[ miroslavL @ 05.01.2010. 23:56 ] @
Ovo je samo zbog naših domaćih banaka - kad već neće da se prilagode korisnicima, onda ćemo mi njima..

Evo screenshot sa mog Ubuntua 9.10 (napokon pristupam mojoj banci ):



Prvo instalirajte Wine
Code:
sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-wine/ppa

Code:
sudo apt-get update

Code:
sudo apt-get install wine


Sada instalirajte IEs4Linux
Code:
wget http://www.tatanka.com.br/ies4...nloads/ies4linux-latest.tar.gz

^ na ovom wget linuku gde su tri tačkice treba da umesto ovog /ies4...nloads/ stoji ovo /ies4linux/downloads/ - ne znam zašto neće sve da ispiše!
Code:
tar zxvf ies4linux-latest.tar.gz

Code:
cd ies4linux-*

Code:
./ies4linux


Posle ove zadnje komande, otvoriće se jedan prozor i kliknite na OK (ovde kad krene instalacija se može desiti da par puta prekine/zablokira ili izbaci da nije uspeo.. pa samo slobodno zatvorite taj prozor i opet tu komandu otkucajte u terminalu i nastavite sa instalacijom - terminal ne zatvarajte ako zakuca),
kad završi skidanje i instalaciju Vi ga zatvorite (napisaće da je instalacija završena i da vam se pokretački ie6 nalazi u /home/vašeime/bin/ - inače se ceo sadržaj tog programa nalazi u /home/vašeime/.ies4linux).

Ako hoćete prečicu na desktopu, onda kliknite desnim dugmetom miša na desktop i odaberite Create Launcher... pa pod

Type: Application
Name: IE
Command: /home/vašeime/bin/ie6

i kliknite na OK.

Kad budete pristupali Internetu preko IE-a može se desiti da Vam procesor po zatvaranju IE-a zakuca na 90% (to je bug koji se vuče već odavno), i ako Vam mrsko da sačekate par minuta da se sam vrati u normalu - možete ga ugasiti sledećom komandom iz terminala:

Code:
kill -9 `pidof wineserver`


PS To možete sa bilo kog Linuxa - ja sam pisao za ovaj koji koristim, a ako hoćete možete pogledati sajt IEs4Linux.

PPS To je samo zbog ove teme

[Ovu poruku je menjao miroslavL dana 06.01.2010. u 01:49 GMT+1]
[ component @ 06.01.2010. 00:59 ] @
Koliko vidim koristiš Intesa e-banking. Da li si uspeo bilo šta da platiš preko ie4linux-a? Ja nisam. Najviše što sam uspeo je da vidim pregled računa.
A prvoj strani može da se pristupi iz svakog browsera. A samo iz IE može dalje
[ miroslavL @ 06.01.2010. 01:11 ] @
Nemam pojma dali može da se plaća :( tek sam instalirao na Ubuntu, a i stanje mi bedno pa tako da će sačekati dan-dva da proverim (čekam neku uplatu), a koliko sam do sad pogledao je da mi sve normalno radi kao na Winu.

[Ovu poruku je menjao miroslavL dana 06.01.2010. u 02:27 GMT+1]
[ component @ 06.01.2010. 01:15 ] @
Onda da ne pokušavam opet da ga instaliram Poslednji put kada sam probao nisam mogao da ga nateram da prihvati sertifikat sa CD-a i da završi plaćanje. Može da se popuni uplatnica, ali ne i da se izvrši plaćanje
Ako uspeš nešto više od toga, obavezno postavi kako si to uradio. Samo zbog toga držim Windows unutar VirtualBox-a.
[ miroslavL @ 06.01.2010. 01:34 ] @
Ok, probavam za koji dan pa ću preneti iskustva - nadam se da će moći, a ako ne.. ima da ga nateramo :)

[ lemiar @ 06.01.2010. 08:35 ] @
Bas je bezvaze sto banke nenude mogucnost svog softvera za win i linux. Ja sam se isto par puta zlopatio sa kljucevima doduse na winu, i posle batalio
[ vatri @ 13.01.2010. 06:38 ] @
Jeste li mozda probali ovo:

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/59
[ nemysis @ 13.01.2010. 11:05 ] @
Normalno stalno to je odličan dodatak za lisicu
[ nemysis @ 13.01.2010. 11:07 ] @
A ovo je WinNT
[ calexx @ 13.01.2010. 11:10 ] @
Pa i ne radi ti baš najbolje. ;) Ipak, nisam siguran da li ovo može da prevari sajtove gde je IE obavezan.
[ component @ 13.01.2010. 19:20 ] @
Možeš da ih prevariš, ali ne i da koritiš ActiveX kontrole. Samo će sajt misliti da si IE browser, ali se Firefox neće ponašati tako... Potpuno nebitno što se tiše elektronskog bankarstva.
[ nemysis @ 14.01.2010. 11:20 ] @
A da li ste probali MediaWrap?

Providno zamotava ActiveX u dodatke koji su podržani od Firefox-a.

Možete normalno koristiti media fajle (Wmplayer, Rmplayer, QtPlayer and FlashPlayer)
sa manje sigurnosnih problema.
[ Slobodan Milivojevic @ 14.01.2010. 11:48 ] @
ies4linux - intesa banking placanje radi, do sad platio stotinama puta, sve u najboljem redu. Samo iskopirate mini disk na hard u neki folder i podesite wine da taj folder predstavlja kao CD za windows aplikacije. Nikad problema nisam imao
[ calexx @ 14.01.2010. 16:48 ] @
Da li pomaže na sajtu jedne ovdašnje poznate firme koja prodaje CD-je i slično, znaš već na koju mislim, ;) pošto tamo po sajtu može da se razgleda samo iz IE i klonova. Pomaže IEtab ali on ne radi na Linuxu ...
[ component @ 14.01.2010. 23:49 ] @
quote]Slobodan Milivojevic: ies4linux - intesa banking placanje radi, do sad platio stotinama puta, sve u najboljem redu. Samo iskopirate mini disk na hard u neki folder i podesite wine da taj folder predstavlja kao CD za windows aplikacije. Nikad problema nisam imao [/quote]
Ja to nikada nisam uspeo... Probaću opet. Ako sada bude radilo... imaš pivo! [
[ component @ 16.01.2010. 20:36 ] @
ie4linux mi ne radi Previše je bagovit. Uglavnom se dešavam da se posle zatvaranja procesor zakuca na 50% i proces ne mogu da ubijem. Koliko sam shvatio probilem sa wine i https protokolom. Kako mi je za plaćanje obavezan https, za sada ništa od ie4linux-a
[ Srđan Pavlović @ 16.01.2010. 20:44 ] @
Ako nemate native instalaciju Windows-a na HDD-u, za sada mi se
cini najbolje resenje staviti WinXP u virtualbox, a onaj mali disk za
autentifikaciju koji dobijes od banke, napravis IMAGE (iso), onda
instaliras Daemon Tools Lite na taj WinXP u vbox-u, i samo ga ubacis
u Virtual Drive, znaci ne treba ti ni onaj mali disk da vuces sa sobom.

Problem je sa tim ActiveX kontrolama i sa softverom koji je za
Windows a koriste ga neke banke, recimo kod moje banke (meridian)
je neka Pexim aplikacija, i nekaki root-sertifikati... bla-bla, uglavnom
to sto ce browser da ti se prijavi kao IE, nista ne pomaze, zbog tih
aplikacija i ActiveX kontrola.

Jedino kroz wine, ali i to je sve... nekad teze naterati da radi, wine nije savrsen.
[ miroslavL @ 16.01.2010. 20:54 ] @
@component

Proces možeš ubiti sa
Code:
kill -9 `pidof wineserver`


A to što ti kaže da je za plaćanje obavezan https - pa jel si njihov sajt ubacio u trusted sites i sve activex kontrole uključio (enable)?
[ mihojla @ 03.12.2010. 06:53 ] @
Citat:
Srđan Pavlović:
Ako nemate native instalaciju Windows-a na HDD-u, za sada mi se
cini najbolje resenje staviti WinXP u virtualbox

Da li je neko probao IE6 na ReactOS i to na virtualbox?
[ agvozden @ 04.12.2010. 12:51 ] @
Ja mislim da upotreba IE nije besplatna, a to podraumeva i ie4linux. Stoga ovo resenje nije legitimno ukoliko ne platite IE, a ne znam gde ga mozete kupiti.

Ja koristim WinXP u virtual-boksu i to fantasticno radi (na jednom monitoru mi je podignut u "full-screen".
[ tdjokic @ 04.12.2010. 14:40 ] @
Citat:
agvozden: Ja mislim da upotreba IE nije besplatna
Ja u tome nemam nikakvih iskustava, ali sta je onda ovo:

http://www.brothersoft.com/downloads/internet-explorer.html

Internet Explorer 8.0
Internet Explorer 8 is the latest version,make you web even better,faster,easier Download now
Size: 16.10MB License: Freeware Price: Free By: Microsoft Corporation

Vazi li to samo za vlasnike nekog Windows OS-a?