[ Zoran Rodic @ 02.01.2010. 18:23 ] @






[ lancia88 @ 02.01.2010. 20:25 ] @
Pozdrav,

ma odlicno, nema sta vise od toga da se kaze...ali ima da se pita: je li to iz one "kutije pune modela" za fotobox ili je uletelo sa neke druge strane?
[ Zoran Rodic @ 02.01.2010. 23:09 ] @
:) Kutijica sa modelima je doživela potpuni debakl, od momenta kada su se u priču umešali modeli iz hodnika.




[Ovu poruku je menjao Zoran Rodic dana 03.01.2010. u 00:31 GMT+1]
[ StORM48 @ 03.01.2010. 11:28 ] @
Znači sjajno, bravo....

Ovo je jedna od onih situacija gde čovek bude zadovoljan što ima DSLR, ali i nezadovoljan što (na prve dve fotke) nema dublji DOF
Nažalost, ovome je nemoguće doskočiti, čak i kada se blenda privrne na (već dovoljno njanjavih) f/22.

U svakom slučaju, fini kadrovi i odlične boje.

Pozdrav
[ Take 5 @ 03.01.2010. 12:48 ] @
Dobre su, osim što bi možda pozadinu trebalo malko potamniti. Jeste da je prilično neutralna, ali bi mogla biti još "neutralnija"

Nemam ovde Photoshop na notebooku, pa na brzinu priručnim sredstvima (Picasa 3.6) nekako ovako?



[ Zoran Rodic @ 03.01.2010. 15:31 ] @
Na ovako malom prostoru jeste komplikovano izvući to što zamerate (naprosto, nije imalo gde izvući napred objekte), ali ne i nemoguće.
Jedan od načina jeste drugačije postavljeno svetlo, a ovde tuče 9 neonki od metar, po tri ... levo, desno i gore.
Drugi način jeste da sam upotrebio Sigmu na recimo ... cca 200mm, na udaljenosti od cca 3metra.
Međutim, ta dobijena dubinska oštrina, ide na uštrb detalja koje može uhvatiti Sigma 70-300 u macro modu, pa i nije baš za poređenje sa ovim 50mm1,8 koji je ovo uhvatio sa nekih 30-ak cm.
Ovo ne znači da sam u pravu, i da ne može drugačije ali ja ... nisam uspeo u toj kombinatorici.
Otuda i potiče odabir ove zanimljive pozadine, ... zbog linija koje ima.



Citat:
StORM48: Znači sjajno, bravo....
Ovo je jedna od onih situacija gde čovek bude zadovoljan što ima DSLR, ....


A ovakvi komentari su pravi motiv za neko buduće fotografisanje. ;)