[ cesare @ 28.12.2009. 13:38 ] @
Pozdrav svima !!!!

Potrebno mi je da napravim server-klijent aplikaciju. Kao server bi najbolje resenje bio web servis. Njega sam napravio koristeci ASP NET Express 2008. Kad pokrenem projekat tog servisa i testiram ga sve lepo radi. Medjutim, instalirao sam i IIS i na netu pronasao uputstvo kako da taj servis bude pronadjen od strane klijentskih aplikacija da bi sve lepo radilo. Sve fajlove web servisa sam prebacio u odgovarajuci folder IIS-a. Problem je sto kad u projektu klijentske aplikacije radjenom u VBNET-u zelim da dodam referencu ka mom web servisu, VBNET ga ne pronalazi. Sta moze biti problem? IIS je instaliran nakon VS Express 2008 alata.

Unapred hvala ...
[ pl4stik @ 28.12.2009. 19:57 ] @
Za pocetak ces verovatno morati da registrujes .net u iis imas tih tutorijala kolko hoces pa onda proveri dal oce/nece koja greska, etc..
[ cesare @ 29.12.2009. 00:08 ] @
Kreirao sam WebServis koristeci ASPNET 2008 Express. Testirao sam projekat i on radi. U VBNET 2008 Express sam kreirao nov projekat i pokusao da dodam referencu ka tom servisu. VBNET je pronasao taj web servis u virtuelnom folderu i uredno pokazao njegovu url adresu. Problem nastaje kad se klikne na ime tog servisa i kad VBNET treba da doda referencu ka tom servisu. Tekst poruke glasi:
[code]
Parser Error
Description: An error occurred during the parsing of a resource required to service this request. Please review the following specific parse error details and modify your source file appropriately.

Parser Error Message: Could not create type 'MobShop.Service1'.

Source Error:


Line 1: <%@ WebService Language="C#" CodeBehind="Service1.asmx.cs" Class="MobShop.Service1" %>



Source File: /MobShop/Service1.asmx Line: 1


--------------------------------------------------------------------------------
Version Information: Microsoft .NET Framework Version:2.0.50727.3603; ASP.NET Version:2.0.50727.3053
[/code ]
[ pl4stik @ 29.12.2009. 07:06 ] @
A sto prvo ne napravish neku stranu cisto da vidis jel ti iis dobro konfigurisan?