[ Radovan_Dz @ 20.12.2009. 18:50 ] @
Ton mi radi normalno al kad pustim nesto da gledam na TV Karticu ton nestane.
Kako to da se napravi???
[ subotind @ 20.12.2009. 21:09 ] @
Ajde bre malo poblize to objasni , koja je kartica , koji zvuk nestaje , kako je povezan zvuk kartice , ne mozes da ocekujes da ti ovde neko drugi resi problem , a da se barem malo ne potrudis da das jasniju sliku cele situacije . pomozi da ti pomognemo.
[ Radovan_Dz @ 22.12.2009. 16:01 ] @
TV Kartica mi je Genius evo slika:
Code:
http://img215.imageshack.us/img215/3374/tvkartica.png

Samo nestane ton kad pustim da gledam nesto .
[ golden eye @ 22.12.2009. 17:30 ] @
Koji ti je driver za zvuk?

Ake je realtek onda



Device Manage
View Hardware and Devices
Sound, video and game controllers
Realtek High Definition Audio
klikni Driver
klikni Disable
pa Enable

da restartujes zvucni sistem
[ subotind @ 22.12.2009. 17:32 ] @
Ako sam dobro shvatijo , kad ukljucis originalni softver nestane ti kompletan zvuk iz racunara . po slici koju si stavijo cini mi se ali nisam skroz siguran , jos neko je imao problema sa tom karticom pre nekog vremena , al se sad ne secam o cemu je bilo rec. moguce je da kartica preuzimza master volume - kao recimo na kworld , pokusaj kad se to desi da otvoris master volume proprtis i da vidis da li se tamo nesto "mutira" ili blokira podesavanje zvuka . a sta se desava kad kartica radi , da li imas zvuk bar sa nje ? naj jednostavnije je da pokusas da instaliras neki drugi softver , pa ako on radi - znaces da je problem u soriginalnom softveru {nekompatibilnost}, mozes da probas DSCALER koji lepo radi . pretpostavljam da si pregledao sva podesavanja originalnog softvera i da tu nisi nasao problem . moze da bude jos nesto .neki stariji modeli kartica ne podrzavaju audijo kartice 5+1 ili vise [ taj problem sam ja imao] .pa to hoce da gnjavi , zato ti i predlazem da makar probas sa nekim drugim softverom - cisto da tako pokusas da vids u cemu je stvar.
[ Radovan_Dz @ 22.12.2009. 18:36 ] @
Izbrisao sam porgram i ponovo ga instalirao i sad ima ton :D

[Ovu poruku je menjao Radovan_Dz dana 22.12.2009. u 20:04 GMT+1]
[ subotind @ 22.12.2009. 19:36 ] @
Ajoj - pogresna dijagnoza . sad vidim da je problem drugaciji . da li si uz karticu dobijo mali kabel sa bananicom na oba kraja , i da li njime povezao zvuk do ulaza za "line in ". i da li ti je uopste ta kartica nekad radila kako treba , jli ti je ovo prva instalacija na tom racunaru ?
[ subotind @ 22.12.2009. 19:37 ] @
Okej vidim da si resijo problem .
[ marko8321 @ 30.11.2011. 23:57 ] @
Pozdrav.
Kupio sam neku TV karticu kineske proizvodnje od 2900 rsd.Sve radi solidno slika je zadovoljavajuca na nekim programima cak i odlicna ima tona ali kada snimam nesto ne snima se ton samo slika.Takodje ne mogu da pojacavam i snizavam ton niti da koristim 'mute' na plejeru kada gledam programe, jedino preko zvucnika.
U pitanju je neka TVR PCI TV TUNER CARD kao ova na slici samo je kutija nesto drugacija : TVR PCI
Sta moze da bude problem?
Hvala.