[ strš @ 18.12.2009. 13:39 ] @
Zdravo svima!
Imam jedan problem sa internet vezom.Posedujem telekomov ruter jetspeed iad-wp2 i na njemu imaju pored ostalih lampica, lampice lan1(tu je moj komp priključen) i internet kojimi stalno blinkaju kao da nešto skidam.Takođe posedujem i dumeter koji mi pokazuje da uplod-ujem a sve mi je isključeno.Pošto mislim da mi neko ili nešto šalje podatke iz kompa negde(ko zna gde), na koji način mogu da to sprečim ili da saznam koji je program za to zadužen(kriv)?Imam nod antivirus sa kojim sam skenirao ceo računar i nije mi pronašao nijedan virus.Zaboravio sam da napišem da mi se događa da mi ne otvara strane već napiše da je vreme konekcije predugačko za sajt na koji sam hteo da odem.Ako postoji program sa kojim to mogu da rešim ili neku drugu ideju voleo bih da mi napišete jer trenutno imam osećaj kao da me neko podkrada.Unapred hvala.
[ Jbyn4e @ 18.12.2009. 17:46 ] @
Pogledaj na forumu o zastiti pa postupi po nekoliko najnovijih tema (ne TOP, vec najnovijih, ali kad si tamo procitaj i TOP teme :)).

Kad nam das vise podataka, mozda ti i pomognemo L:)
[ strš @ 18.12.2009. 21:32 ] @
Hvala, pročitaću.Šta treba da vam dam još od podataka?Poenta je da mi računar skida i šalje podatke bez moje dozvole.Voleo bi da znam ko mi uzima podatke sa računara,iako u njemu nema ništa vredno za skinuti.Unapred hvala.
[ drvlada75 @ 18.12.2009. 21:39 ] @
Pokusaj da ispratis saobracaj:
http://www.nirsoft.net/utils/smsniff.html
[ strš @ 19.12.2009. 19:17 ] @
Insalirao sam program i koliko mogu da vidim neko sa nekim komunicira?Da li sa ovim programom mogu i kako da zaustavim protok?Većinom u tekstu razaznajem reč spam.Neznam baš najbolje oko računara tako da ne znam šta dalje da radim.Unapred hvala na pomoći.
[ drvlada75 @ 19.12.2009. 22:32 ] @
Probaj prvo uz pomoc Malwarebytes antimalware da skeniras racunar. Uz pomoc Smart sniff programa mozes samo da pratis sta se desava na mreznoj konekciji, ne mozes da utices na saobracaj. To bi mogao uz pomoc nekog firewall-a.

https://store.malwarebytes.org...66b2ce6/spyware/mbam-setup.exe
[ Aries1404 @ 19.12.2009. 23:44 ] @
Obavezno firewall i pozatvaraj sve portove koji ti netrebaju da bi izasao na internet
[ strš @ 25.12.2009. 21:45 ] @
Izvinjavam se što ranije nisam odgovorio ali nikako da nađem vremena.Zahvaljujem se na savetima.Trenutno sam rešio problem sa "Malwarebytes antimalware". Našao mi je nekih 15-ak trojanaca(ili nešto slično) što Nod32 nije mogao.Za sada mi internet radi dobro.Čemu služi Nod32 ako nije uspeo da mi otkrije te trojance(ili nešto slično).Još jednom se zahvaljujem "Dr.Vladi 75" i ostalima što su mi pomogli da rešim problem.