[ marko85 @ 17.11.2001. 14:50 ] @
korisitim win98 i do nedavno sam imao program koji je zvao photovista
i odlucio sam da skinem neke programe sa hd i skinuo sam taj
ali sada problem je u tome da su svi .jpg stvari bile otvarane sa tim programom
sada kada sam ga skinuo nemogu da otvorim ni jednu .jpg sliku naprimer odem u my documents i kliknem dva puta na file i nece da ga otvori
problem ja slican naprimer kada otvaras neki file sa pogresnim programom
sada svi .jpg files imaju izgled text file i naravno kada kliknem na file nece da se otvori :(
ali ja znam resenje ali neradi(moze se reci da ne znam resenje)
naprimer start/settings/folder options onda file types i nadjem .jpg file i kaze mi tamo da se to otvara sa pvista ali posto sam delete taj program znaci da ne moze
onda hocu da promenim program sa kojim to otvara i idem na edit
i nadjem internet explorer i kliknem ok i kaze mi onda
"the specific program could not be found.make sure the filename nad path are correct"
mora da postoji posto sam je locirao
"C:\WINDOWS\Start Menu\Programs\Internet Explorer.lnk" tu se nalazi
[ marko85 @ 17.11.2001. 14:52 ] @
izvinjavam se resio sam problem
resio sam da explorer.exe otvara .jpg files
zar nije internet explorer onaj koji treba da otvara .jpg files?
[ Simke @ 17.11.2001. 23:06 ] @
Slike (a i ostale fajlove inace ) otvara onaj program koji je postavljen kao default za taj tip fajla. Ako hoces da promenis default program za neki fajl, otvori windows explorer, tools -> folder options i onda klikni na tab file types. Tu je lista svih registrovanih vrsta fajlova. Klikni na flie type koji zelis da menjas, i onda na change.
[ marko85 @ 18.11.2001. 01:45 ] @
si ti siguran?
koristim win98 i odem u my documents onda na view pa na folder option nema to tools
hvala puno
i onda nemogu da nadjem tab files ali mogu da nadjem file types
hvala puno znam na sta mislis
[ goran_k @ 20.11.2001. 09:31 ] @
Instaliraj neki program za pregled slika (infranview , aCDsee... ) i prilikom instalacije program ce te pitati , ili ako te ne pita podesis u opcijama , da li hoces i koje formate slika hoces da otvara i resio si problem .
Pozdrav !!!
[ marko85 @ 20.11.2001. 19:38 ] @
hvala puno
problem je resen stavio sam explorer da otvara .jpg files
i sada je ok
:)
hvala
[ Darko Prelic @ 20.11.2001. 21:45 ] @
Za pregled slika svih ekstenzija, toplo ti preporučujem ACDSee, jako moćan program koji će te zasigurno oduševiti.

Najnovija verzija, ACDSee 4.0 (11622 kb). Još uvek nisam probao ovu verziju mada ne sumnjam da je dobra.

Detaljniji opis > Najbolji program za pregledanje slika i ostalih multimedijalnih formata. Podrzava preko 50 razlicitih formata. Moze da otvara slike u svim poznatijim grafickim formatima (ukljucujuci i slike u ZIP i LZH arhivama), video klipove (AVI, MOV, MPEG) i audio klipove (MP3, WAV, MID). Ima ugradjen browser u kojem osim pregledanja fajlova mozete njima i manipulisati (kopiranje, brisanje, premjestanje...). ACDSee takodje sadrzi skup standardnih alata za obradu slika. Ima mogucnost automatske izrade HTML stranica sa thumbnailovima zeljenih slika. Ima ugradjenu podrsku za preko 20 digitalnih kamera, pa moze posluziti kao odlican alat za obradu digitalnih fotografija. Podrzava plug-in-ove.

Ukoliko želiš da downloaduješ neku od ranijih verzija potraži ovde.
[ Jbyn4e @ 21.11.2001. 09:26 ] @
Citat:
darX je napisao:
Za pregled slika svih ekstenzija, toplo ti preporučujem ACDSee, jako moćan program koji će te zasigurno oduševiti.
Detaljniji opis > Najbolji program za pregledanje slika i ostalih multimedijalnih formata. Podrzava preko 50 razlicitih formata. Moze da otvara slike u svim poznatijim grafickim formatima (ukljucujuci i slike u ZIP i LZH arhivama), video klipove (AVI, MOV, MPEG) i audio klipove (MP3, WAV,

Ne bih se slozio sa konstatacijom NAJBOLJEG. Postoji freeware program, koji podrzava preko 340 (!!!!) grafickih formata - slike, filmice i ostalo, ima multikonverziju itd.. cak i neke filtere, resize-ovanje slika, prebacivanje u druge formate (zapisuje u 40-ak formata), mnogo je manji od acdsee-ja (instalacija je oko 2 Mb), cita i muziku, ima ga za skoro SVE OS-ovoe, uostalom pogledati detalje:
http://www.xnview.com
[ Darko Prelic @ 21.11.2001. 09:44 ] @
Pa dobro, ukusi su različiti, za mene ACDSee Ver 2.4 je keva svih ostalih programa za pregled slika, Size 1.85 mb.

Inače, iskreno, sinoć sam downloadovao i instalirao ACDSee Ver 4.0, uninstalirao sam je u roku od 10 min. Jer meni treba brz, stabilan, jednostavno urađen program za pregled slika a ne spejs šatl, tako da sam se vratio mojoj za sada omiljenoj 2.4 verziji.