[ aleksej77 @ 25.12.2009. 00:13 ] @
Pozdrav svima,

Posto mi je svaki sluzbenik Telekoma rekao drugacije, da li neko zna koliko mogu da "nakacim" msn-ova, u pbx seriju, od 3 bazna isdn-a?

Znaci imam tri bazna isdn prikljucka, vezani su u pbx seriju. Imam za sada glavni broj, i jos 2 msn-a koji su u pbx seriji.Koliko jos msn-ova mogu da ubacim , s obzirom da sam poslovni korisnik?

Jedan mi je rekao, ako sam poslovni korisnik mogu 8 msn-ova da imam na baznom, ali za pbx seriju "nije siguran" , drugi mi je rekao 4, takodje za pbx ne zna.....U poslovnici, takodje nije znala, otisla je do sefa koji nije bio tu...


Hvala

[ Matarese @ 25.12.2009. 08:58 ] @
>
Taj koji ti je rekao 8 je (teorijski) bio u pravu. Sto se tice vezivanja
svih u PBX.... Verovatno je ograničenje u tipu centrale. Ništa ne bi
trebalo da košta da podneses zahtev pa da vidis sta ce da ti odgovore.
Drugo resenje je da imas kucnu centralu sa tri ulaza i onda jednostavno
trazis po 8 MSNova po svakom BRIju, a onda na svojoj centrali regulišeš
ostalo.
[ aleksej77 @ 25.12.2009. 11:36 ] @
Hvala na odgovoru, znaci po tebi bi mogao da imam 24 msn-a u pbx, ako ih povezem u centrali?
[ icarca @ 08.02.2010. 08:43 ] @
Mozda je mozda malo kasno za odgovor, ali mozda zbog drugih:
1. svaki bazni isdn ima dva istovremena razgovora, ali broj msn-ova zavisi od gradske centrale i nacina na koji je programirana
2. pbx serija se pravi da bi onaj koji poziva ZNAO samo jedan broj a ne npr. 3, 6 ili 24
3. po meni dovoljno je uzeti samo jedan pboj po isdn-u i to je dovoljno. Svaki dodatni msn se placa i u ovom slucaju smatram da to nije potrebno
4. pbx serija najvise koristi ako postoji i kucna centrala
5. veci broj od 2 msn isdn-u ima svrhe koristiti jedino ako se koriste isdn telefoni (njih je moguce programirati)