[ nesabass @ 21.12.2009. 18:41 ] @
//pitanje
Kako da izvedem da se galerija.swf koju ucitavam na glavnu stranicu preko Loadera ponasa bas onako kako je i uradjena?


//opis problema
Napravio sam cetiri galerije , a zelim da preko glavne stranice (pomocu Loadera) klikom na neko od dugmadi ucitavam neku od njih.
Galerija je sastavljena od 20-ak thumba, i klikom na neki od njih pojavljuje se velika slika(logicno)!
Kad pokrenem glavnu stranu, i kad se pojavi galerija01.swf koju ucitam preko Loadera, moja galerija uopste ne funkcionise. Kad otvorim samo galeriju sve radi super, ali kad je ucitam na glavnoj strani, svaki klik na neki od thumba pokrene kompletnu glavnu stranu iz pocetka! Gde li je greska i kako ovo da resim?



-!-!-!--Malo sam se potrudio i sam uvideo gresku. Naime, 99% je greska u Acton Scriptu koji koristi dugme unutar movie clipa Thumbnails Content, evo coda:

on (release) {
_root.page = this._currentframe;
_root.play();
}

Kad ovo ucitam galeriju01.swf pomocu Loadera na glavnojstrani on glavnu stranu dozivljava kao _root!
Kako ovo da ispravim...Zakacio sam i source fajlove!


[Ovu poruku je menjao nesabass dana 22.12.2009. u 02:17 GMT+1]
[ nesabass @ 22.12.2009. 21:08 ] @
Ljudi, hoce li mi pomoci neko?
[ StarCraft @ 22.12.2009. 22:46 ] @
Koliko vidim radi se o AS2?

Eeee, zato su svi prešli na AS3 i nemaju nameru da se vrate nazad :) jedino što je prelazak sa AS2 na AS3 bio kao da ti ja sad kažem da umesto primarnog stranog jezika ne treba da koristiš engleski nego grčki. Otprilike tako.

Anyway, da bi te galerije radile, moraš:
- ili svuda gde se spominje _root da to zameniš sa relativnim putanjama (što je neviđeni pain i the butt)
- ili da probaš da učitaš te externe swf-ove u poseban _level. Ako se dobro sećam ti _leveli se ponašaju kao da si stavio dva _root-a jedan preko drugog. (možda si video kada trejsuješ neku putanju da ti ispiše _level0._root...)

_level možeš da odabereš preko funkcije koja učitava externi swf (kako se zvala funkcija, ne mogu da se setim...)
[ nesabass @ 23.12.2009. 09:04 ] @
A sta bi ti uradio sa AS3? Kako bi ti odradio? Ja sam sad instalirao CS3, i posto nisam upucen u AS3, zanima me sta bi trebalo? Pozz i hvala!
[ StarCraft @ 23.12.2009. 11:26 ] @
AS3 ima tu prednost da sve radiš sa klasama koje su ispisane u externim *.as fajlovima. Poenta AS3 jeste da jako lako možeš da exportuješ/importuješ svoje ili tuđe skripte.

Mislim, pretpostavljam da sada sigurno nećeš prelaziti na AS3, dok ne završiš ovaj projekat. Kao što rekoh, u AS3 mora jednostavno mnogo drugačije da se razmišlja, i mnogo mnogo MNOGO stvari će te u početku nervirati. Kao prvo, u AS3 ne postoji _root u klasičnom smislu.
[ nesabass @ 23.12.2009. 11:39 ] @
Necu prelaziti, mislim da mi je to sad previse komplikovano, ali normalno je da cu polako da ucim!
Najgore sto ne mogu da nadjem resenje sa ovom galerijom, a samo to mi fali da sve zavrsim!

StarCraft-e , mozes li da pokusas... Pogledas gore prikacene fajlove, i nadjes neko resenje! Ajd, molim te
[ StarCraft @ 23.12.2009. 20:17 ] @
Možda ći pogledati, i još moždavije ću pokušatii da rešim probelm, a najmoždavije ga neću rešiti, jer sam prilično zauzet, tako da nemoj mene da čekaš.

Rekao sam ti da probaš sa levelima ili da svuda gde se vezuješ za _root.nekaPromenljiva da to zameniš sa relativnim putanjama, znači _parent._parent._parent.nekaPromenljiva. One stvari što se vezuju za _root.onEnterFrame() ili tako nešto, to onda ne moraš da prepravljaš.

Otvori galerije i srču za _root, i dobićeš gde se sve spominje. klikneš dvaput na rezultat pretrage, i odma te odvede na skript.
[ nesabass @ 23.12.2009. 22:54 ] @
Brate, uspeo sam... Uspelo je sa zamenom _root u _parent! Radi sve kao sat! Hvala puno!!!!

[ StarCraft @ 24.12.2009. 11:28 ] @
A za učenje AS3 skini Lyndine video tutoriale (AS3 essentials) i polako kreni. Tutoriali traju nekoliko sati, ali brži i bolji način da to naučiš jednostavno ne postoji.

Par sati gledanja tutoriala da bi naučio nešto za ceo život - beznačajna cena.
[ nesabass @ 24.12.2009. 23:04 ] @
Vec sam skinuo sa rapida:

Lynda.com.ActionScript.3.0.in.Flash.CS3.Professional.Essential.Training

Hvala puno,jos jednom...



[ StarCraft @ 25.12.2009. 00:05 ] @
vi ljudi ste tako opušteni dok ovako otvoreno na forumu pišete o krekovanim verzijama fleša, torrentima, warezima...