[ ivan031031 @ 04.01.2010. 07:10 ] @
Dragi prijatelji,

da li neko moze da mi pomogne oko sledeceg problema. Posle instalacije Deamon-a(neka od starijih verzija) pod Vistom 32-bitnom SP2, OS se restartuje konstantno. Vista se podigne, Deamon nastavi instalaciju gde je stao i dolazi do pucanja (valjda neka kolizija oko drajvera). Pokusao sam sa Recovery diskom ali nisam uspeo da zaustavim proces. Nije mi ukjlucen System restore kako bih mogao da ga vratim na prethodno vreme. Kad pokusam da udjem u Safe mod isto se dogadja. Da li je moguce prekinuti proces rucno ili je potrebna reinstalacija sistema? Vista me je u jednom trenutku pitala da li zelim da nastavim instalaciju iako software nije verifikovan od strane MS al ja ignorisah po obicaju (do sada nisam imao problema al za sve ima prvi put, izgleda MS ljudi nisu dzaba stavljali primedbu).

A sve je pocelo tako naivno, reko da odigram (posle duzeg vremena) neku igricu za praznike:)

Pozdrav
[ kristi1 @ 04.01.2010. 07:35 ] @
Da li mozes nekako da preuzmes jedan program sa interneta http://www.jpshortstuff.247fixes.com/Defogger.exe
Ukoliko uspes, kad pokrenes program prvo klikni disable a zatim yes i sacekaj da zavrsi posao, onda se javi.
[ ivan031031 @ 04.01.2010. 07:53 ] @
Na zalost ne mogu. Vista se restartuje cim se podigne i nastavi instalaciju programa. Mogu sa drugog compa da skinem al ne bih znao sta dalje? Ako moze da se podigne program iz komandne linije a da probam da udjem kroz safe mod sa comand prompom?
[ kristi1 @ 04.01.2010. 08:10 ] @
To s***e zna da napravi takav problem, ali bi trebalo da mozes da udjes u safe mode. Pokusaj nekako da ga deinstaliras a zatim skini ovaj program i deinstaliraj SPTD drajver
http://www.duplexsecure.com/download/SPTDinst-v162-x86.exe
[ Milos911 @ 04.01.2010. 08:16 ] @
Pa sad ne bih se bas slozio da je deamon tools njesra :) Inace i ja sam imao isti problem, moze da se udje u safe mode i onda da se iskljuci automatsko nastavljanje instalacije ovog programa. Ili da se izbrise instalacioni fajl... Ne mogu bas da se setim sta sam uradio, probaj prvo da iskljucis startovanje instalacije prilikom podizanja sistema...
[ ivan031031 @ 04.01.2010. 08:31 ] @
Probao vise puta da udjem u Safe mod i direktno posle restarta i sa Recovery diskom. U oba slucaja se ponasa isto, restart neminovan. Inace, kada se Vista podigne imam max 10 sec do ponovnog restarta. Safe mod ne vidim ni 1 sec nazalost. Ako je bootabilan program da ga skidam? Da li moze rucno da se izbrise instalacioni fajl kroz ono sto lici na DOS? Pokusavao sam sa Recovery diskom da iskljucim neke od opcija al sve se isto ponavlja. Nazalost nisam strucan al sam uporan da ne nosim PC kod servisera. Imam na poslu 3 govneta koja svaki-cas nosim i vala sramota me vise:)
[ kristi1 @ 04.01.2010. 09:18 ] @
http://puppylinux.org/main/ind...ownload%20Latest%20Release.htm

Skini ovaj linux i narezi u nero\ burn image
Restartuj i bootuj. Sacekaj dok podigne sistem i sve sto te pita klikni na ok.
Kad udjes u sistem klikni na ikonicu Mount i onda mozes da pristupis particijama.
Pronadji sledeci fajl i izbrisi ga
C:\Windows\system32\ drivers\ sptd.sys
[ ivan031031 @ 04.01.2010. 09:26 ] @
eee, ovo deluje da ce da uspe, hvala puno, javljam se kad ucinim predlozeno. Pozdrav.
[ ivan031031 @ 04.01.2010. 10:32 ] @
Operacija uspela pacijent ziv i zdrav, Kristi1 veliko hvala.

[ newtesla @ 05.01.2010. 00:33 ] @
...još jedan dokaz da je linux odličan za popravljanje windowsa :)

...za one koji se lošije snalaze u linuxu: skinete Hiren`s Boot CD, od verzije 10 pa naviše sadrži butabilni live XP - pa obrišete sptd.sys iz gornje poruke korišćenjem windows explorera.
[ Take 5 @ 05.01.2010. 00:46 ] @
Citat:
newtesla: ... Hiren`s Boot CD, od verzije 10 pa naviše sadrži butabilni live XP...

Khmm!
Postojalo je to i u ranijim verzijama Hiren's-a.

Za neke stvari baš mora neki Live Mini Linux (SLAX, Puppy, Parted Magic), pošto Live MiniXP ne pomaže uvek.
[ mpedda @ 29.11.2013. 15:23 ] @
Zdravo i hvala svima koji su bili od pomoci.
Hirens sam skinuo sa http://www.hirensbootcd.org/download/, zip je fajl, u sebi ima potreban iso fajl koji treba da se nareze a ima i svoju aplikaciju za rezanje, tako da je sve na jednom mestu da se nareze disk. Pri boot-ovanju sam odabrao mini xp i sve je bilo ok, sem jedne stvari, nije mi video C particiju: c:\ is not accessible -File or directory is corrupted or unreadable, pomislih katastrofa, mora reinstall. Medjutim nadjoh negde chkdsk c: /r , pokrenuh cmd i chkdsk c:/r , on mi pobrisa neke fajlove i sta sve ide uz to, tako da sam u sledecem koraku imao svoju C particju i system mi se podigo bez brisanja spdt.sys fajla. Jos jednom hvala svima na pomoci i nadam se da ce moje iskustvo takodje nekom pomoci.
[ jolemisa @ 29.11.2013. 22:34 ] @
Ma Linux je zakon jer ne moras da ga instaliras vec sa CD live mozes sve da popravis sto se tice hardvera i softvera bilo kojeg OS-a.