[ anateus @ 04.01.2010. 17:25 ] @
kako uporediti elemente razlicitih struktura?
npr. ustanoviti postoji li element nekog niza iz jedne stukture u nizu iz neke druge stukture?
hvala
[ Mihajlo Cvetanović @ 04.01.2010. 21:57 ] @
Govorimo li o strukturama ili samo o nizovima? Ako želiš da utvrdiš da li se jedan element nalazi u nizu onda prođeš kroz niz i porediš svaki član niza s tim elementom. Ako imaš više takvih elemenata (tako da čine drugi niz) onda ponoviš postupak za svaki od tih elemenata. Ako hoćeš to stvarno brzo da uradiš onda sortiraš ta dva niza i porediš dva najveća elementa iz oba, s tim što veći od ta dva zamenjuješ sledećim u odgovarajućem nizu, da bi ponovio poređenje, sve dok ne iscrpeš sve elemente jednog niza.

To je bila priča o nizovima. Spominjao si i nekakve strukture, ali tu te nisam razumeo.
[ anateus @ 06.01.2010. 07:51 ] @
recimo:
imam jednu strukturu koja izmedju ostalog sadrzi niz osoba i brojeve njihovih telefona
imam drugu strukturu koja sadrzi adrese i brojeve telefona
na osnovu unesenog broja tel iz druge strukture ja treba da ispitam da li taj broj postoji u prvoj strukturi
[ anateus @ 06.01.2010. 07:55 ] @
jedna ideja mi je bila da napravim funkciju koja u prvoj struktri trazi broj koji je unesen u drugoj struktri, pa je pozovem nakon unosa broja u drugoj strukturi
[ Mihajlo Cvetanović @ 06.01.2010. 08:54 ] @
Dobra ti je ideja. Ako funkcioniše onda još bolje.