[ Dejan Lozanovic @ 03.01.2010. 19:07 ] @
Da li je mozda neko probao da koristi bluetooth na VIP-ovim telefonima. Da li je zakljucan samo za headset ili moze da se koristi i za komunikaciju izmedju dva uredjaja ?
[ Mixi7650 @ 03.01.2010. 21:43 ] @
Zaključan je za korišćenje headset-a. BT FT je moguće otključati BT transfer aplikacijom ali samo za slanje i to samo na druge uređaje zato što prijem ne funkcioniše osim ako telefon nije root-ovan. Ovo se sve odnosi na aktuelnu verziju Androida 1.6 Donut. Verzije 2.0 i 2.0.1 imaće slobodan BT FT.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 03.01.2010. 22:51 ] @
Mislim da je ista priča kao i kod iPhonea, dok ga ne rootuješ, služi
samo za vezu sa slušalicom.
[ Dejan Lozanovic @ 03.01.2010. 23:45 ] @
http://developer.android.com/i...oth/BluetoothServerSocket.html
http://developer.android.com/i...bluetooth/BluetoothSocket.html

Znam za ove dve klase i vidim obe zahtevaju http://developer.android.com/r...fest.permission.html#BLUETOOTH

Generalno pravim neku igricu, pa mi treba komunikacija izmedju dva telefona. Ako nekim slucajem omanem pri konekciji sa bluetoothom, ima li neko mozda neku drugu ideju a da ne zahteva fizicki server da postavim negde na netu, generalno hteo bih da izbegnem koriscenje nekog dedicated servera da bi povezao dva klijenta medjusobom.

Backup varijanta koja mi pada napamet jeste da iskoristim WiFi pa da se nekako nadjem preko multicast-a, ima li neko jos neku ideju :), znam da je ovo vec deo vezan za cisto programiranje, ali predpostavljam posto sam vec rekao da se radi o VIP-u i njihovom android konkursu, zelim da napravim nesto sto moze da radi out of the box. Bez dodatnog ulaganja za neki server da bi mogao da povezujem klijente.

[ Mixi7650 @ 04.01.2010. 09:03 ] @
BT je dobar izbor u svakom slučaju. WIFI troši bateriju nenormalno i a igra preko gprs-a je malo neisplativa. Pređi odmah na SDK 2.0.1 i piši aplikaciju koju si zamislio jer update na 2.0.1 stiže početkom februara. Taman kada aplikacija bude spremna. Takođe obrati pažnju na rezoluciju ekrana. Tattoo je najzastupljeniji kod nas i ima qvga ekran pa napravi podršku za ovu rezoluciju obavezno.
[ Dejan Lozanovic @ 04.01.2010. 16:23 ] @
Ne mogu da koristim 2.0.1, receno je da je minimalna verzija operativnog sistema 1.5, kako bi radilo na svim telefonima iz njihove ponude, mislim bi ja vrlo rado isao na najnoviju verziju androida ali jednostavno propozicije takmicenja ne dozvoljavaju.
[ Mixi7650 @ 05.01.2010. 20:53 ] @
Ok. Logično je da vip forsira da aplikacije mogu da se izvršavaju na telefonima iz njihove ponude. Caka je u tome što će i ti telefoni uskoro dobiti update na najnoviju verziju androida. Kako god bilo aplikacija urađena u 2.0.1 ne može da bude promašaj, naročito ako u sebi sadrži funkcije koje do sada nisu bile moguće. Kompromis je napraviti da aplikacija ima i wifi i bt umrežavanje.
[ stonex @ 22.02.2010. 18:18 ] @
Nego , ima li nekih najava kada će biti update-a n v 2.0+ ?

Prevedite ''dok ga ne root-uješ''
[ Dejan Lozanovic @ 25.02.2010. 18:57 ] @
Mislim da ce HTC Hero uskoro dobiti 2.1 android. a za tattoo iskreno mislim da ce ostati na 1.6 androidu, i ako mi se cini da ce ostati kao jedini telefon sa tom malom rezolucijom.
[ calexx @ 07.10.2012. 19:32 ] @
Da oživim temu, sestričina ima neki Vip Android telefon i kaže da je Bluetooth odjednom prestao da radi. Probao sam, kada se klikne na uključivanje samo se ugasi, upali i ostane isključen. Sad sam je zvao, kaže da je verzija 2.1 ver 1 ili tako nekako ... da li je ovo rešeno i šta može da bude problem? Ja bih prvo probao neki hard reset ;) ali ne znam šta je sve na telefonu pa da ne pravim dodatan posao ako može i na lakši način.
[ blocker @ 08.10.2012. 18:05 ] @
Bluetooth normalno radi (za prenos podataka izmedzu 2 telefona) na svim verzijama Androida od 2.1 pa na dalje.
Moguca pretpostavka i resenje.
Mozda ima instalirano neki program koji bi treba da stedi bateriju , postavila ga na maksimum i radi toga ne moze se aktivirati bluetooth , wi-fi , gps .
Ovi programi rade na taj nacin sto posle odredzenog vremena prekinu sve aktivne servise koje se ne koriste (time zastede bateriju).