[ vladimir.vu @ 30.12.2009. 18:24 ] @
Prvo da objasnim problem

Imam stranicu koja je podijeljena na nekoliko divova: gornji srednji i donji

u gornjem se nalazi neka navigacije dugmici(linkovi) search itd
u donjem se nalazi ista stvar

e sad problem je u srednjem divu
__________________________
u serdnjem divu imam 2 diva od kojih prvi zauzima 50% i na lijevoj je strani,drugi ima 30% na desnoj je strani(nebitno ali da znate)

i divovi su tako podeseni da kada se nesto pise u srednjem divu da se donji div automatski pomijera na dolje(radim stranicu tako sto sve svodim na % a ne na pixele)
medjutim kada nesto upisem u prvom ili drugom divu koji se nalaze u sredjem divu,donji div nece da se pomjeri na dolje,to mogu da sredim tako sto cu staviti da srednji div ima na primer height: 540px; Ali mene zanima moze li to kako da se podesi sa % jer ako stavim da mi srednji div ima Height:100% i u drugi div koji se nalazi u tom srednjem divu postavim nesto da mi se automatski povecava i srednji div(da ne moram da srednjem divu uvijek odredjujem Height:***px vec da taj atribut podesim da je Height:100% i da mi se on sam izduzava u zavisnosti koliko podataka imam u ta dva diva koja su u njemu a sve to sa namjerom da bi se donji div pomijerao na dolje kada ja upisem nesto u ta dva diva koja se nalaze u srednjem divu)?:) malo preopsirno ali nema veze da bolje shvatite moj problem:)

Hvala unaprijed
[ musicmaster @ 30.12.2009. 18:42 ] @
Nije preopširno, nego nerazgovetno.
Nema veze, daj nam source ( [code] tag )
Da vidimo to... i ako može, link.
:)
[ vladimir.vu @ 30.12.2009. 19:09 ] @
stranica je povezana sa css-om e sad da li zelis cijeli css da ti postujem ovdje?Tesko ces se snaci:p sa cijelim jer ga ima puno evo ti dio za koji je to vezano i hvala ti na znatizelji :)

Code:

#Glavna_Sadrzaj
{
    width:100%;
    height:540px;  <<<<--------------------------------[RED]OVO ME MUCI PROBAJ DA STAVIS 100% UMIJESTO 540PX I VIDJECES MOJ PROBLEM[/RED]
    margin: 0px;
    padding: 0px 0px 0px 0px;
}
#Glavna_Sadrzaj_Text
{
    float:left;
    width:70%;
    height:99%;
    margin: 0px;
    padding: 0px 0px 0px 0px;
    color:#FFFFFF;
}
#Glavna_Sadrzaj_Text h1
{
    margin: 0px;
    padding: 10px 0px 0px 0px;
}
#Glavna_Sadrzaj_Linkovi
{
    float:right;
    width:29%;
    height:99%;
    margin: 0px;
    padding: 0px 0px 0px 0px;
    color:#FFFFFF;
}
#Glavna_Sadrzaj_Linkovi h1
{
    margin: 0px;
    padding: 10px 0px 0px 0px;
}
#Glavna_Sadrzaj_Linkovi p
{
    margin: 0px;
    padding: 5px 0px 5px 0px;
    color:#666666;
    border-bottom: 2px solid #666666;
}
#Glavna_Sadrzaj_Linkovi h3
{
    margin: 0px;
    padding: 5px 0px 5px 0px;
    font-style:italic;
    text-align:left;
    color:#999999;
}
#Glavna_Sadrzaj_Linkovi ul
{
    margin: 0px;
    padding: 0px 0px 15px 15px;
    line-height: normal;
    list-style: url(../Slike/Link.JPG);
    text-align:left;
    font-weight:bold;
}
#Glavna_Sadrzaj_Linkovi a
{
    text-decoration:none;
    color: #009966;
}
#Glavna_Sadrzaj_Linkovi a:hover
{
    text-decoration:none;
    color: #FFFFFF;
}


e sad ispod ovoga stavi ti neki novi div i gledaj njegovu poziciju sa 100% i sa 540px,ali prije toga unesi neke podatke u ovaj div GLAVNA_SADRZAJ_TEKST ili ovaj GLAVNA_SADRZAJ_LINKOVI

mod edit: ubačeni CODE tagovi.

[Ovu poruku je menjao Stefan Jocic dana 30.12.2009. u 22:05 GMT+1]
[ musicmaster @ 30.12.2009. 19:29 ] @
Samo ti lepo uploaduj tamo gde će biti, i to je to.
recimo, http://test.nazivsajta.com .. :)

[ vladimir.vu @ 31.12.2009. 12:26 ] @
Uploadovano

Promijeni css tako sto ces u #Glavna_Sadrzaj promijeniti Height da bude 100% i vidjeces problem

a prije toga znas sigurno ali eto da ti kazem sacuvaj css u folderu css i neka ti budu i istom direktorijumu html i css folder :P
[ Stefan Jocic @ 31.12.2009. 13:11 ] @
Daj nam link, džaba si ti to uploadovao kada mi ne možemo da pogledamo. Koliko sam ja razumeo ti želiš u srednjem divu da smestiš još dva diva - levi i desni. U tom slučaju napraviš još dva div-a, i levom divu dodaš 'float: left' i u desnom 'float: right' .
[ vladimir.vu @ 31.12.2009. 13:48 ] @
https://static.elitesecurity.org/uploads/2/4/2480219/Index.html

https://static.elitesecurity.org/uploads/2/4/2480219/Prvi.css

Stefane to sam napravio vec,nego je drugi problem u pitanju a to je skrolovanje diva koji je ispod nadam se da sad vidis kodove na ovom postu i vidjeces problem kad izmijenis ovo sta sam vam rekao.Znaci evo jos jednom da kazem kada u divu sa id-om #Glavna_Sadrzaj promijenis atribut Height sa 540px na 1oo% javice ti se problem
[ Nemke_BG @ 31.12.2009. 15:05 ] @
samo dodaj u #Glavna_Sadrzaj ovo

Code:
overflow: hidden;


i to bi trebalo da ti resi problem....takodje preporucio bi da malo bolje proucis kako se redjaju elementi na strani i sta znace koji CSS atributi za pozicioniranje elemenata....
[ vladimir.vu @ 31.12.2009. 15:56 ] @
To brate hvala ti puno to mi je trebalo,poslusacu tvoj prijedlog mada ovo je cisto iz hobija nisam ja profi u ovome ovo sve radim iz hobija.

Imacu ja jos dosta pitanja volio bih da znam sve o web disajnu :) oprostite svi ako postavljam neka glupa pitanja koja su za vas trivijalna ali sta mogu moram nekoga da pitam :P