[ owim @ 31.12.2009. 16:02 ] @
Prosle godine pokrenuo sam istu temu u ovo vreme, mozemo da uporedimo da li se nesto promenilo.

Pisite: da li mozete da saljete poruke, da li vam je nesto naplaceno a nije stiglo, kako je radio Net, da li je moglo da se telefonira... na vasoj mrezi u vreme velikog opterecenja.

Sitnica koju sam primetio je da od 30.12. svaki SMS koji sa MTS posaljem na VIP se cuva svega 2h i dobijem delivery failure ako broj nije ukljucen. Nista od 24h cuvanja SMS, sto znaci da su vec 30.12. tokom dana na VIP-u zaguseni SMS serveri.

Sad vasai skustva! :)
[ owim @ 01.01.2010. 02:26 ] @
Vrlo malo sam koristio mob tokom same NG, svi pozivi iz prve u centru BG sa MTS mreze, poruke ka MTS mrezi lepo isporucene, ako ne -- i dalje se cuvaju na serveru (pending).

Poruke ka Telenoru i Vipu vec posle oko 2h su neurucene ako je pretplatnik iskljucio telefon ili prosto bio na mestu gde nema signal ili je mreza preopterecena. Tako mi se vratilo dosta poruka ka Telenoru i Vipu neocekivano brzo. Vidim da su na forumu i drugi imali ovaj probelm sa Telenor mrezom, pisali u drugim temama.

Vasa iskustva?

[Ovu poruku je menjao owim dana 01.01.2010. u 05:47 GMT+1]
[ espresso @ 01.01.2010. 08:13 ] @
Radio net preko 3G odmah posle 12. Preko gsm nije hteo da se zakači do 20 minuta posle 12. Nisam slao puno poruka ali su sve stigle odmah iako izveštaj za neke mts brojeve nije odmah stigao. Mreža - telenor.
[ agasoft @ 01.01.2010. 10:59 ] @
Noćas sam samo zvao sa telenora, zvao sam Vip, Telenor i MTS, pozivi
protekli u najboljem redu posle pola jedan. Primio sam dva poziva koja su
takođe prošla sjajno-
[ Slobodan Milivojevic @ 01.01.2010. 16:47 ] @
Imam utisak da je nivo saobracaja tokom spica drasticno opao. Ja sam zvao 3-4 puta od 12:15 do 04:30 sve proslo u najboljem redu. Doduse mnogo malo sam koristio telefon.

Danas poslao jos 50ak SMS poruka i to je sve. Mreze rade mnogo bolje nego proslih godina.

U toku same novogodisnje noci, lokacija centar Nisa, 3G i GSM mreze Telenora i mt:s-a. Internet na 3G radio, MMS odlazio (dve poruke sa Telenor mreze). Sad sam u Pirotu i sa Telenor i mt:s 3G mreze zve ide "iz prve" cak i na GSM-u nema nikakvih problema.

Sve je proslo u najboljem redu, ali saznacemo uskoro kolko je stvarno bilo saobracaja. Meni je stiglo ekstremno malo SMS poruka jedva nesto oko 100 danas. Sinoc skoro nista. Kako na mt:s tako i na Telenor broj.
[ espresso @ 01.01.2010. 16:54 ] @
Haha ekstremno malo - oko 100. Ljudi se odazvali bojkotu, inače bi dobio više od te siće :p
[ agasoft @ 01.01.2010. 18:48 ] @
Mogu vam reći da mi danas par poruka nije isporučeno na MTS mrežu - failed.
[ gojnik @ 01.01.2010. 21:46 ] @
Ako je 100 malo, ne znam šta je onda za tebe puno. :)

Uglavnom sam sa Telenorom zadovoljan, slao sam fotografiju preko mms-a na facebook u 00:16, otišao je bez problema(EDGE konekcija centar NS). Sa mt:s sam poslao nekoliko poruka i nisu stigli svi izveštaji, takođe sam zvao negde posle 1h, svi pozivi su prolazili iz prve.
[ DR83 @ 01.01.2010. 21:54 ] @
I moj subjektivan osecaj je da je ove godine mnogo bolje bar sto se tice mtsa, cak sam uspeo da posaljem i par poruka u spicu izmedju 00-00.30h.

[ gojnik @ 02.01.2010. 16:01 ] @
Citat:
Ukupno 28,2 miliona tekstualnih poruka (SMS) isporučeno je kroz Telenorovu mrežu u Srbiji tokom novogodišnjeg slavlja i prvog januara 2010, što je za 19 odsto više nego prošle godine. Samo u satu najvećeg SMS saobraćaja – između ponoći i 1 ujutru 1.januara – poslato je 3,6 miliona poruka.

http://www.personalmag.rs/mobi...njeg-slavlja-i-1-januara-2010/
[ owim @ 02.01.2010. 17:28 ] @
^ "Kroz mrežu Mobilne telefonije Srbije (m:ts) u novogodišnjoj noći je
u Srbiji prošlo rekordnih 51 milion SMS poruka. Kroz mrežu mobilne
telefonije Telekoma Srbija je tokom dva dana praznika razmenjeno 115
miliona SMS i MMS poruka!"

--> povećanje od 75 odsto u odnosu na prethodnu godinu!
[ zvezdasbg @ 03.01.2010. 13:19 ] @
Zvao sa Telenor mreze tacno u ponoc i sve je proteklo bez problema. Obavio 4 poziva, od kojih dva prema inostranstvu, a po jedan ka telenor i MTS mrezi. Znaci ni najmanjih problema. Takodje i poruke su uredno isle u mrezi i ka MTS. Jedino ka VIP-u nije isao sms. Ortak do jutros nije mogao skoro pa nikome da posalje nijednu poruku. Dakle Telenor i MTS su vidim funkcionisali bez problema sto je za pohvalu.
[ mycontrails @ 04.01.2010. 12:43 ] @
Na Telenoru sve besprekorno, dokucavanje sa MTS je išlo malo sporije ali su i tamo poruke stizale za par minuta, ne više od deset a izveštaji kasnije... Iako nisam kuckao intenzivno kao nekih od proteklih godina, napredak je primetan. Nemam nikog na VIP.