[ JackW @ 23.12.2009. 17:40 ] @
Imam blog već 4 meseca. Broj poseta sa Google-a je 4 do 10 dnevno u zadnja 3 meseca a sa Bing-a i Yahoo-a nijedna u zanja 4 meseca.

Slično je i sa social bookmarking sajtovima digg, mixx i reddit šalju posetioce a delicious jedva par poseta mesečno.

Interesuje me o čemu se radi?

Imam naloge i verfikovan sajt kod Google Webmaster tools, Yahoo! site explorer i Bing webmaster. Apache log pokazuje da moj sajt skoro podjednako posećuju sva tri robota. Submitovao sam sitemap na sva tri naloga.
[ old @ 23.12.2009. 18:00 ] @
I na moje sajtove ogromna većina dolazi preko Google.
Mene to ne brine jer čini mi se da Yahoo uglavnom ne koriste na srpskom govornom području (tačnije siguran sam, jer i tamo sam prvi za iste keywords), a za Bing mnogi još nisu ni čuli.
(600 poseta dnevno je dovoljno velik uzorak za zaključivanje)




[ o2seo.com @ 23.12.2009. 18:41 ] @
Nije anomalija, to je realan pokazatelj zastupljenosti i koriscena pretrazivaca i mreza na ovim prostorima.
[ stolex @ 23.12.2009. 21:08 ] @
Pored toga, koliko mogu da primetim sa nekim sajtovima koje pratim na sva tri pretrazivaca, Yahoo i Bing su indeksirali daleeeeeeeeko manje stranica, sto je isto bitan faktor.
[ JackW @ 25.12.2009. 20:12 ] @
Izgleda da se Bing i Yahoo oslanjaju na back-links prilikom indexovanja strane, a Google na osnovu Google analytic i/ili Google AdSense JavaScripta.
Moguce je da Google detaljno indexuje male web sajtove sa AdSense reklamama, cisto da ne bi presli kod konurencije.