[ iizuzetan @ 03.01.2010. 21:41 ] @
Svi znamo da sitemap.xml nema baš nikakvu funkcije za realno indeksiranje, već samo služi vebmasteru da na google alatke za vebmastere vizuelno vidi koliko stranica su mu indeksirane a koliko nisu.

Mapa sajta, to jest stranica na sajtu koja sadrži linkove ka svim stranicama, i sve stranice linkuju ka toj mapi sajta, u stvari igra ključnu ulogu u brzom indeksiranju svih stranica. Jednostavno do apsolutno svake stranice se dolazi iz dva klika, bez obzira koliko je neka stranica realno duboko u navigaciji.

Znači ja mislim da pobedu odnosi mapa sajta.

Šta vi mislite?

Ako sam u pravu zašto u web dizajnu je gotovo izumrela mapa sajta?
[ Zoran Milovanovic @ 03.01.2010. 22:25 ] @
Matt Cutts je rekao da je bolje da imate mapu sajta i da je tako verovatnoca veca da ce google indexirati stranice, od sitemap.xml.
Mada na kraju odgovora je rekao da je bolje imati samo mapu sajta (page) od sitemap.xml ili gz-a. Ali da ne mari ni da ima oba. Tako da ili oba ili samo site map page.
[ agvozden @ 04.01.2010. 10:20 ] @
u sitemap.xml možeš da dodaš hiljade stavki, dok je to vrlo nezgodno uraditi u HTML stranici.
[ impreza @ 08.01.2010. 21:55 ] @
O cemu vi ljudi pricate, mesate babe i zabe, utuvite u glavu da sitemap.xml i mapa sajta su dva razlicita sveta. Evo ja cu ovako pokusati to da vam objasnim sitemap.xml sluzi google-ovim robotima da kada dodju da indeksiraju sajt lakse i brze pokupe informacije o novim stranicama, podacima o njima i tako budete konkurentni svojoj konkurencij, a mapa sajta sluzi da ljudima koji dodju na vas sajt olaksa pretragu.
[ micke037 @ 08.01.2010. 22:18 ] @
I ja to tako shvatih i deluje mi logicno.
[ iizuzetan @ 10.01.2010. 20:01 ] @
Loše mislite. Google će indeksirati po svojoj logici i neće se obazirati na sitermap.xml, a kad poseti mapu sajta stranu on će registrovati sve linkove, a kasnije će doći botovi za sadržaj na tim indeksiranim linkovima i pokupiti i indeksirati sadržaj.
[ ||NeX|| @ 20.01.2010. 15:54 ] @
Sitemap u HTML je za posjetioce i za bot,
a sitemap u XML je samo za bota.
XML je bolji, ako tek prijavljujete stranicu u GWC.
Kasnije je skoro pa svejedno, osim što u XML možete sami odrediti pririoty.