[ milosevac @ 26.12.2009. 15:59 ] @
Potrebno mi je da podesim ovaj plugin u operi . U firefoxu sve radi normalno posle instalacije istog a u operi ne !
Konkretno mi je potrebno za gledanje Velikog brata na mondu .
Ako je moguce da odgovor bude sto konkretniji i precizniji jer mi je hitno .
Unapred zahvaljujem !
[ R A V E N @ 27.12.2009. 21:39 ] @
Probaj za otvoriš taj stream u nekom playeru. Opera bi trebala da pokaže prazan prostor tamo gde bi se normalno prikazao stream. Klikom na to prazno mjesto dobiva se dijalog iz kojeg možeš kopirati adresu.

Isto važi i za datoteke, samo njih preuzmeš pa ih otvoriš u nekom playeru. Ovo se može napraviti i sa .MOV datotekama, a mislim i sa .SWF i .FLV (ako dodaci za te formate nisu instalirani).
[ milosevac @ 27.12.2009. 21:49 ] @
To prazno mesto je bas prazno !
Nema nista!
[ R A V E N @ 29.12.2009. 04:59 ] @
I poslije klika ništa se ne dešava?

Možeš li mi dati link do te stranice? Ili si možda pretplaćen na taj stream?

Ako mi ne možeš dati link, postavi ovdje izvorni kod te stranice u code tagovima nakon što se cijela učita, mada ništa ne garantujem.
[ milosevac @ 29.12.2009. 07:45 ] @
http://www.mondo.rs/velikibrat3/
[ R A V E N @ 29.12.2009. 09:02 ] @
Kako vidim, nije u pitanju obični stream nego neke dvije PHP skripte (jedna za brzi, a jedna za sporiji Internet). A tu je i treća PHP skripta u okviru (frame) koja izgleda lansira sam video, a kojoj, kako Google kaže, puna putanja je http://www.mondo.rs/soap2/vbhq.php. Otvaranje toga me vraća samo na taj link koji si postavio.

Probao sam u VLC media playeru 1.0.3 sa linkovima na sve tri skripte, ali ne radi, a kada sam mijenjao tipove protokola, pali su mi Windowsi sa plavim ekranom smrti.

Probaj da ta tri linka (brzi i spori Internet i ovaj treći) otvoriš u Windows Media Playeru ako ti odgovara.

Ovo nije prvi put da vidim da neka PHP skripta normalno funkcioniše sa Firefoxom, a sa Operom ne.

[Ovu poruku je menjao R A V E N dana 29.12.2009. u 10:19 GMT+1]
[ milosevac @ 29.12.2009. 11:26 ] @
WMPlayer neotvara nijedan od linkova !
Probao sam da instaliram i Google Chrome .
Otvara iz prve !!! O cemu se radi ? Dali je do opere ili do neceg drugog?
Sad ja mogu da da koristim i Chrome za to , ali nije to to. Hteo bi da mi sve funkcionise u Operi ako je moguce.
[ R A V E N @ 29.12.2009. 13:37 ] @
Najvjerovatnije je do Opere. Pitaj na njihovom forumu ako znaš engleski.
[ milosevac @ 29.12.2009. 14:42 ] @
Problem je sto ne znam engleski .
[ Zeka_SD @ 29.12.2009. 17:31 ] @
Kod mene radi normalno, Opera 10.10.

Probaj ovo uputstvo, možda pomogne! ;)

http://www.opera.com/support/kb/view/434/
[ milosevac @ 29.12.2009. 17:59 ] @
@ Zeka_SD
Prvo sam to probao pre nego sto sam postavio post ovde! Mozda negde gresim?
Ajde ako nije problem postavi sliku kako je kod tebe podeseno ovo sa " advanced config options."
[ Zeka_SD @ 29.12.2009. 23:21 ] @
" advanced config options."

Gde, u Operi, Media player-u, nešto treće? Koliko se sećam, kada sam ubacivao ovaj plugin "long time ago" samo sam postupio po uputstvu sa suport stranice!? A moguće je da je potrebno kopirati u Operin plugin folder neke .dll fajlove, znam da sam to bilo potrebno za neke druge plugin-ove?
Ovo je sadržaj mog plugin direktorijuma, pogledaj kako je kod tebe.
[ milosevac @ 30.12.2009. 08:25 ] @
Ne to . Na stranici sa upustvom za instalaciju pod tackom 5. imas "advanced config options" . Klikni na to pa vidi sta ce da ti izadje.
[ R A V E N @ 30.12.2009. 12:13 ] @
Deintaliraj Operu, pa reinstaliraj WMP, pa reinstaliraj Operu.
[ milosevac @ 30.12.2009. 17:03 ] @
@ RAVEN
Vec sam to uradio par puta !