'tvrdocu' teksta (nema blagih prelaza, sve je ostro ..) eksperimentisi malo sa "Anti-Alias"-om. Za pocetak ga iskljuci, zatim malo podesavaj (.. probaj sve sto ti padne na pamet ..) i jos ponekim propratnim efektima (konkretno sa 'drop shadow' koji ces takodje malo da 'ucvrstis' ..) pa ces da vidis da li ti bas to treba.
[ Crazy Mix @ 01.01.2004. 21:29 ] @
Ama, ko prica o tekstu? Slika, ljudi! Sva je od "kockica" i onda se izostri i vidimo je
[ broker @ 01.01.2004. 22:32 ] @
Ne nadjoh taj baner ali ako sam te dobro rzumeo probaj ovako:

napravi baner kako treba i snimi ga
onda ga smanji pet puta pa ga uvecaj pet puta da bude iste velicine (ali bez resamplinga). postace pikselizovan
animacuju se snadji da napravis...
[ bluesman @ 02.01.2004. 01:46 ] @
Mislim da ste omašili, njemu treba nešto drugo, ako grešim onda sam i ja promašio temu.

Fora je samo u tome da kada snimas neku fotku:
- kao JPEG, izabereš "progressive" metod i onda izabereš koliko ćeš koraka
- kao GIF, izabereš "interlaced" prilikom snimanja

Fora je u tome da se prilikom prikazivanja prvo prikazuju recimo svaki neparni red i to tako da popuni po 2 reda, pa kada se svi prikažu ide svaki parni koji menja mesta onim prethodno popunjenim tako da se lepo smešta u svaki parni, pa onda dobijaš efekat izoštravanja. Kod JPEG možeš da imaš i više redova (mislim da se tamo zove scans) pa tako možeš umesto 2 (parni i neparni) da ideš i do 5 (svaki peti se prikazuje u jednom prolazu)

Dobra stvar ovog metoda je što se preview (bar jedan scan) učita brže nego cela slika pa onaj ko gleda ima predstavu o tome šta je na slici. Loša strana je što su fajlovi malo veći a i ne podržavaju svi browseri ili editori ovu opciju.
[ Crazy Mix @ 03.01.2004. 11:04 ] @
Nisam probao ovo sto je bluesman rekao, iz razloga sto editor gif slika koji imam nema tu opciju, a za jpeg nisam ni probao (mozda cu).
Seo sam, otvorio notepad i poceo da pisem skriptu.
Uspeo sam da dobijem slican efekat sa 3 slike, i uploadovao sam uz poruku.
Zanima me Vase misljenje kako bi ovo radilo online (brzo ili sporo)?
[ bluesman @ 04.01.2004. 00:29 ] @
Naravno da je sporo kada se umesto 1 učitavaju 3 slike. Mora da bude sporije.
[ Crazy Mix @ 05.01.2004. 11:26 ] @
Citat:
bluesman:
Naravno da je sporo kada se umesto 1 učitavaju 3 slike. Mora da bude sporije.


Da, ali koliko sporo... jel bi smaralo, ili ne? Da li bi pomogle jpeg umesto bmp, ali ne znam... zbog kvaliteta...?
[ bluesman @ 06.01.2004. 02:11 ] @
Nemanja, ne znam stvarno kako si uspeo da prikazes bmp u browseru kada taj format nije podrzan. Jpg je 100 puta manji ali bi i dalje smarao, ali to opet zavisi koliko takvih "akcija" imas. Ako je 1-2 slike nije frka (samo nikako ne stavljaj bmp :-)) ali ako je vise - zaboravi.

Ne znam u cemu je problem da instaliras photoshop i sacuvas jpeg kao progressive?
[ Crazy Mix @ 08.01.2004. 08:51 ] @
Citat:
bluesman:
Ne znam u cemu je problem da instaliras photoshop i sacuvas jpeg kao progressive?


Pa, sto ne reče da je Photoshop u pitanju!?

btw, kako bmp nije podržan?
[ bluesman @ 08.01.2004. 09:53 ] @
Kada se prica o image editorima, ako se ne naglasi drugacije, Photoshop se valjda podrazumeva? :-)

Pa BMP nije podrzan, ti je microsoftov format i nije standard na web-u, a i totalno je neprikladan za web jer je glomazam i limitiran mnogim stvarima. Mozda FrontPage moze da ga prikaze (ne znam, nisam probao) ali kada to postavis na web - jednostavno ne funkcionise.
[ -zombie- @ 08.01.2004. 10:13 ] @
em.. err..

gorane, samo da te obavestim da bmp slike rade i u IE i u mozilli, i verovatno u operi ;)

koliko se ja sećam, čak je i netscape 4 prikazivao BMPove, dok se za N3 ne sećam, nisam ga mnogo koristio (možda ti odatle ostalo u sećanju ;)


naravno, ne poričem da je prilično glupo za web koristiti bmp pored odličnog PNGa (i JPGa za fotografije..)


(inače browseri nisu obavezni da prikazuju bmp, već po preporuci bar gif, jpeg i png)
[ bluesman @ 08.01.2004. 13:26 ] @
Ok, moja greška, nisam imao pojma, mada sam ja više govorio o standardu ("preporuci").

Mislio sam da je totalno idiotski uopšte i razmišljati o BMP-u na web-u pa sam izneo pretpostavke, očigledno pogrešne. Izvinjavam se na dezinformisanju.
[ Crazy Mix @ 10.01.2004. 17:44 ] @
Hvala, radi sa progressive...