[ moro @ 21.12.2009. 14:24 ] @
Imam staru masinu koja za moje potrebe zadovoljava.
Slaba tacka je graficka - naime ugradjena mi je RADEON 9200 SE AGP od 64 MB, a za nju korstim s/w OMEGA 3.8.252.
Maticana je K7T Turbo 2 (MS 6330 v.5.x) ATX Motherboard, a procesor AMD Duron 950 Mz.
Molim za savet koja bi mi Graficka, uzimajuci u obzir moju postojecu konfiguraciju, najvise odgovarala, kao i gde se takva moze kupiti.
[ Binary Mind @ 22.12.2009. 01:19 ] @
Odgovor sa sest(6) reci: Ne isplati se nadogradjivati tu konfiguraciju.

PS: Sama pomisao na upgrade pa makar i jednog dela masine znaci imas masinu koja ne zadovoljava tvoje potrebe.
[ okram_ca @ 22.12.2009. 12:56 ] @
Sta zelis da postignes sa novom grafikom?
[ moro @ 22.12.2009. 14:25 ] @
Da bacim ovu masinu samo zbog graficke, mislim da nije racionalno resenje.
Ja ne igram igrice i zato mi ne treba neka "baba Roga" graficka.
Ono sto zelim da postignem je stabilnije surfovanje i izbegavanje "talasanja" pri pregledu pojedinih sajtova.
Nadam se da sam bio jasan- ako vam treba neka dodatna informaciju- tu sam.
Pozdrav,
[ Miroslav Cvejić @ 22.12.2009. 14:45 ] @
Misliš da je za talasanje odgovorna grafička karta?
[ Binary Mind @ 22.12.2009. 14:49 ] @
Ne bi trebalo da ima problema sa ATI Radeon 9200 SE i surfovanjem. Pre ce biti da je ti procesor od 900MHz tu usko grlo. Nabaci neki jaci proc i nadogradi RAM i problemi sa surfovanjem bi trebali da nestanu. Evo liste procesora koje podrzava ploca pa probaj da nadjes neki polovan:

http://www.msi.com/index.php?f...=&cat3_no=&prod_no=285

Sto se tice RAM-a ta ploca prima SDRAM koji se jos moze naci nov, ali je pitanje kako ce se novi moduli koji sad mogu da se nadju nakalemiti na tu plocu...

[ moro @ 23.12.2009. 14:43 ] @
Imam RAM od 512 MB ( 2x128 i 1x256 MB) ukupno 512 MB SDRAM-a
I ja predpostavljam, da je i procesor AMD Duron 950 Mz verovatno "usko grlo", ali gde da nadjem jaci ?
Ipak verujem da je i garficka preslaba.
Problem je gde se za te stare kompjutere mogu naci komponente.

P.S.
Da budem precizniji - "talasanje" se ne javlja uvek, samo ponekad i to samo na nekim sajtovima- ne svima.
Kada otvorim WEB stranicu, pa onda putem misa listam istu.
Do monitora nije , jer se ovo javljalo i na starom , a sada koristim 19" Samsung LCD


[Ovu poruku je menjao moro dana 23.12.2009. u 18:08 GMT+1]
[ danijell @ 25.12.2009. 19:20 ] @
Što se tiče procesora mogu se naći bolji od trenutno kojeg imaš, samo prati oglase :)
Listu procesora koje podržava ploča si dobio u jednom od prethodnih odgovora
Najbolje što možeš staviti je
Thoroughbred (0.13u) 133/266MHz FSB - AthlonXP 2600+
Samo provjeri verziju BIOS-a, možda će biti potrebno odraditi update za novije procesore.

"Talasanje" slike može biti i zbog drajvera od grafičke. Da li se isto dešavalo i prije instalacije OMEGA drajvera. Možda da pokušaš sa originalnim ATI drajverima.
Naravno prethodno da ukloniš OMEGA drajvere za grafičku.
XP pro drivers

I još nešto što bi to moglo malo "ubrzati" računar.
Provjeri RAM memorije na kojim frekvencijama rade. Da nije neki od modula spustio frekvenciju na 100MHz...
To možeš provjeriti sa CPU-Z
[ moro @ 26.12.2009. 14:51 ] @
Desavalo se isto i sa original ATI drajverom - ipak sa Omega drajverom je , uzimajuci u obzir sve ostalo, bolja situacija.
U prilogu je moj BIOS i Procesor