[ kmecalo @ 20.12.2009. 21:28 ] @
Potrebna mi je pomoc oko podesavanja Outlook Expresa da bih mogao da primam i saljem poruke sa Veratovog naloga, na internet sam povezan preko Telekomovog ADSLa. Pronasao sam neka podesavanja ali nikako ne mogu da pristupim Veratovom nalogu, podesio sam POP3 i SMTP u Outlook Expresu kako je i napisano: mail.nadlanu.com, ali i dalje ne mogu pristupiti emailu. Uvek izbaci gresku da nemam autorizaciju da pristupim Veratovom serveru! Da li neko zna u cemu je problem i kako da ga resim?
[ Take 5 @ 20.12.2009. 21:41 ] @
Verat.net>FAQ>Email

Citat:
Provera pošte ukoliko ste na Internet povezani preko drugih Internet provajdera
Kada ste povezani na Internet preko drugog provajdera, vaš mail možete proveriti (slati i primati) koristeći naš Webmail klijent, na adresi http://webmail.verat.net.

Da biste preuzeli vaš mail putem pop3 protokola, potrebno je da uključite SSL (Secure Socket Layer) podršku za POP3 na portu 995. U Outlook Express mail klijentu ova opcija se nalazi u meniju: Tools → Accounts → Mail → pop3.verat.net (odnosno ime naloga na veratu) → Properties → Advanced.

Za Outlook Express dovoljno je da označite check box pored pop3.verat.net i port 995 će biti automatski uključen.

Za slanje mailova potrebno je da podesite odgovarajuću adresu SMTP servera provajdera čije usluge za konekciju na Internet koristite.

U Outlook Express mail klijentu ova opcija se nalazi u meniju: Tools → Accounts → Mail → pop3.verat.net (odnosno ime naloga na VeratNet-u) → Properties → Servers.





Dakle prema njihovom uputstvu moći ćeš samo da preuzmeš email poruke pristigle na Verat nalog, ali ćeš za slanje morati da koristiš SMTP server Telekoma: mail.nadlanu.com



[Ovu poruku je menjao Take 5 dana 20.12.2009. u 22:53 GMT+1]
[ Hackman @ 20.12.2009. 23:43 ] @
Meni ovo isto treba samo umesto telekoma je u pitanju Ptt.
[ Take 5 @ 21.12.2009. 08:21 ] @
^ Ako se kačiš na internet preko PTT-a, a želiš da skidaš svoje email poruke sa Verat servera, onda je sve isto kao na gornjoj slici osim što u SMTP server upisuješ postavke za PTT

Outgoing mail (SMTP): smtp.ptt.rs


PS
U obrnutom smeru (kačiš se preko Verat.net, a skidao bi mail sa PTT-a) mislim da ne može, pošto PTT izgleda od nedavno to ne dozvoljava(?!?)
U tom slučaju ti ostaje njihov Webmail
[ Hackman @ 21.12.2009. 15:38 ] @
Hvala na odgovoru nešto sam tako i predpostavljao
[ brankons @ 14.08.2010. 20:38 ] @
Pozdrav.
Moja sestra ima mail "nadlanu", i dok je bila kući, normanlo je primala mail preko outlook-a. Sad je u inostranstvu i koristi isti laptop, sa istim programom i ne može da prima mailove. O toj tamo mreži ne znam ništa. Da li znate neku caku?
[ salac_ue @ 16.08.2010. 21:32 ] @
Citat:
brankons: Pozdrav.
Moja sestra ima mail "nadlanu", i dok je bila kući, normanlo je primala mail preko outlook-a. Sad je u inostranstvu i koristi isti laptop, sa istim programom i ne može da prima mailove. O toj tamo mreži ne znam ništa. Da li znate neku caku?


Neka pristupi direktno preko http://mail.nadlanu.com/uwc/auth
[ brankons @ 17.08.2010. 07:02 ] @
Ma znam to, ali ovako je mnogo zgodnije kad bi moglo...