[ zhaki @ 23.12.2009. 22:25 ] @
Kupio sam novi ps3 ovaj slim sa 250 gb hardom... e sad posto sam ga na moj monitor Belinea neka 21" povezao preko jedne kworld kartice (opis u "sk" tamo neki broj unazad) nisam zadovoljan slikom , posto je povezan na analogni izlaz. Koji monitor da kupim 20"-22" da je fullhd i da ga preko hdmi povezem lepo sa ps3! Da li ce prikaz biti isti kao na nekom tv sony bravia recimo od 40" (imao sam iskustva i odlicno je) bez obzira sto je monitor od 20" a ne tv-lcd od 40"?!
Da li hdmi ima iste karakteristike kad je na moniturima i na tim velikim panelima??
[ Miroslav Cvejić @ 24.12.2009. 08:27 ] @
U svako doba dana 32" HD ready je bolji izbor od 20-24" fullHD.

PS3 igre koje rade u 1080P možeš na prste izbrojati, dok sve ostale su pravljene tako da ne moraš da buljiš sa pola metra u ekran. :)

Ako ikako možeš izbegni kombinaciju sa monitorom. To što si video na 40" Bravia ni jedan monitor od 20ak inča ne može da dostigne. Ipak, PS3 nije PC, i nije predviđeno da sediš za stolom gde je monitor da bi se igrao.
Ja sam 32" HD ready LCD TV nakačio na zid. Sa 2.5m igranje je prava uživancija.

Ako baš moraš da kupuješ monitor, traži neki koji ispunjava uslove HDCP i 16:9 odnos stranica.
[ subotind @ 24.12.2009. 09:36 ] @
Ako bas i ne moras da uzimas monitor ondas i nemoj , ja sam imao slicno iskustvo , trebala mi je kristalno jasna slika za gledanje satelitske televizije , i bijo sam razocaran slikom na nekin 6-7 montora koje sam testirao [ samsung nw 23 inca , nesto je bolji bijo vievsonic - isto 24 incha , benko lcdtv od 24 incha , ....] i onda sam se zainatijo i kupijo naj jeftiniji lcd televizor koji sam trenutno mogao da nadjem - NEO 26 incha , i preko obicnog wga kabla ima bolju sliku od isprobanih tft monitora . mogu da zamislim onda kakva ce biti slika na nekom kvalitetnom lcd televizoru .!!
[ MagicScorpion @ 26.12.2009. 23:20 ] @

Ful HD monitor je 24 inca sa rezolucijim 1920 1080
Ocekivati da se dobije slika na monitoru koji je nesto tik iznad 100eura bukvalno nema smisla
Meni je sve prikopcano na novi monitor LG W2486L i slika je kao iz snova.

Porediti konzolu sa kompjuterom nema smisla, isto tako televizor porediti sa monitorom nema smisla.
A jos gore porediti jeftin monitor sa dobrim televizorom.
Treba dati debele pare za monitor pa ce onda biti sve kako treba.
Dao sam lepe pare za ovaj monitor a ne zalim ni jedan dinar, jel je monitor ultra dobar.
Nova LED tehnologija, 2 miliona kontrast, vga, dvi, 2*hdmi, takvog kvaliteta veci televizor kosta uzasno mnogo novca.
24 inca monitor rezolucija 1920 1080 i televizor 40 inca sa rezolucijom 1920 1080 nema smisla porediti sta je ostrije, lepse i kvalitetnije.
A da ne pricamo kako izgleda ful hd video na monitoru od 24 inca.
Svaka bora na licu se vidi, a u publici ko ima karijes na kom zubu.
Konzola jeste predvidjena za TV a za dobar monitor jos vise.
[ Ilic Igor @ 25.08.2011. 11:17 ] @
Pozdrav,
od skoro i mene muči ovaj problem.
Do skoro sam za igranje koristio Samsung 245b+, ali ako se odaljim 2+m već postaje mučenje.
Pošto ne pratim razvoj televizora (plazme, led,lcd....)
sta predlažete od 40" pa na više, naravno treba mi HD redy (mislim da je besmisleno uzimati full HD za PS3) i 90% vremena bi se koristio za igranje.
Maksimalna cena do 600e.