[ Mirko Rajkovača @ 01.01.2004. 22:27 ] @
Sada sam 4. godina smer elektrotehničar računara. Već par godina radim u Borlandovom C++ Builder 5-ici i imam iza sebe par poslova. Dobro sam upoznat sa Windows API-funkcijama, SQL serverima (INTERBASE uglavnom) i programiranjem baza podataka.
Da li neko zna gde bih mogao pokušati naći neki honorarni posao ili neku stipendiju (školu sam dosada prolazio sa odličnim uspehom)? Dobro došao je svaki savet!

Hvala unapred!
[ Free_Sex @ 03.01.2004. 00:33 ] @
He he kolega pa ....

Jedno je sigurno, a to je, da nista od toga nisi naucio u skoli :)

Moje misljenje sto se tice Borlanda. Super, samo predji na Microsoft. Da, da
Visual C++. Jeste znam Microsoft je Microsoft. Ali su baje, imas najvise literature, najvise ga ljudi koristi, tako da kad upadnes u problem, lako skoknes do nekog foruma (ko je spominjao ES ? :) i pitas. Barem laske nego za Borland.

Sto se stipendije/posla tice. Tesko ! Pogotovo sa srednjom skolom. Predpostavljam da planiras da nastavis, cim trazis stipendiju, a to ces tek teze naci ovde.

A da radis i ides na Fax/Visu tj Visoku je dosta tesko. Da cak je tesko i na VETS-u na NRT-u, iako su nam predavanja sva poslepodne (uglavnom) a vezbe uvek mozes da iskombinujes.

Dakle jedina sansa neke firme poput Telekoma, PTT-a .... sve u svemu. Juri neku vezu.

E al imas jos jednu varijantu. Freelance.

www.rentacoder.com
www.scriptlance.com

Desilo mi se da mi naleti poslic od ~ 50 ak dolara. A da se uradi za jedno vece.
Par takvih mesecno i eto ga. Naravno kad jednom stupis u kontakt sa webmasterom (kupcem programa .... zavisi od samog posla) ako dobro odradis posao. Kad mu bude zatrebalo kasnije, ne morate vise preko sajta (koji uzima %) vec ti direktno plati recimo wiretransferom.

Jedan lik meni cak placa u napred, bez problema. Jednom posto je zakasnio, delom i mojim kasnim odgovorom, ali prvenstveno njegovom greskom da mi posalje 100 Eura. Dva, tri dana kasnije poslao mi je 125 Eura, cisto kao izvinjenje ... :)