[ rasha01 @ 02.01.2010. 12:48 ] @
Instalirao sam skener HP ScanJet 2200 C sa originalnim drajverom u programu XP, ali prilikom startovanja uvek dobijam poruku "Sorry, scanner culd not be initialized. Scenner not found". Posle provere konekcije USB na svih 6 ulaza i naravno konekcije napajanja, sve dobijam isto. Pokusao sam da downlodujem i drajver za HP za operativni sistem XP, (koji inace imam instaliran) sa sajta http://h10025.www1.hp.com/ewfr...t=57854&os=228&lang=en ali sam skinuo drajver koji sam vec imao u originalu. Posle njegove automatske instalacije sam opet na istom.
I dalje sam na pocetku................. skener ne radi. U jednom trenutku sam prilikom ukljucivanja i iskljucivanja USB dobio obavestenje na "start tool baru" da je hardver pronadjen.("New hard. found"). Startovanjem skenera uspeo sam da na skeneru vidim dokumenat koji skeniram, ali ga ne mogu poslati, odnosno snimiti niti na "File", niti na "printer".
Ukoliko neko ima resenje, bicu zahvalan.
[ JECHAM @ 02.01.2010. 14:42 ] @
Bilo bi dobro da probas skener na nekom drugom racunaru.
Mozda te zeza windows pa ako je skener ispravan(radi na drugom PC) onda je mozda resenje reinstalacija WIN-a.
[ risp73 @ 02.01.2010. 20:25 ] @
Citat:
rasha01: ... uspeo sam da na skeneru vidim
dokumenat koji skeniram, ali ga ne mogu ... snimiti ...

Meni se događalo da nešto nakon završenog skeniranja ne mogu da snimim.
Ispostavilo se da mi se to dešava kad, kod više istovremeno otvorenih prozora,
ne primijetim da mi se prozor koji je bio u fokusu u toku skeniranja "samoinicijativno" minimizuje.
Snimanje je omogućeno samo ako se u onom prozoru prethodno klikne na Exit.

Ali ovo se može previdjeti jednom, eventualno dvaput.
Kod tebe je očigledno nešto drugo u pitanju.
[ shadow88 @ 03.01.2010. 14:15 ] @
jel ti se to desava samo sa skenerom ili i sa ostalim USB uredjajima ? mislim na one koji nisu flash memorije ili eksterni hard diskovi ? moguce je da su ti pobrljavili drajveri za USB , kod mene se to desavalo , pa sam reinstalirao iste, pokusaj da uradis to , i da stampac instaliras iz control panel-a , otvoris printers & faxes , pa ides na add a printer, i odasberes svoj model stampaca, windows XP ima poprilicno veliku bazu drajvera za relativno velik broj modela stampaca, pa probaj preko toga, ako to ne uspe, onda definitivno ne gine reinstalacija win-a ako stampac radi na nekom drugom racunaru, a ako ne radi, onda ne valja stampac...

pozz
[ dr.strong @ 05.01.2010. 18:15 ] @
koji je servis pack win XP?
ako je 3 onda ga vrati na 2
[ rasha01 @ 05.01.2011. 19:11 ] @
Probao sam i na drugom racunaru Pentium II sa Win 98 SE, sve isto ponavlja.
[ rasha01 @ 05.01.2011. 19:13 ] @
Probao sam i na drugom racunaru Pentium II sa Win 98 SE, sve isto ponavlja.
Citat:
rasha01: Instalirao sam skener HP ScanJet 2200 C sa originalnim drajverom u programu XP, ali prilikom startovanja uvek dobijam poruku "Sorry, scanner culd not be initialized. Scenner not found". Posle provere konekcije USB na svih 6 ulaza i naravno konekcije napajanja, sve dobijam isto. Pokusao sam da downlodujem i drajver za HP za operativni sistem XP, (koji inace imam instaliran) sa sajta http://h10025.www1.hp.com/ewfr...t=57854&os=228&lang=en ali sam skinuo drajver koji sam vec imao u originalu. Posle njegove automatske instalacije sam opet na istom.
I dalje sam na pocetku................. skener ne radi. U jednom trenutku sam prilikom ukljucivanja i iskljucivanja USB dobio obavestenje na "start tool baru" da je hardver pronadjen.("New hard. found"). Startovanjem skenera uspeo sam da na skeneru vidim dokumenat koji skeniram, ali ga ne mogu poslati, odnosno snimiti niti na "File", niti na "printer".
Ukoliko neko ima resenje, bicu zahvalan.
[ rasha01 @ 05.01.2011. 19:15 ] @
Svi USB ulazi funkcionisu besprekorno.
[ Goran Mijailovic @ 05.01.2011. 19:19 ] @
HP je malo specifican za instalaciju, jednom ako ga ne instaliras kako treba posle je vrlo problematicno naterati ga da radi.
Ovo pricam iz iskustva, kada sam svojevremeno popravljao instalaciju jednog HP 2400C.

Kod svih ostalih skenera treba prvo instalirati softver pa prikljuciti skener. Kod HP-a treba prikljuciti skener pre pocetka instalacije softvera (ako se dobro secam).
[ guja011 @ 05.01.2011. 21:04 ] @
probaj "jel mrda" sa Microsoft Office Document Scanning.
meni je to pomoglo (radi sasvim ok) i pored famoznog pakardovog vizarda i čudesa (koji su bili beskorisni)
možda i kod tebe uspe