[ romanzrenjnanin @ 05.01.2010. 01:21 ] @
Danas sam instalirao cubase 5. na svom laptopu. Imam Vistu 64, 4g rama, core2Duo... ali nece da mi prepozna karticu Emu 0404 usb. Vodio sam racuna da cubase bude 64bit, da su drajveri za karticu compatibilni sa 64... Ne znam sta da radim? Predpostavljam da je u pitanju nesto sa Asio drajverima, ali to je automatski instalirano.U ranijim verzijama nisam nista dirao oko toga. Znaci kada udjem u device pa u device setup...na VST audio setup imam crveni znak uzvika i pise mi gore device failed to open. Ne znam da li postoji neka caka ili nesto drugo sto treba da podesim.Ako neko zna resenje, bicu mu zahvalan.
Pozdrav!
[ acaradio @ 05.01.2010. 01:48 ] @
Da li ti uopste operativni sistem prepoznaje karticu?
Sta se pojavljuje kao default device kada udjes u Control Panel?
Kako se kartica ponasa sa ostalim audio softverom?
Da li si skinuo najnovije drajvere sa E-MU sajta?
[ romanzrenjnanin @ 05.01.2010. 01:52 ] @
Imam cubase LE i radi dobro. Najnoviji drajveri su stari 2 godine. Te sam skinuo i podrzava 64bit. Sistem prepoznaje karticu.
Mada, i u cubaseu LE imam problem, Sve radi normalno jedno pola sata i posle odjednom dobijam neko zujanje pucketanje... Onda samo idem Na VST outputs i kliknem na analog out, da bih prebacio na SPDIF. E dok mi je na SPDIF ne cujem nista ali kada opet prebacim na analog sve radi kako treba.
[ acaradio @ 05.01.2010. 01:56 ] @
Pokusaj u potpunosti da blokiras integrisani audio (u device manageru) i vidi da li ima promena. Promeni settings u E-MU Patchbay-u, odaberi jedan od ponudjenih preseta (zaboravio sam tacno kako to ide, odavno nemam E-MU karticu).
[ romanzrenjnanin @ 05.01.2010. 19:47 ] @
Sve moguce sam probao danas.... Ocajan sam :((
Da li je moguce da mi to nikada nece raditi ili da moram da instalim XP na laptop?
Inache nemam onaj "pachbay" ili ne znam sta je to.
Hvala!
[ acaradio @ 06.01.2010. 00:10 ] @
Citat:
romanzrenjnanin
Inache nemam onaj "pachbay" ili ne znam sta je to

Mislio sam na E-MU PatchMix DSP, control panel kartice (skines sa sajta ako ga nisi instalirao).
Tu imas (koliko se secam) nekoliko profila tj. presetova, pa odaberes jedan od njih.
Ako u system tray-u stoji ikonica na kojoj je logo E-MU-a (tri plave vodoravne strafte), kliknes na nju i tako pokrenes PatchMix.
[ romanzrenjnanin @ 06.01.2010. 00:15 ] @
Ma to imam... TO je sve u redu.
Znaci na cubaseu LE sve radi kako treba, cim otvorim Cubase 5... Ne prepoznaje mi karticu. Sigurno je nesto do tih asio drajvera ali, ne znam da ih podesim posto se ovde verovatno ne podesavaju automatski, tako da ako neko zna kako se to radi... Mozda cak i gresim, ne znam sta je u pitanju.
Hvala!
[ romanzrenjnanin @ 07.01.2010. 18:44 ] @
Zar je moguce da samo ja imam taj problem a da ga niko nije imao :((((((((
[ Kovacevic Vladimir @ 07.01.2010. 21:27 ] @
U želji da nekako pomognem, tražio sam neke odgovore po mađarskim Forumima.

Na jedno identično pitanje /Cubase 5 i E-MU 0404/ korisnik je dobio nekoliko uopštenih odgovora...bez konkretnog rešenja...i Tema je ostala da "visi".

Na drugom sam našao sledeće:

cubase5
2009. dec. 29. 10:38 | válasz erre | #73
Leszedtem ezt a 6,4 gigás Cubase 5-öt Egyetlen nagy baja van, hogy nincs benne 64 bites telepítő, illetve a szimulátor nem támogatja a 64 bitet. Win7x64 alá felmegy szépen de a Cubase sajnos 32 bites marad. Raktam fel 64 bites Cubase-t és a szimulátor telepítése után nincs hangkártya hardvereszköz.

Prevod:
Skinuo sam ovaj 6,4 giga Cubase 5-cu. Jedino ima veliki problem, što nema u sebi 64 beat-ni smeštaj/odredište, odnosno simulator ne podržava 64 beat-a. Na Win7x64 se smesti Cubase lepo, ali nažalost ostane 32 beat-ni. Stavljao sam gore 64 beat-ni Cubase i posle smeštaja simulatora audio/zvučna karta nema hardver podršku (Tool).

Ako nađem još nešto, priložiću.

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao Kovacevic Vladimir dana 08.01.2010. u 09:14 GMT+1]