[ Zoran Rodic @ 27.12.2009. 22:21 ] @
Prvobitno su bili u onoj temi sa Zemuncem u niskom letu, ali mi nekako ovako u crno beloj konverziji deluju zgodno kao serija.
Slikano juče po onom predivnom sunčanom delu dana.

Sigma na 300mm uglavnom :)















[ lancia88 @ 28.12.2009. 00:03 ] @
Pozdrav,

sve cesce me ostavljas bez teksta, stvarno izvlacis neslucene, bar za mene, maksimume iz aparata i objektiva.
[ sucur @ 28.12.2009. 07:52 ] @
Bravo! Odlicna serija fotografija.
[ Zoran Rodic @ 30.12.2009. 15:01 ] @
Prvo da se zahvalim na komentarima, :) ali ...

Nekako, ne mogu a da ne izložim i drugu stranu priče, koja bi kako tako prikazala stvarno stanje stvari kada je u pitanju fotografisanje ptica u letu sa Canonom 350d i sigmom 70-300.
Ovo što je Lancia napisao, nateralo me da nekako napravim neki statistički presek, koji bi ilustrovao uspešnost/kvantitet, što donekle i oslikava kako to izgleda sa dSLR aparatima i ovakvom opremom.
Dakle, tu je bilo nešto oko stotinjak fotografija, od kojih je 20 otišlo obrisano još dok su bili u aparatu.
Dvadesetak je ovakvih kao što su gore izložene, dvadesetak sa ’’tu i tamo’’ fokusom i ostatak sa nesretnim kadrom ili su isključivo prihvatljive u malim formatima.

To je tako bilo, i ovaj put je bilo mnoooogo bolje nego prošli put, kao što je prošli put bilo bolje nego prvi put.
Neke stvari su neminovne, kao što je praksa i stalno usavršavanje teorije, ...kao što je neminovno i vreme potrebno da se upoznaš sa svojom opremom i izvučeš neki maksimum.
E sad, koliko je ovo uspešno bilo i koji je odnos kvalitet/kvantitet, procenite sami.

A evo i tih, koje su osuđene na javno izlaganje, samo u postu ovakve sadržine ... kao primer.











[ popacp @ 31.12.2009. 19:10 ] @
Od svih motiva, meni su ptice najzanimljivije za fotkanje upravo zbog svih ovih muka sa kojima se susrećemo.

PS. Iz ove serije izdvojio bih 4. Svaka čast!