[ milijat @ 18.12.2009. 12:50 ] @
Nadam se da neko moze dami objasni kako je sledeca stvar moguca:


prije 10-tak dana objavio sam sajt pod adresom :

www.nedjeljkosamardzic.its.me

sve je u redu sa sajtom, ali me brine google pretraga,
naime, kada ukucam NEDJELJKO SAMARDZIC U GOOGLE, izbaca sadrzinu sajta www.nedjeljkosamardzic.its.me
ali pod adresama www.pljevlja.cg.yu // www.mond.cg.yu // kao i jos nekim potpune nebitno

problem je u tome, sto pomenuti sajtovi bukvalno otvore isti moj sajt ali pod adresom njihovom, znaci gledam moj sajt ulazim po stranicama cackam, i sve isto samo adresa www.pljevlja.cg.yu ili neka druga

inace domen cg.yu vise nepostoji jer je zamijenjen .me domenom ali je navodno aktivan u mojem slucaju

Pozvao sam sluzbu T-com, i rekli su mi da mram da cekam da google vidi moj sajt ali nemaju pojama kako se desilo to sa adresama,


Dali postoji neki nacin da ubrzam situaciju da google brze indexira moj sajt, ne bili mi prihvatio tacnu adresu


Hvala unaprijed

da napomenem da su trenutno strane na kojima se pojavljivao dati sajt prazne, poslije poziva t-com-a
[ Stefan Jocic @ 18.12.2009. 13:56 ] @
Za dupli sadržaj ne znam (osim ako je neko kopirao tvoj sadrđaj na svoj sajt). Loša indeksacija tvog "domena", je zato što koristiš besplatni pod-domen (subdomain), koji si verovatno dobio od nekog besplatnog hosta. Da bi poboljšao rangiranje , moraćeš da kupiš "pravi" domen (npr. na GoDaddy), i da odradiš SEO optimizaciju tvog sajta.

//update: Sad sam proverio - rezultate koje prijavljuješ kao duple, su forumi i sajtovi koji su linkovali tvoj sajt.
[ old @ 18.12.2009. 14:57 ] @
To je banovanje zbog prevelike upotrebe "blink" tagova.

Šalu na stranu, ne učitava se većina slika na stranici http://www.nedjeljkosamardzic.its.me/namaskar_indija.htm

Što, opet, ima samo blage indirektne veze sa optimizacijom, posredstvom ključne fraze "kvalitetan sadržaj".



[ milijat @ 18.12.2009. 16:04 ] @
Taj domen nije besplatan,vec je samo jeftiniji u odnosu na .me

kao CO.RS i cisto .RS,jeftinije je zakupiti co.rs odnosno its.me

nije zbog domena, u svakom slucaju hvala na odgovorima
[ Stefan Jocic @ 18.12.2009. 16:40 ] @
Moja greška, iskreno nisam znao za ovaj domen tek sam sad video. Onda je do loše optimizacije sajta. Trenutno imaš besplatni online kurs na www.seotools.rs pa pogledaj, imaš i besplatne "alate" koje će ti pomoći oko optimizacije.
[ milijat @ 18.12.2009. 17:11 ] @
hvala prostudiracu malo optimizaciju, jer imam bas problem sa stranicom http://www.nedjeljkosamardzic.its.me/namaskar_indija.htm koja nece citava da se ucita, ves hvali po neka slicica, to mi je inace prvi sajt pa eto bice bolje drugi put, (mada iskreno to sto se sadrzaj pojavljuje na drugim adresama ne bi trebalo da je zbog koda umojim stranicama,

pada mi na pamet jedna glupa ideja

da nije mozda greska t-com.me provajdera , neki od tih sajtova se prije nalazio nA TOM HOSTU,NA KOJEM JE SAJT WWW.NEDJLJKOSAMARDZIC.ITS.ME ALI SA DRUGOM ADRESOM POSLIJE PRESTANKA ZAKUPA NIJESU OBRISANI SVI NJEGOVI FAJLOVI,

JER JA SAM NJIH ZVAO I ONI SU MI REKLI DA SU VIDJELI TAJ PROBLEM KADA SAM IM SE OBRATIO E-MAILOM I KAO OBRISALI SU SVE TE ADRESE U POTPUNOSTI, ALI DA JE GOOGLE ZAPAMTIO TADA TAKO PA SAD TREBA VREMENA DA PONOVO UCITA PODATKE,I SAJT, BILO BI MI MILIJE DA JE TAKO.

hVALA SVIMA NA POMOCI JOS JEDNOM


pozzzzzzz
[ Stefan Jocic @ 18.12.2009. 18:31 ] @
Rekoh ti da drugi rezultati koji su se pojavili u pretrazi, su samo linkovali ka http://www.nedjeljkosamardzic.its.me . Što se tiče lošeg učitavanja slika proveri putanje ka njima (možda su neke od njih na pogrešnom mestu ili nisu okačene na server).
[ milijat @ 19.12.2009. 07:14 ] @
E u tome i jeste problem, kako mogu da linkuju taj sajt nepostojece stranice odnosno adrese

znaci sve te adrese su nekada davno bile zakupljene kod operatera pretpostavljam, sada nepostoje, nisu aktivne, i svaka ima domen cg.yu koji vise ne postoji, ali svaka od njih 5-6 se vidi na google

evo probaj ukucaj nedjeljko samardzic izbacice ti medju stranicama sledece


Dobrodošli
- [ Translate this page ]
Nedjeljko Samardžić. Herceg Novi, Crna Gora. mob: +382 67641376. e mail: [email protected] ... Nedjeljko Samardzic rodjen je u Herceg Novom 1945. godine ...
www.mond.cg.yu/O%20meni.htm

Ovdje gore stoji mond.cg.yu ta adresa nije aktivna, a jos je pokupila u adresi O%20meni.htm sto je direktno otvaralo biografiju pisca kada je bila aktivna prije nekolika dana. ali prvih dana sam mogao normakno da otvorim i sajt nedjeljkosamardzic.its.me pod tom adresom potpuno isto kao da je iskopiran i tamo i jos na adresama

www.pljevlja.cg.yu

www.banex.co.me

www.mond.cg.yu

www.wa.co.me

ne znam da li sam bio potpuno jasan, ali ukratko to je kao da sam sve ove adrese zakupio i stavio isti sajt nna njima,

s tim sto su sada neaktivne

te adrese su direktno otvarale nedjeljkosamardzic.its.me ali sa svojom adresom gore u pretrazivacu


Kada sam pozvao operatera oni su rekli da ce vidjeti da obrisu tragove na njihovim sreverima od tih adresa i one su postale nevazece, ali i dalje u google memoriji, to me buni, ako one vise nepostoje da li ce google izbrisati njih iz svoje kesh memorije, da se vise ne pojavljuju


jer sta ce nekom konkretno sajt ako pretrazivac pokaze brdo adresa i sadrzaja na drugim adresama koje kad kliknes ne postoje... nema smisla

[ o2seo.com @ 23.12.2009. 14:19 ] @
Google vuce sadrzaj iz kesa. Moguce je da su domeni postavljeni greskom kao parkirani ili da je napravljena redirekcija, tako da je isti sadrzaj Google indexirao i na njima.
Potrebno je sto pre otpimizovati glavni sajt, a ako je moguce postaviti neki sadrazaj i na ove druge domene, kako bi google i njih indexirao kao sajtove sa drugacijim sadrzajem i prestao da ih izlistava kad i domen koji sad koristis kao glavni.
[ ksrele @ 21.01.2010. 22:27 ] @
Pa naravno da ti nece otvoriti slike kada si ih ovako linkovao:
file:///D:/Documents%20and%20Settings/mikula%20todorovic/Desktop/sajt%20nedjo/HTML/images/t24.gi