[ srpsko gradjevinarstvo @ 30.12.2009. 16:17 ] @
Uradio sam bo domena www.gradjevinarstvo.info kod Namejet i Snapnames. Danas je istekao i uhvatio ga snapnames. Sada je logično ako sam ja jedini ponuđač da pripadne meni kao što je bilo sa net i com, medjutim, nikakav e-mail nisam dobio, novac nije skinut sa kartice, a domen su jednostavno uzeli na svoje ime.

http://who.is/whois/gradjevinarstvo.info/

www.freewho.com

Čudno je ako su hteli uzeti sebi što to ne uradiše sa boljim domenom. net je ipak lepši.

Poslao sam e-mail da razjasne situaciju pa ću videti.

Koliko znam pravilo za uhvaćen domen kod sviju je da ga dobija ponuđač po propisanoj ceni, ako nije jedini ide na zatvorenu aukciju između zainteresovanih strana. Ovaj komunistički postupak otimačine zaista ne razumem.

Evo domena u mojoj listi urađenih BO



Izgleda da se i zapadni svet komunistički pokvario. I Godady me jednom ucenjivao da će mi oduzeti domen ako im ne platim kaznu 200 $. Kada su shvatili da nema nikakve šanse da izvuku ni jedan jedini dolar odustali i prekinuli sa smaranjem.

Malo je novca koliku đubrad na internetu treba nahraniti.
[ o2seo.com @ 30.12.2009. 16:26 ] @
Taj Back order je uvek bio velika prevara. Samim tim sto bo neki domen, onima koji rade u registrant kompanijama dajes zeleno svetlo da nesto vredi. Cim se oslobodi oni ce ga odmah registrovati za sebe.
A to sto kazes nije neki dobar domen, pa oni nemaju pojma da li taj domen nesto znaci ili ne. Samo znaju da ga ti hoces i registrovali su ga da bi ti ga preprodali po vecoj ceni. Ne mozes ti tu nista, organizovan kriminal.
[ srpsko gradjevinarstvo @ 30.12.2009. 16:31 ] @
Pa samo debili mogu oteti info.

Da su oteli .com i .net pa ajde. Nego su mi uspešno uradili posao. I sada sam vlasnik oba.

Namejet uhvatio .com a Snapnames uhvatio net..

Ovaj primer valjda dovoljno govori o retardiranom zapadu. "Kolje vola za 2 kg mesa".

Nije mi taj info nešto bitan, ali eto hteo sam da kompletiram. Uostalom to je moja struka i bolje da ga imam ja trebaće nekom, nego da ga neki iz Zagreba kupi, a oni su poznati kao lešinari domena.

Neće od mene dobiti ništa, i planiranih 59$ za nerazrađeni .info domen je previše.
[ o2seo.com @ 30.12.2009. 16:47 ] @
Ako imas .com ne brini za taj .info

Meni isto tako istekao neki bezvezni .info domen, a ti reselleri se zatrcali i registrovali ga, a onda mi slali ponude, prvo: vas .info domen za samo 250$, pa posle 5 dana: vas .info domen za samo 150$,... nakon 15 dana nude mi: vas .info domen za samo 15$....

Ko se upeca upeca.
[ srpsko gradjevinarstvo @ 30.12.2009. 17:03 ] @
Kada vide da im je propala rabota nudiće mi ga svaki dan, i 59 dolara biće im mnogo. Lizaće put kojim gazim za 59 dolara da im dam.

Ja sam imao predrasude da je kada radiš sa Engleskom i USA npr. 250 dolara cena i gotovo..Ma jok kada vide da nećeš skinu cenu i 10 puta samo da nešto upilićare. Velike su to barabe, ko ih ne zna.

Jednom je www.1and1.com trebao vratiti nekih 6 dolara meni. Mila majko koliko su samo mejlova pisali i kukali samo da ne vrate.

Nisu džabe oni bogati.Da kroz istoriju nisu krali ne bi imali.

Ja mislim da je ovo presedan da organizator BO ukrade domen. Do sada sam učestvovao gomilu puta, čak u dve aukcije.Jednom dobio, jednom izgubio.

Kada niko nije hteo da učestvuje u BO i eventualnoj aukciji www.gradjevinarstvo.com, šta će mu onda info domen...

Pobednik BO na www.snapnames.com je Snapnames, koji je po prvi put učestvovao kao zainteresovana strana

Registrant Contact Information:
Name: SnapNames.com, Inc.
Organization: SnapNames.com
Address 1: 115 NW First Ave.
City: Portland
Zip: 97209
Country: US
Phone: +1.5032199990
Fax: +1.5032749749
Email: @snapnames.com

Administrative Contact Information:
Name: SnapNames.com, Inc.
Organization: SnapNames.com
Address 1: 115 NW First Ave.
City: Portland
Zip: 97209
Country: US
Phone: +1.5032199990
Fax: +1.5032749749
Email: [email protected]

Technical Contact Information:
Name: SnapNames.com, Inc.
Organization: SnapNames.com
Address 1: 115 NW First Ave.
City: Portland
Zip: 97209
Country: US
Phone: +1.5032199990
Fax: +1.5032749749
Email: [email protected]

Billing Contact Information:
Name: SnapNames.com, Inc.
Organization: SnapNames.com
Address 1: 115 NW First Ave.
City: Portland
Zip: 97209
Country: US
Phone: +1.5032199990
Fax: +1.5032749749
Email: [email protected]

[Ovu poruku je menjao srpsko gradjevinarstvo dana 30.12.2009. u 18:43 GMT+1]
[ srpsko gradjevinarstvo @ 30.12.2009. 20:13 ] @
Sada su stvari još interesantnije.

Posle 5-6 krajnje uvredljivih mejlova koje sam im uputio, a na koje nisu odgovorili u zadnjih 5-6 sati, pojavila se ova stranica

www.gradjevinarstvo.info

A domen je kao u fazi naplate od mene jer sam kao dao najvišu ponudu.

Krajnje čudno Snapnames se ovako nikada nije ponašao.

Pre kada su mi hvatali domene svih 5 dana pred hvatanje stizao mejl od njih sada ništa.

Javiću šta su dalje uradili. Od ovih likova pošten čovek ne može da živi
[ o2seo.com @ 30.12.2009. 20:43 ] @
Ovaj gore kontakt ti je verovatno whois guard info. A vec su podigli stranu sa oglasima.
[ srpsko gradjevinarstvo @ 30.12.2009. 22:15 ] @
sada su na domenu www.gradjevinarstvo.info moji podatci, ali nema propratnih mejlova kao pre. Skinuli mi tj. rezervisali iznos na kartici.

Prebačen mi je na nalog, slučajno vidim gde je i gradjevinarstvo.net, kod moniker.com.

I to sve bez bilo kakvog odgovora, obaveštenja..jbm ti budale..
[ Dusan Filiferovic @ 31.12.2009. 01:25 ] @
Teska je to rabota. Evo npr pre 2 nedelje me je cimao jedan drugar oko nekog domena za neku farmu, kaze da je isteko. Kazem mu ja nema nista od toga jer ga je do sad uzeo bot sigurno, kad ono ispade da je domen slobodan od kad je isteko i dan danas. Nema pravila vise.
[ srpsko gradjevinarstvo @ 31.12.2009. 07:10 ] @
Sasvim si u pravu. Uhvatiš 5 domena i uđeš u proceduru, misliš sve znaš, kada nije baš tako. Nije mi bilo toliko krivo, nije .info neki domen. Samo mi bilo čudno da se sve tako odvija.

Čak juče i mrtvi Godady, koji je nula kao BO servis, upecao domen www.trueserbia.com, koji treba ljudima za jedan projekat.

Teško je biti domejner. Pa makar i sa domaćim imenima domena.