[ Trodmi @ 24.12.2009. 12:11 ] @
U Photoshopu rotiram neki layer sa ctrl+t. Medjutim tako rotirana slika mi je nesto crispy. Kako da bude bolje? Slike, layeri koje rotiram su uglavnom screenshootovi ekrana ili nekog njegovog dela. Unapred hvala.
[ skemamen @ 24.12.2009. 12:38 ] @
Dve stvari mi padaju na pamet:
1) Da ti nije mozda mala rezolucija slike jer ako stavljas screenshootove, rezolucija (sa Printscreen i Ctrl+V) bude 72 pix, tako da kada rotiras sliku, dijagonalne strane su uglavnom "crispy"...
2) Kada rotiras nesto (drzeci Shift) pod uglom od 45 stepeni, nije isto kao sa Ctrl+T kada mu zadas odredjeni ugao (mada mislim da ti ovo nije problem, ovo sam ja primetio ali je beznacajno :)
[ snake_master @ 24.12.2009. 14:24 ] @
@skemamen

Jel se ovo odnosi i na to kada sa ctrl+t zadas ugao od 45 stepeni?
[ Trodmi @ 24.12.2009. 15:10 ] @
Izgleda da je do rezolucije. Podesio sam novu sliku na 300p/i i onda paste i cini se da je malo bolje. Mada nije to to.
[ skemamen @ 24.12.2009. 19:05 ] @
@snake_master

Primetio sam jedva vidljivu razliku kada sam rasterizovan font rotirao sa "shift" odnosno rucno i kada sam rotirao sa podesenim uglom tj. sa "Ctrl+T". Rucno rotiranje mi je malo iskrzalo ivice, dok je sa podesenim uglom bilo skroz ok... mala razlika ali ipak postoji...

@Trodmi

Probaj ne samo da povecas rezoluciju nego i dimenziju kompletne slike, pa tek onda rotiraj, mislim da ce tako biti bolje...
[ Skandy @ 24.12.2009. 20:52 ] @
Desni klik na layer na kom je objekat koji zelis rotirati -> Convert to Smart Object.

ovo bi trebalo da resi problem.
[ koska @ 24.12.2009. 23:47 ] @
Idi na Edit -> Preferences -> General

Tu bi u Image Interpolation polju trebalo da ti stoji Bicubic, ako hoces da imas "mekane" ivice...
Za ostre imas Nearest Neighbour...


Mislim da je to to...
[ skemamen @ 25.12.2009. 01:15 ] @
@koska
Tako bi trebalo po "defaultu" da stoji, osim ako neko nije baljezgao po tome... :)

Skandy rece "smart object"... Hmm, nije losa opcija... ja se toga ne bi setio ali svakako moze biti resenje za problem...
[ DrChaos @ 25.12.2009. 11:07 ] @
Ja kad krenem da je rotiram bude mi crispy,dok fino namjestim koji cu ugao...medjutim kada sve to apply fino se prilagodi i bude ok :)