[ vajcek @ 24.12.2009. 18:59 ] @
Nedavno sam dobio obaveštenje od Novela ili od SuSE-a nije bitno, da više neće softverski podržavati verziju 10.3, a sada na njihovom sajtu može da se nađe samo verzija 11.2 za download. Repoi za 10.3 su skoro svi su ugašeni. Znači - nužna je promena linux-a. Opet bih SuSE, ali naravno 11.2. Pitanje glasi:

Pošto vidim na forumu da izbor linuxa može zavisiti od konfiguracije, može li neko da mi objasni na šta tačno treba da obratim pažnju?

Off pitanje za one koji su isprobali SuSE 11.2, je li podržana zvučna kartica Creative labs SB live 5.1, pošto sam imao teška iskustva sa instaliranjem iste na verziji SuSE 10.3.?

Hvala vam na odgovorima.
[ Srđan Pavlović @ 24.12.2009. 20:33 ] @
Probaj suse, ubuntu, mint, fedoru.... nesto od tih popularnijih, pa sta ti se najvise svidi,
tj. sta najbolje radi, to koristi, jednostavno.

Nisi napisao koji hardver je TACNO u pitanju, tako da ti se i ne
moze dati odgovor sta je i koliko dobro podrzano softverski od komponenti u racunaru.
[ vajcek @ 26.12.2009. 10:54 ] @
A ovo piše u My computer:

Processor (CPU): Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E4500 @ 2.20GHz
Speed: 1.200,00 MHz
Cores: 2

Total memory (RAM): 1.011,3 MB
Free memory: 18,0 MB (+ 574,0 MB Caches)
Free swap: 1,5 GB

Disk Information:

Device
158G Media

Filesystem
ext3
Total space

145,2 GB
Available space
62,2 GB

OS: Linux 2.6.22.19-0.4-default i686
System: openSUSE 10.3 (i586)
KDE: 3.5.7 "release 72.11"

Izvinajvam se ako sam vas smorio sa onim gore, a možda iskusno oko i iz onoga nešto vidi). Pitanj dakle, da li će SuSE 11.2. "da sluša" na ovakvoj konfiguraciji?

Hvala na odgovoru.
[ mihojla @ 26.12.2009. 13:28 ] @
Evo mog iskustva.

Nabavio sam "openSUSE-kde-11.2-livecd-kde-read-only.i686-2.8.0"

i taj fajl i fajl "config.isoclient" sam snimio na jednu vfat particiju da mogu dizati SUSE sa hard-diska zbog manjka slobodne memorije.

I sad problemi:

Sistem se prilicno sporo boot-uje na mom Pentijumu 3.
kde-4 jako sporo radi u odnosu na prethodni 3.5.x
Firefox se ucitava 20 sekundi.
nema drugih windows menadjera kao xfce pa sve moras skidati sa neta.
nema ni Kernel-hedera za instalaciju graficke karte.
takodje nisam mogao ni instalirati dialup win modem posto preko njega idem na internet.

Ipak, moram ga pohvaliti sto se nije ni jedanput zakucao iako imam malo ram-a, staru integrisanu graficku i nemam swap particiju.
Inace minimalno moras imati bar 128MB ram-a.

Za razliku od njega, Linux Slax-live 6.0.9 koji takodje koristim je mnogo brzi (3x) i ima kernel header.

Imam i jedno pitanje ne vezano za SuSe
Zapravo radi se o pragramu "curl" za konzolu (ako ga je neko koristio).

komanda:

curl http://www.distrowatch.com/images/dwbanner.png

Javlja mi gresku. Pomocu tog curl-a nisam uspeo skinuti ni jednu sliku sa www.distrowatch.com
Zna li neko caku?