[ DMX @ 28.12.2009. 15:54 ] @
Da odmah na početku napomenem, NE ŽELIM i NE TRAŽIM da neko od vas piše ovo umesto mene, ono što tražim su samo smernice kao pomoć, sve ostalo ću se sam potruditi da završim.

Možda naslov i nije najbolji ali to je to u par reči.
Dobio sam posao/zadatak da uradim studiju o strukturi stanovništva, preduzetnika i pravnih lica, te njihovog broja zaposlenih, kako u privatnom sektoru tako i onih na budžetu (opštinske uprave, javna preduzeća, bolnice...), kao i o finansijskom stanju tih firmi, i pritom da izdvojim firme koje se ističu svojim poslovanjem. I sve to po opštinama pomoravskog okruga. Znam za Zavod za statistiku, APR i NBS, ali to mi je crnački posao za izvlačenje podataka (mislim na APR i NBS), odnosno ne postoji opcija da izvučem spisak svih firmi jedne opštine, bar je ja nisam video nigde.

1. Da li postoji na internetu sajt preko kog mogu da se dobiju neki javni podaci po ovom pitanju, ako ne, postoji li neka institucija koja poseduje takve podatke ?
2. Da li je forma studije slična nekom seminarskom radu, ako ne, kako bi to trebalo da izgleda ?
3. Pošto prvi put radim ovako nešto, interesuje me koliko se naplaćuje ovakav rad ?

Iako će mi ovo biti plaćeno, ovo mi je probni zadatak za moguće zaposlenje, pa mi je zato jako bitno.

Unapred puno hvala svima.

[Ovu poruku je menjao DMX dana 28.12.2009. u 19:02 GMT+1]