[ talicni67 @ 02.01.2010. 10:00 ] @
Probao sam da preko jednog tutorijala za photoshop uradim graviranje objekta u kamenu,ali nikako ne mogu da da dobijem ovaj rezultat da bih poceo sa tutorijalom.Ne znam kako da ubacim onu sliku koja je skroz donja(Alpha 1)



Pokrenem PS,otvorim sliku i u tutorijalu pise "If you are using a design you have already created, simply open up your design, copy it, then paste it into a new channel".Slika koju zelim da koristim kao dizajn je ova i tu sad nastaje problem za koji molim da mi neko pomogne da ga resim.Kada sam otvorio prvu sliku kamene podloge,u paleti channel sam napravio novi channel,otvorim drugu sliku(crno-belu) i tu ne znam kako da je ubacim u novi channel.Moze mi neko pomoci?
[ skemamen @ 02.01.2010. 10:40 ] @
Kao sto si uradio do sada, otvoris sliku gde je crno beli znak, Ctrl+A da je selektujes celu i Ctrl+C da je kopiras... Kada je kopiras vodi racuna da je ti je u lejerima selektovan prvi lejer odnosno svi kanali (Slika 1).



Na drugoj slici (kamenoj) vodis racuna da ti je selektovan Aplha Channel (Slika 2) i tu ides na Ctrl+V odnosno "paste"... Crno bela slika sa znakom bi trebala da se sada nalazi u Alpha kanalu...

[ talicni67 @ 02.01.2010. 11:24 ] @
Hvala puno skemamen,mislim da ne bih ovo uspeo da sam shvatim kako se radi.