[ ||NeX|| @ 04.01.2004. 00:00 ] @
Je li jedini Dreamweaver koji može php grafički uređivati ili ima još koji? Ako ima, koji su? Hvala unaprijed.
[ Ilija Studen @ 04.01.2004. 08:27 ] @
PHP je SS jezik i tek nakon sto se skripta izvrsi mozes videti konrektne rezultate... Zato se u vecini slucajeva PHP skripte ne rade u samom DW-u (i slicnim editorima).

Jedno od resenja je da PHP kod pises u nekom od "klasicnih" editora, a da stranice dizajniras u omiljenom WYSIWYG editoru. Onda sve to zajedno "uvezes" pomocu nekog template sistema (preporuka Smarty http://smarty.php.net ). Inace ovo resenje pruza kompletno odvajanje aplikacione logike od same prezentacije i prezentacione logike. A to je dobro :)

Ovako bar ja radim (sam radio posto sam zadnji put DW pokrenuo pre mesec-dva dana), a kakva su iskustva i navike drugih ne znam...
[ ||NeX|| @ 04.01.2004. 12:53 ] @
He, dobro to. Ja pišem php u EditPlusu, ali hoću sad da uradim grafički dio u nekom od WYSIWYG editora na tu skriptu. A pitam se da li je DW jedini koji mi to omogučava ili ima još neki?

A Smarty radi na Linuxu, a u mene Win. :(
[ Dejan Krstic @ 04.01.2004. 14:18 ] @
Kod mene smarty radi u kombinaciji XP/Apache.
[ Ilija Studen @ 05.01.2004. 09:25 ] @
Citat:
||NeX||:
A Smarty radi na Linuxu, a u mene Win. :(


Dobar biser, moram ga zapamtiti ;)

Smarty je PHP klasa, nista vise od toga... Nikakva ekstra biblioteka ili ekstenzija, najobicnija klasa koja pocinje sa:

Code:
<?php

class Smarty {

// Gomila koda

}

?>


Ako na tvom racunaru radi PHP onda ce raditi i Smarty. Samo treba malo da se priviknes...

DW, FrontPage, Nemo (ako se dobro secam imena kompanije) nudi jedan mnogo dobar WYSIWYG editor, sa Mozillom ti stize jedan editor (za elementarne "zahvate") i tako dalje. DW je ipak najbolji medju njima (subjektivno misljenje posto nisam mnogo radio sa ostalima).

Pozdrav
[ ||NeX|| @ 05.01.2004. 15:21 ] @
Fp sigurno nemože.
Nemo, to moram potražiti.
[ NetworkAdmin @ 05.01.2004. 23:27 ] @
to je isto kao kad bi pokusavao na kino platnu da kleshesh kip u 3 dimenzije... prosto WYSIWYG ne ide na skriptne jezike DW moze praviti skripte to je tacno ali ja ga nikad nisam za to koristio.

Evo sad gledam DW mi je u programs folderu kad krenem sa starta pao u one programe koje ne koristim ne vide se.

Ima phpEd i jos par programa koji ti izvrsavaju skripte u letu pa vidis sta se desava u sustini ne moras non-stop snimati pa u browseru F5
[ ||NeX|| @ 06.01.2004. 18:01 ] @
Juhu! Ne želim ba skriptati u dw-u i u WYSIWYG editorima, nego samo uraditi grafičko sučelje za formu.

Znači imam gotovu formu u php-u i skriptu za obrađivanje te forme, ali oko forme želim dodati grafičke elemnte, tako da ne što liči.

Možda ste me pogrešno shvatili. Znaći treba mi WYSIWYG editor koji otvara php file, a nemora ga izvršavati, samo da ga vidim u html-u i d amu mogu promjeniti okolinu, a ne skriptu.

U FP-u neće, jer nije asociran sa .php !
[ ROri @ 06.01.2004. 19:59 ] @
Meni u WIN-u za to je najbolji DW on mi cita sve .php procitati za razliku od FP koji kao sto napisa ne moze.

Meni je on odlican.
[ ||NeX|| @ 06.01.2004. 23:47 ] @
Evo i FP sam natjerao. Samo .php u .html preimenovao, dodao grafiku i opet vratio na .php i za divno čudo radi! Hehe!