[ internjet @ 03.01.2004. 11:31 ] @
Molim vas za savet!
Imam problem sa skidanjem slika sa Neta. Do pre dva dana sve slike mogao sam da skidam u jpg formatu.
Medjutim ovih dana kada god pokusam da skinem neku od tih slika, ista mi se pojavljuje u bitmap formatu i umesto da su `teske` 50-60 kb, teske su preko 1 mb.
Napominjem da koristim XP, i da te slike mogu da skinem Download akceleratorom, ali posto imam puno slika za skidanje (za novine), taj posao bi bio mnogo zamorniji nego prostim skidanjem `save picture as`. Kada to pokusam pojavljuje mi se samo `untitled` i to na svim sajtovima sa slikama.
Posto je moje znanje oko tih stvari vrlo skromno, molim vas za pomoc.
[ kUdtiHaEX @ 03.01.2004. 22:09 ] @
Pa ne odredjujes ti da li ce biti jpeg, gif ili bmp :) vec onaj ko je sliku na net okacio :)
[ old @ 03.01.2004. 23:22 ] @

Welcome to forum.

Probaj da kursorom dođeš tu gde piše "untitled" pa umesto toga napišeš
nekoime.jpg
ime2.jpg i tsl.

Definitivno je lako rešivo i nema veze sa XP.



Neki detalji nedostaju za precizniji savet; neki zbog radoznalosti:
ako nije problem napiši
u kom programu se to dešava? (Najverovatnije internet explorer).

Koji sajt ima slike preko megabajta a da nije na ovoj listi
http://hubblesite.org/newscenter/newsdesk/other_sources/
?

Da li si siguran da su to iste slike na istom sajtu,
ili su možda krupnija garnitura koja postoji uz onu koju si skidao?

Hvala



Premestite ovo još jednom -- u forum net da može čovek da nađe :)


[ Ebox @ 05.01.2004. 02:10 ] @
Secam se da sam imao isti problem pre jedno godinu dana. Krenem da preuzmem sliku koja je na sajtu u .jpg formatu, a zavrsi na mom disku u .bmp formatu!? Niko nije znao da mi objasni u cemu je problem, svi su mislili da nemam pojma o cemu govorim. Tumarao sam Google-om po internetu dok nisam nasao resenje ... za koje sam kasnije zaboravio gde se nalazilo, pa sada mogu samo iz malog mozga da izvlacim sta sam tada odradio da resim problem:

- zvuci kao nebuloza ali resenje bi trebalo da lezi u sledecoj operaciji:

Internet Explorer - Tools - General Tab - Temporary internet files - Setings - "Amount of disk space" smanjiti na 100 MB - kliknuti na OK, a zatim obrisati sve Temporary internet files.


Sada bi sve trebalo da je u redu sa preuzimanjem slika, a "Amount of disk space" se moze povecati do npr. 1 GB.

Jel' pomoglo?

[ stara @ 08.08.2004. 10:58 ] @
Pomoglo :)