[ fulam @ 01.01.2010. 10:38 ] @
I JA IMAM PROBLEMA SA SLANJEM MEILA I BOGAMI SA PRIJEMOM, ALI ON NEKAKO IDE.
SVE SAM PROBAO I SMTP.sbb.rs i smtp.sbb.rs i POP3.sbb.rs i pop3.sbb.rs, a slanje je nemoguce, a problem kod prijema je taj sto pokaze da je veza inkomplet.., izace samo natpis ERR. kada potvrdim da sak upoznat, sva poslata posta dodje.... sta raditi, u sbb kazu da je kod njih u redu.
[ Aleksandar Vasic @ 02.01.2010. 10:44 ] @
I pored toga ERR nema nikakav drugi tekst da ti objasni u cemu je greska? Jel tebi sva posta stigne ili ne?
[ calexx @ 02.01.2010. 11:10 ] @
Da li si probao sa još neki email klijentom pa da nađemo gde je problem? Ja retko koristim SBB mail, ponekad čujem da se javljaju problemi pa sam sada probao i sve je lepo i otišlo i stiglo. Jeste da je gmail odmah to prebacio u neželjenu poštu ali je ispravljeno. ;)
[ fulam @ 02.01.2010. 12:10 ] @

ma kada overim gresku , eror , sva mi posta posle toga dodje, ali ne mogu da posaljem nista, bas nikakvo pismo..., ni posle overe eror..
[ fulam @ 02.01.2010. 12:13 ] @
kada stigne eror kaze da nema kontakt sa/ smtp.sbb.rs/, a sve je dobro podeseno
[ fulam @ 02.01.2010. 12:21 ] @
i da ,nisam odgovorio, isto je i sa/ outlook exspress / isti problemi
[ Aleksandar Vasic @ 02.01.2010. 12:23 ] @
Proveri ovo sto ti je kolega calexx rekao probaj sa nekim drugim klijentom. Da ti ne blokira neki firewall ili antivirus SMTP port? Jesi probao sa nekim drugim e-mail nalogom da nije SBB?
[ fulam @ 02.01.2010. 12:32 ] @
da probam na google
[ radekursinovic @ 02.01.2010. 12:34 ] @
Sinoć sam postavio incredimail kod sestre upravo na ssb i potkrala mi se greška u slovima "z" i "y" na tastaturi, posle toliko godina još se nisam navikao. Da li ste programu čekirali da zapamti pasworde? postoji još jedna mogućnost za grešku (tools/accaunts/advanced) a to je da li provajder koristi SSL enkripciju ili ne, i još jedno mesto za grešku je onaj broj čini mi se za SMTP koristi se 465 za ssl enkripciju i 25 bez nje. Za pop3 taj broj je 995 za ssl enkripciju i 110 bez nje.
Ove brojke treba proveriti na sajtu provajdera kod koga ste otvorili nalog.
[ calexx @ 02.01.2010. 12:39 ] @
SBB ne koristi enkripcije pa ostaje jedino varijanta da neki firewall blokira. Još i da proba sa nekim drugim email nalogom.
[ fulam @ 02.01.2010. 12:47 ] @
hvala, sve cu probati, pa ci javiti, i jos nesto, do skoro nisam nikakvih problema imao, samo odjednom, od prilike kada smo sa co.yu. presli na rs. a sve sam parametre podesio sa rs
[ fulam @ 02.01.2010. 13:21 ] @
otvorio sam adreso na gmeilu, sve funkcionise
[ newtesla @ 03.01.2010. 00:10 ] @
Problem je definitivno bio do SBB-a, barem kod mojih prijatelja.

Isto incredimail, isto sbb provajder, isto u opisu - detaljima greške pise samo -ERR... kad sam probao da otvorim webmail (sbb koristi vevericu - squirrel mail kao rešenje) pokazalo mi je da ima problema sa čitanjem /var/mail/blablabla direktorijuma... dakle, problem je bio do dozvola na fajl sistemu mail servera kod njih.

Posle jednog poziva, stvar je rešena, videćemo dokle :)

Ako i ti imaš problem, zovi ih, i traži da ti isprave, ali prethodno potvrdi grešku putem njihovog webmail-a.

Meni je operater koji se javio rekao nešto u stilu "popravili smo mi to, nego možda vama još nije proradilo..."

Tako da, nije problem do incredimail-a, nego do sbb-a. I njihovog /var/mail direktorijuma.

napomena: to mi je prijateljica javila jutros (02.01.2010.) oko deset-jedanaest, a proverio sam uveče oko 22h, kada je posle poziva operateru proradilo.