[ zoksula @ 29.12.2009. 06:15 ] @
Konfiguracija je onaj Hyperlink 24db grid i ap(ovi) tp-link 501G kao i tp-link 5110G.I izmedju AP-a i pc-a je oko 20m kabla.

Lepo sam video AP provajdera jedno 2 meseca(koliko koristim taj net) sa extremno dobrim signalom i onda odjednom pre nekoliko dana - taj AP se vise ne vidi. Takodje ni oni mene ne vide. Svim ostalim korisnicima internet radi bez ikakvih problema.

Kada je nastao problem - kupio sam jos jedan AP (tp-link 5110G) kao i novi kabal koji ide od AP-a do antene (3m) ali je situacija i dalje ista.

Takodje probao sam skoro sve na 2 pc-a i sve je potpuno isto - dakle vidim samo 3 providera - koja sam video i ranije a onaj provider koji sam koristio do sada je ispario.

Jel moguce da mi je nekako blokirana mogucnost da mogu da vidim AP providera.Tj da li to provider moze da uradi(slucajno naravno)? Meni deluje da je nemoguce - ali sam iscrpeo ostale mogucnosti.

Hvala,
Zoran








[ tox master @ 29.12.2009. 16:09 ] @
Pitaj ih na kojem kanalu im radi taj ap.
Moguce da su ga stavili na 12 ili 13 kanal a da je kod tebe na ap-u podesen region na kome ap skenira samo od 1-11 kanala.
To mi deluje kao jedino logicno objasnjenje.
A ti ostali signali koje imas jesu li ostali iste jacine kao pre ili su slabiji?
[ zoksula @ 29.12.2009. 16:14 ] @
Zapravo sada radi - problem je bio sto je AP drugog provajdera (koji se nalazi na istom mestu i ima manju snagu -cudno) gusio moj AP.Tako da sam promenio broj kanala pa sada radi kako treba.
[ zoksula @ 29.12.2009. 23:43 ] @
Da zapravo ti si u pravu - problem je sa tim brojem kanala.Radi na kanalu 12 - izgleda da su to promenili(i od tada mi ne radi net). A na tp-link 501G po defaultu ima 11 kanala - tako da se zato ko sto rece nije mogao videti 12-ti kanal.

Medjutim sada sam stavio zemlju sa 13 kanala i uspeo da se konektujem ali ne provider je sve podesio kao i ranije ali ne radi. Tako da cu da ih teram da promene
kanal na <11.